Czy mogę mieć konto na eBay założone w Polsce a sprzedawać na Niemcy ? Jak to wygląda z płatnościami

Witam. Jak w tytule, chciałbym założyć konto na eBay i sprzedawać produkty na zachód. Chodzi mi o Niemcy. Czy jest taka opcja na eBay?  Czy muszę mieć konto firmowe czy mogę mieć prywatne? Jaka w tym wypadku była by różnica między takimi kontami.

 

Chcę sprzedawać maszyny ale właśnie by ukazywały się tylko na niemieckim eBay. Nie wiem jak to też wygląda z płatnościami za kożystanie z portalu. Czy prowizja jest wtedy na warunkach niemieckich czy polskich?  Nie znam się niestety z eBay bo nigdy nie używałem a już tym bardziej na zagranicę.

 

Z góry dziękuję za sugestię i pomoc jak to zrobić odpowiednio i z nie dużymi oczywiście kosztami.

 

Pozdrawiam 

Marcin Mleczak

Pokaż cały temat

Konto mozesz (najdogodniej: adres, weryfikacja , bank) zalozyc na polskim Ebay a twoj nick i haslo sa wazne na kazdym Ebay.

Wystawiaj w Niemczech, nio ma znaczenia czy masz konto frmowe czy osobiste. Zacznij od osobistego - zawsze mozesz je znienic na firmowe: trzeba wiecej iinfo jak NIP itp. Jesli sprzedaz bedzie "szla" dobrze to mozesz rozwazyc otwarcie konta firmowego a nawet sklepu. Wszystko zakezy od rachunku ekonomicznego: dochod ze sprzedazy vs. koszty sprdazy czyli, innymi slowy, czy bedzie ci sie oplacalo otworzyc konto firmowe i sklep przy zaistnialych dochodach.

 

Prowizje, oplaty placisz wg cennika ebay na ktorym wystawiasz czyli niemieckim, w twoim wypadku. Rachunek przysle ci Ebay polski w zlotowkach.

 

Powodzenia. Pytaj na forum jesli beda jakies problemy.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay