jak wystawić aukcję - czy już mogę?

sunagnieszka
Użytkownik

Witam,

Niby konto mam od dawna, ale potrzebuję pomocy. 🙂

Chciałabym wystawić na sprzedaż jeden przedmiot - kosmetyk. Najlepiej tak, aby był widoczny na innych ebayach, bo cena tam jest wyższa. 🙂

I teraz: teoretycznie chciałabym otrzymać płatność przez PayPal (teoretycznie, bo naczytałam się na tym forum takich rzeczy, że się zaczynam bać)...

Konto w PayPal mam o statusie "osobiste", gdyż do tej pory tylko kupowałam. Czy muszę coś zmieniać, czy takie konto również może akceptować płatności?

Zakładam, że spełaniam inne warunki wystawienia aukcji, ale... jeśli się mylę, proszę - naprostujcie mnie. 🙂

Pozdrawiam,
Agnieszka

Pokaż cały temat
old_timers01
Użytkownik

Skoro ludzie pisza o roznych problemacha z paypalem podajac przyklady to cos w tym jest,z palca tego nie wyssali.

Ten,ktory piisze,ze to sa bzdury zapomnial dodac,ze sam sprzedaje jako firma,a ci sa w lepszej sytuacji niz zwykly sprzedajacy,ktory sprzedaje okazjonalnie czy to nowe czy stare i uzywane rzeczy.

Kupujacy moze nawet po miesiacu od otrzymania przedmiotu napisac do paypala i otworzyc spor oraz roszczenie zadajac zwrotu pieniedzy.Za przyczyne moze podac rozne powody i z gory jestes na przegranej pozycji bez wzgledu na to czy kupujacy ma racje czy nie.

Jezeli bedzie chcial cie oszukac,to zrobi to i nic na to nie poradzisz a paypal i tak sciagnie kase od ciebie.

 

Przy wplacie od kupujacego paypal zablokuje ci ja na 21 dni lub do momentu az kupujacy wystawi ci pozytywna opinie.Z uwagi na to ze jest to przedmiot drogi paypal przedluzy blokade pieniedzy i zazada od ciebie dowodu na ten przedmiot w postaci rachunku lub umowy kupna sprzedazy.Nie pomoze tlumaczenie ze to byl prezent,ktory odsprzedalas czy ze znalazlas na ulicy.

Firmy nie maja z tym problemu,bo biorac nowy towar z hurtowni maja na niego faktury,sprzedajac uzywane rzeczy lub stare z domu nie jestes w stanie przedstawic na to dowodow.Na tym paypal i ebay zbijaja najwiecej kasy,bo zablokowane pieniadze procentuja na ich korzysc.

 

Jezeli uwazasz ze to co ludzie tutaj pisza zlego na temat paypal to poszperaj w goglach lub na innych forach ebay.com ebay.uk i przekonasz sie,ze jest to prawda.

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

 

 

 

 

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay