jakie są konsekwencje anulowania transakcji?

paulina_3030
Użytkownik

Witam, mój problem polega na tym, że sprzedawca z Korei przysłał mi podróbkę kremu w zupełnie innym opakowaniu, napisałam do niego, że odeślę mu towar, on mi odpisał, że mam nie odsyłać towaru, bo to zajmie 2-3 tygodnie, ale bez tego i tak zwróci mi pieniądze i że mam tylko anulować transakcję. Moje pytanie brzmi czy jak anuluję transakcję to w ogóle odzyskam pieniądze, bo wiem że nie mogę już potem wystawić żadnego komentarza sprzedającemu więc nie mam gwarancji że mi zwróci koszty? więc nie wiem czy anulować transakcję czy otworzyć spór pay pal?

Zaakceptowane rozwiązania (2)

Zaakceptowane rozwiązania (2)

paulina_3030
Użytkownik

Entegris bardzo dziękuję Ci za Twoją odpowiedź 🙂 bardzo mi pomogła i teraz już wszystko jest jasne 🙂 na szczęście skończyło się dobrze, bo sprzedawca zwrócił pieniądze, trochę tylko smutne to, że wysyła aż tak bezwartościowe podróbki skoro nie chciał nawet ich odesłania.

Dla ciebie nie ma zadnych konsekwencji chyba ze anulowalabys transakcje czesto a i wtedy otrzymalabys wpierw ostrzezenie w postaci karnego punktu.

 

Anulowanie transakcji nie powoduje straty mozliwosci wystawienia opini sprzedawcy.

 

Sprzedawca nigdy nie moze wystawic kupujacemu negatywnej opini.

 

To sprzedawca wystepuje do Ebay o anulowanie tansakcji.

 

Ebay przysle ci email ktory potwierdzisz ze sie zgadzasz i sprzedawca otrzyma zwrot prowizji + darmowe wystawienie jesli rzecz sie sprzeda.

Wystawicie sobie opinie.

 

1.

http://pages.ebay.pl/help/buy/bid-retract.html dotyczy wycofania oferty w aukcji

 

2. o anulowaniu transakcji poczytasz na http://pages.ebay.pl/help/sell/cancel-transaction-process.html i to sprzedawca musi zainicjowac np. ...

 

Pilnuj terminu i otworz spor a nasteponie eskaluj do rangi roszczenia jesli sprzedawca zajmie bierna lub odwlekajaca postawe.

 

Co teraz: napisz do niego aby wystapil o anulowanie transakcji. Daj mu z 2 - 3 dni i otworz spor albo otworz od razu (zawsze mozesz spor zamknac).

 

Pamietaj ze raz zamknietego sporu nie mozna reaktywowac dlatego zamknij spor tylko gdy pieniadze znajda sie na twoim koncie.

 

 

Odpowiedzi (0)

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań