Kupowanie auta na ebay'u

Temat niejednorotnie przerabiany, ale bez jednoznacznej odpowiedzi. Chciałbym zakupić auto, które jest wystawione na autoscout24, po kontakcie ze sprzedającym on stwierdził, że wystawi to auto na ebay'u z powodu ochrony dla kupujących. Jeśli chodzi o VPP (Vehicle Purchase Protection) na serweisie ebay, to mam jedno pytanie, czy ma wersję lub odpwiednik europejski? bo z tego co wynika obowiązuje tylko w Stanach Zjednoczonych .

Tutaj link do VPP: https://pages.ebay.com/motors/buy/purchase-protection/

 

Druga sprawa jest taka, że sprzedający napisał, że jest 5 dni i 300km na próbę, do tego czasu można zwrócić. Próbowałem się doszukać, ale nigdzie nie znalzłem takich informacji, prócz jednego wątku właśnie na ebay'u, gdzie odpowiedzi były w stylu, jest ryzyko bo nie możesz fizycznie zbadać auta... Dlatego kieruje drugie pytanie, czy jeśli nie zostanie dostarczony lub będzię się różnił od zdjęć, to za pośrednictem ebay'a można dokonać takiego zwrotu i obowiązuje chociaż w połowie to VPP?

 

Z góry dziękuje, mam nadzieje, że jest ktoś w stanie mi pomóc 🙂

Pokaż cały temat

VPP jest tylko w Stanach i nie obejmuje wszystkich samochodow czy wszystkich aukcji z samochodami. Sprzedawca musi spelnic pewne warunki.

 

Jesli samochod jest w Polsce to w razie nieporozumien jest troche latwiej niz jesli jest w innym kraju ale odzyskanie pieniedzy jest praktycznie niemozliwe jesli sprzedawca jest nieuczciwy, szczegolnie jesli jest to osoba prywatna bez wzgledu gdzie mieszka.

 

Nie kupowalbym bez obejrzenia lub oceny przez znajomego mechanika.