Kupiłem, zapłaciłem, ebay zamknął konto i nic nie dostałem - co robić ?

podkowalublinpl
Użytkownik
Witam Was i proszę o pomoc !
We wrześniu kupiłem od sprzedawcy z Polski laptopa, zapłaciłem od razu (przelewem).
Po kilku dniach dostałem informację od ebay ostrzegającą przed tym sprzedawcą,
a następnie stwierdziłem ze jego konto, historia transakcji, płatności zniknęły z ebay'u.
Ze sprzedającym miałem kontakt mailowy i telefoniczny,
twierdził że spóźnił się z zapłatą prowizji i dla tego zamknęli mu konto.
Tak zwodził mnie przez miesiąc wymyślając powody opóźnienia przesyłki w stylu "umarła mi babcia"
Na moje żądanie przysłał mi nawet fakturę VAT
Potem niby wysłał laptopa i nawet podał mi numer przesyłki DHL - oczywiście fałszywy.
Na koniec oświadczył że zwraca mi pieniądze i prześle potwierdzenie przelewu - oczywiście nic nie dostałem.
Otworzyłem spór ze sprzedawcą na ebay ale nic się nie dzieje 3 tydzień.
Poradzicie co w takiej sytuacji zrobić ?

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

spor jest sens otwierac tylko przy platnosci paypalem bo wtedy jest szansa na odzyskanie pieniedzy. Tobie pozostaje zgloszenie sprawy na policje razem z wydrukami tego co dostales od sprzedawcy, nr konta na ktory wyslales kase itp. policja moze uzyskac dane sprzedawcy od ebay, choc w sumie jest mozliwe ze dane podal falszywe

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

w tym przypadku zostaje tylko policja. Spór i tak nic nie da, bo raz nie płaciłeś paypalem a dwa okres na otwarcie sporu już minął (jest tylko 45 dni od zakończenia aukcji lub kliknięcia w KT)

na przyszłość płać tylko i wyłącznie paypalem, a przelewy pozostaw na alledrogo -:) pozdro

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay