Usunięcie aukcji kilka godzin po zakupie...

Witam.

Problem polega na tym, że dokonałem zakupu w drodze licytacji od użytkownika z UK, była to chyba nawet firma. Od razu zapłaciłem. Kilka godzin po zakupie dostałem mail od ebay i paypal.

 

Paypal: "Zostaliśmy niedawno powiadomieni, że serwis eBay usunął aukcję związaną z następującą transakcją. W związku z tym transakcja pozostanie objęta blokadą do czasu zakończenia badania. Jesteśmy w trakcie kontaktowania
się ze sprzedającym w celu zdobycia dodatkowych informacji o transakcji.
Skontaktujemy się z Tobą po zakończeniu badania."

 

ebay: "Informujemy, że następująca aukcja została administracyjnie zakończona:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Z naszych danych wynika, że jesteś licytantem lub kupującym w tej i / lub innych aukcjach sprzedającego, który wystawił powyższy przedmiot.

Zdecydowanie odradzamy Ci realizację transakcji z tym sprzedającym. Nabywanie przedmiotów poza serwisem eBay jest przedsięwzięciem bardzo ryzykownym i nie podlega standardowej ochronie serwisu eBay."

 

W dodatku z automatu w centrum rozstrzygania sporów na stronie paypala  jest sprawa założona sprzedawcy przez paypala i jako przyczyna podana jest "Badanie przez system PayPal Tymczasowa blokada". Natomiast status: "Oczekiwanie na odpowiedź drugiej strony"

 

Co robić? Czekać zakładać kolejną sprawę?

 

Pokaż cały temat

Dzięki za odpowiedź 🙂 A jaki może być powód tego całego zamieszania? Użytkownik wydawał się być w porządku - 266 pozytywów 3 neutrale 4 negatywy i miał jeszcze dużo aukcji wystawionych nawet w ten dzień... A i pomysł ebaya na usunięcie zakończonych aukcji fenomenalny 😉

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay