Sprzedaż nie swoich rzeczy - czy jest dozwolone

 

  Witam. 

 Czy dozwolone jest sprzedawanie na ebay rzeczy, które nie należą do sprzedającego, do użytkownika danego konta? A jeżeli jest dozwolone, to co z odpowiedzialnością za przedmiot i jego stan? Kupiłem keyboard , który okazał się niesprawny, sprzedał go na ebay kolega właściciela, musiałem udać się do właściciela, bo zapłata wyłącznie przy odbiorze, użytkownik ebay w ogóle się nie pojawił, być może nie widział nawet przedmiotu i nie zna się na nim. Odmówiłem kupna zepsutego przedmiotu, w odpowiedzi sprzedający (nie będący właścicielem) otworzył mi spór z powodu nie zapłacenia za przedmiot aukcji. Co robić? Zaznaczam, że w opisie aukcji było napisane, że przedmiot nie jest jego własnością. 

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Odpowiada sprzedajacy. Sprzedajacy jesli posredniczy to bierze za to pieniadze ale rowniez odpowiedzialnosc

 

Sa firmy ktore podejmuja sie sprzedazy jako posrednik w komisie ale to one odpowiadaja przed kupujacym nie ten ktory wstawia w komis

 

inaczej kazdy w razie problemow spychalby odpowiedzialnosc na kogos innego.

 

Zawsze plac Paypalem a w razie problemow otworz spor - Ebay odbierze pieniadze sprzedajacemu a nie komu innemu.

Negatywa tez wystawisz sprzedajacemu a nie komus innemu

Odpowiedzi (0)

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań