sprzedałem i co dalej ????

kosteek85
Użytkownik

witam wiec mam problem sprzedałem telefon i nie wiem co mam teraz zrobic prosze o pomoc pierwszy raz sprzedalem na ebay  prosze o instrukcje krok po kroku z gory dziekuje:)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Nic nie musisz robic. Cala procedura jest zautomatyzowana.

Kupujacy otrzymal email (w swoim jezyku) od Ebay z zawiadomieniem ze wygral i z suma naleznosci.

W ciagu 3 dni zwyczajowo a maks. do 7 dni powinien dokonac wplaty przez Paypal (chyba ze nie przyjmujesz wplaty przez Paypal - wowczas musisz czekac az  wplata wplynie).

Otrzymasz zawiadomienie od Paypala ze wplata wplynela i z adresem do wysylki.
Wysylaj tylko na adres podany przez Paypal i poczta z numerem do sledzenia szczegolnie jesli jest to rzecz drozsza lub kupujacy budzi pewne watpliwosci (maly lub zaden dorobek, negatywne opinie, krotki staz, biedny kraj zamieszkania).

Jesli nie otrzymasz wplaty do 7 dni wowczas mozesz otworzyc spor na Paypal lub Ebay.

Odpowiedzi (6)

Odpowiedzi (6)

kosteek85
Użytkownik

wiec tylko czekac nic nie robic a ebay wysle mi email ze kupujacy wplacil pieniadze tak???z gory dziekuje

Jestem 100 % pewien ze to proba oszustwa.

Nic nie wyslaj. Po 7 dniach zglos sprawe do Ebay a powinni przyznac  ci anulacje transakcji na poczet przyszlych aucji.

Zaloguj sie do swojego konta Paypal wystukujac w okienku wyszukiwarki www.paypal.com  (absolutnie nie przez link w email, przypadkiem) i tam zobaczysz ze pieniadze wplynely. Wyplac te sume na swoje konto bankowe.

Dopiero gdy zobaczysz je na swoim koncie bankowym mozesz byc 100% pewnym ze sa twoje, nie wczesniej.

W razie watpliwosci popros kupujacego o numer transakcji - uzywajac tego numeru mozesz latwo odszukac te transakcje w swoim Paypalu.

Zycze powodzenia i jesli natkniesz sie na jakies trudnosci to pisz tutaj a chetnie pomozemy.

kosteek85
Użytkownik

a gdzie wplynie kasa na paypal???a czy moge wyslac towar dopiero jak bende mial kase w kieszeni???prosze napisz dokladnie bo zielony jestem w te klocki bardzo ci dziekuje.aha a pieniadze benda widoczne na paypal??

kosteek85
Użytkownik

aha wiec jak sprzedaje przedmiot to osoba ktora to kupila dostale email z opcja zaplac teraz i wtedy ja czekam na potwierdzenie wplaty tak???napisz prosze jak to jest krok po kroku prosze bardzo ci dziekuje za pomoc tu masz moje GG 9569482

kosteek85
Użytkownik

dziekuje teraz kolejny problem osoba ktora kupila mój produkt powiedziala ze zaplaci jutro ale jest problem ona pisze ze mam wpisac jakis tracking number ze musze pierw wyslac produkt i dopiero dostane kase...z tego co z rozumialem to ona placi w paypal i te pieniadze sa  w paypal ja wysylam produtk i dostaje ten tracking number w pisuje go ebay i dopiero dostaje kase pomoz prosz bo zrobie tak ze wysle a kase nie zobacze:) mozesz mi podac GG albo skype moze msn...bo jak ona wplaci kase wtedy ja bende do ciebie pisal i powiesz co robic ok dziekuje

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań