TAK PAYPAL OKRADA I OSZUKUJE LUDZI NA CALYM SWIECIE

old_timers01
Użytkownik

Dla zainteresowanych podaje link do strony w jezyku angielskim,na ktorej sa skargi na paypal wraz z opisanymi problemami,jakie stwarza ludziom PAYPAL

 

PAYPAL JEST NIEBEZPIECZNY

 

Kto nie zna angielskiego to niech skopiuje i wklei link do tlumacza google,przetlumaczy strone na polski.W prawdzie lamany polski,ale na pewno zrozumiecie 😉

 

 

Takich stron sa setki,tysiece przykladow i historii ludzi pokrzywdzonych i okradzionych przez paypal jest w sieci od groma,wystarczy poszukac,wpisac odpowiednio w googlach na polskich i zagranicznych stronach.

 

Moje szczere informacje na temat zasad dzialania tego niebezpiecznego systemu paypal maja uswiadomic nieswiadomym i uczciwym ludziom,co ten paypal moze zrobic z ich pieniedzmi i na co sa narazeni sprzedajac na ebay i przyjmujac platnosci za posrednictwem paypal.

Musza wiedziec na jakie ryzyko sa narazeni,bo wielu swierzakow poprostu nie wie i wierzy w ich oszukancze reklamowe slogany "bezpieczne platnosci paypal,twoj zakup obejmiemy ochrona,ochrona sprzedajacych i wiele innych" smiechu wartych 😉

 

Uzytkownicy juz korzystajacy i chcacy korzystac z ebay i paypal musza wiedziec,ze dla paypal i ebay zalezy tylko na kasie zarobionej z prowizji pobieranych z kwot,ktore przechodza przez konta paypal i procentow z naszych pieniedzy,ktore bezprawnie blokuja i przetrzymuja pod wieloma absurdalnymi pretekstami.

 

Ponizej link

 

"eBay zarabia więcej dzięki systemowi PayPal"

 

do informacji,ktora uswiadomi wam dlaczego ebay zmusza do korzystania z paypal i ze nie ma to nic wspolnego z bezpieczenstwem.

 

Wiekszosc mysli,e tam,ludzie sprzedaja,ja tyle czasu sprzedaje,kupuje i nie ma problemow.... OK,Ja tez tak myslalem,ale do czasu.... 😉

 

Radze tez uwazac na tak zwane "obciazenia zwrotne".

 

To oficjalna definicja ze strony paypal :

 

Co to jest obciążenie zwrotne?

 

Obciążenie zwrotne, nazywane również cofnięciem transakcji, ma miejsce, kiedy kupujący składa u wystawcy karty kredytowej wniosek o cofnięcie transakcji, która już została rozliczona.

 

Kupujący może wystąpić do wystawcy swojej karty kredytowej o obciążenie zwrotne zgodnie z regulaminem i terminami ustalonymi przez stowarzyszenie wystawców kart kredytowych. Chociaż obciążenie zwrotne może przypominać roszczenie w systemie PayPal, jest to tak naprawdę proces oferowany posiadaczowi karty kredytowej przez wystawcę karty, zainicjowany poza systemem PayPal. Podczas sporu o obciążenie zwrotne decyzja jest ostatecznie podejmowana przez wystawcę karty kredytowej, a firma PayPal nie ma wpływu na tę decyzję.

 

Dwie typowe przyczyny cofnięcia transakcji lub obciążenia zwrotnego są następujące:

 

Transakcję przeprowadzono przy użyciu bezprawnie przywłaszczonych danych karty kredytowej.

 

Kupujący sam dokonuje zakupu, lecz jego zdaniem sprzedający nie wywiązał się z umowy, np. nie dostarczył przedmiotu, dostarczył przedmiot znacznie różniący się od pierwotnego opisu lub przedmiot otrzymany przez kupującego okazał się uszkodzony.

 

Wszyscy sprzedający, którzy akceptują płatności kartą kredytową, podejmują ryzyko odpowiedzialności za obciążenia zwrotne. Obciążenia zwrotne należą do najbardziej uciążliwych kosztów prowadzenia działalności. Wielu sprzedających uwzględnia ten czynnik ryzyka w prowadzonej działalności.

 

Dlaczego czasami obciążenia zwrotne zdarzają się tak długo po tym, jak sprzedający już otrzyma płatność?

 

Prawo niektórych krajów oraz zasady ustalane przez wystawców kart kredytowych zazwyczaj zezwalają kupującym na zgłaszanie roszczeń dotyczących obciążeń zwrotnych kilka tygodni, a czasami nawet kilka miesięcy po przeprowadzeniu pierwotnej transakcji. Jeśli kupujący złoży wniosek o obciążenie zwrotne z dużym opóźnieniem, środki na rachunku PayPal sprzedającego mogą zostać tymczasowo zablokowane w związku z cofnięciem transakcji, która miała miejsce kilka tygodni lub miesięcy wcześniej.

 

Jest to druga najczestsza forma wyludzenia pieniedzy przez nieuczciwego kupujacego.Piewsza to spor i roszczenie.

 

Bywa czesto i tak,ze nie robiles zadnych przelewow na konto paypal,nie miales tam zadnych wiekszych pieniedzy,a tu pewnego dnia logujesz sie i widzisz,ze na twoje konto wplynelo wczesniej jakies kilkaset dolarow lub zloty po czym wyplynelo...A na twoim koncie paypal jest saldo ujemne rownowarte kwocie,ktora wplynela i wyplynela oraz informacja od paypal:

 

"Zostaliśmy poinformowani przez firmę wystawca karty kredytowej o złożeniu wniosku o obciążenie zwrotne tej transakcji. Rozumiemy, że przyczyną obciążenia zwrotnego jest fakt, że ta transakcja nie została przez Ciebie autoryzowana. W razie podjęcia decyzji o anulowaniu tego obciążenia zwrotnego należy kliknąć przycisk Anuluj obciążenie zwrotne poniżej, aby rozpocząć procedurę anulowania obciążenia zwrotnego. W celu ochrony przed kolejnymi nieautoryzowanymi płatnościami ograniczyliśmy dostęp do Twojego konta PayPal. Aby przywrócić pełny dostęp do konta PayPal, należy przejść do Centrum rozstrzygania i wykonać instrukcje opisane w części Instrukcje dotyczące zdjęcia ograniczeń."

 

PayPal wymaga od ciebie niemozliwego i tego abys uregulowal saldo ujemne 😉

 

Nie pomagaja zadne tlumaczenia,ze to nie ty dokonywales tych operacji,ze nie masz z tym nic wspolnego.

 

Wielu ludzi,ktorzy padli ofiara tego oszustwa uwaza,ze to jest celowe dzialanie paypal i ze tego typu zdarzenia celowo inicjowane przez pracownikow paypal.

Swiadczy o tym chociazby to,ze nie udostepniaja ci zadnych informacji.Wiec kazdego moga w ten sposob potraktowac i oszukac spece z paypal w celu wyludzenia pieniedzy.

 

Na tym miedzy innymi zarabia paypal i ebay.

 

Do pseudo weryfikacji wymuszaja od ciebie wiele informacji i danych o tobie,twojej firmie i twoich finansach.Majac takie informacje wiedza jaki i kogo w ten sposob potraktowac i oszukac.

 

Jak juz wspomnialem w ktoryms z postow,ta zlodziejska banka zwana paypal w koncu kiedys peknie.

 

Polski ebay nigdy nie byl i nie bedzie popularny z powodu wielu wad,oszustw i naduzyc ze strony samego ebay jak i zlodziejskiego wspolnika paypal.Juz niebawem powstanie oficjalna,polska strona na temat wszystkich wad ebay i paypal oraz nieuczciwych praktyk stosowanych przez paypal,ktore narazaja na straty uzytkownikow.

 

Dazymy tez do tego zeby w publicznej tv ukazal sie reportaz o tym calym zlodziejskim systemie.

Pozdrawiam

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (19)

Odpowiedzi (19)

amigarulezforever
Użytkownik

Bardzo chetnie sie dołącze zostałem oszukany przez paypal

sprawa wygladala tak ze sprzedalem gry do francji - facet zareklamowal i zalozyl spor - zgodzilem sie na zwrot pieniedzy po przeslaniu towaru do polski.

koles dal fikcyjny numer wysylki i wyslal na adres bez nazwiska i imienia - taka paczka nie jest dostarczana do polski

paczka wrocila do niego - Pay pal oddal mu kase

zostalem bez pieniedzy i gier

jak moge to rozwiazac prawnie bo to spora suma (gry kolekcjonerskie)

Paypal umywa raczki broni tylko kupujacych nie bierze pod uwage to co pisze sprzedawca

dalem printscreeny ze paczka nie dostarczoana - bledny adresat i z poste la france - ze paczka wrocila do francji

 

nie mam kasy i gier .. oczywiscie sowita prowizje ebay i paypal od 970 zl zapalacilem za co ? za dymanie mojej osoby ??????

 

jesli ktos wie jak rozwiazac moj problem bede wdzieczny

 

PayPal nie chroni nikogo , ani kupującego ani sprzedającego . Od wielu lat już te same matki stosują , właśnie mi zrobili dokładnie to samo , na konto wpływały małe sumy to było ok , teraz wpłynęło 700f to nagle konto zablokowali na 180dni bez możliwości odblokowania . Po 180 dniach dostanę informacje jak przelać pieniądze na swoje konto, masakra !!! Do tego już kilka razy zostałem oszukany przez kupującego a nie sprzedającego , sposób na zwroty jest bardzo skuteczny przy towarach do 100 funtów. Kupujesz przedmiot , zgłaszasz że jest z nim coś nie tak na ebay , nie musisz tego udowadniać bo eBay i paypal wierzy na napisane słowo!! He oczywiście nie chcesz być stratny na przesyłce więc jako sprzedający chcesz się dogadać i albo robisz zwrot części kasy albo wysyłasz kolejny przedmiot bo jeśli tego nie zrobisz masz negatywa no i PayPal zablokuje ci konto. W taki sposób kupujący zyskuje 2 sprawne przedmioty lub przedmiot i część kasy!!! A mało tego 89 dnia po sprzedaży kupujący oszust zgłasza spór przez PayPal , że z przedmiotem jest coś nie tak i oddaje mu pieniadze. Więc co mądrzejszy oszust ma już 2 przedmioty za free Dzięki PayPal. A kiedy piszesz do PayPal to twierdzą że są platforma płatności a nie sprzedaży 🙂 chociaż wtrącają się w sprzedaż. Tak samo jest z eBay , reklamują się że mają ochronę kupujących, nie pamiętam już ile ale chyba 60 dni na zwrot . Więc po co PayPal się tam wpierdala ze swoimi 90cioma dniami ???? Skoro ochrona już jest na eBay ? Czasem dochodzę do wniosku że ci oszuści na eBay to pracownicy właśnie eBay i PayPal
fixerfones
Użytkownik

Witam

Przypadkowo trafilem na ten link, jednak ja walcze od paru miesiecy z paypalem.

moja historia zaczela sie niewinnie, zarejestrowalem na ebay konto biznesowe..w celu kupna i sprzedzy telefonow na ebayu i ich sprzedazy tez na ebay.co.uk.

paypal mialem od 2006 roku raz mi zablokowali gdyz mialem za duze wplywy na konto moze nie za duze ale za czeste.

Syary ebay mi zablokowali wiec otworzylem nowy jako biznesowe

a ze zarejestrowalem sie jako samozatrudniony mialem podkladke do tego aby paypal zmienic tez na biznesowe.Tak tez zrobilem minelo kilka miesicy wplaty nie byly tak czeste aczkolwiek transakcji mialem ponad 200 kazdego miesiaca w sprzedzay i kupnie.Jednak w kwietniu tego roku sprzedaz zwrosla i to znacznie tym samym zwrosl zakup przedmiotow na ebay.

i pewnego ranka budze sie a konto paypal zablokowane.

ok dzwonie tam i pani mnie mile informuje ze moj status nie jest powazny i ze sprawdzanie zajmnie gora 48godzin.ok sobie mysle sprawdza i odblokuja..sporo kasy zainwestowalem w telefony...takze trochem mnie to uspokoilo.

Jednak po 48 godzinach dalej konto  zablokowane.

no to juz nie zarty..sprzet czeka na sprzedaz..transackje oczekuja..ale co mam wyslac jak kasa zamrozona na koncie paypal, wolalem dokonac zwrotow.

oczywiscie dzwonie znow tym razem inna pani powiadamia mnie ze okres sprawdzenia to 45 dni, no jak sie wkurzylem, to ja kase inwestuje w swoj biznes po to aby jacys zlodzieje ot tak sobie decydowlai czy moge robic interes czy nie.

Powidzialem pani ze sprawa nie zakonczy sie tak jak oni sobie to mysla.

Otworzylem konto na polskim paypal , przeszedlem weryfikacje konta miejsca zamieszkania itd.

zaczalem dalej tam sprzedawac i kupowac..i nagle po 3 tygodniach..wszystkie transakcjekupna sa z roszczeniem, tzn moje transakcje jako kupujacy...

Dzwonie do polakow, oni tlumacza mi ze nie moga nic zrobic gdyz mam konto na brytyjskim paypalu i na ich wniosek oni musieli limitowac konto.ok sobie mysle.

ale co ciekawe po jakims czasie wszystkie trnsakcje jako kupujacy zaczynaly sie klarowac czyli poprostu paypal zaczal zwracac mi kase za przedmioty ktore ja zaplacilem i sprzedawcy mi je dostarczyli.

 

Otwarcie ich wysmialem bezpieczna sprzedaz, oni oczywiscie tlumaczyli sie tym ze musza sprawowac kontrole nad platnosciami i ze ich seytem wykryl moje transakcje jako podejrzane..ale chwila..jesli ja place  to wiem ze to ja place..wiec co komu do moich zakupow..bo nawet wydawca mojej karty akceptowal kazda moja typowa transackje gdyz widzieli ze to ja dokonuje tych transakcji po wczesnijszych analizach telefonicznych i potwierdzeniach

ale ok kase mi oddali ja musialem w sumie nie musialem bo to problem paypal nie moj ale zwrociclem kase inna droga sprzedawcom.

W tej chwili jestem po wyslaniu oficjalnej skargi do FOS w uk na paypal o narazenie mnie na straty finansowe i moralne czego bede sie dochodzil przed sadem aczkolwiek czekam jeszcze na decyzje z fosu..i na nich jest sposob tylko to dlugo trwa...zaskarze ich na ponad 100 tys funtow i wiem ze mam szanse, a potem pojde do mediow..juz nawet nie chce miec u nich zadnego knta bo PAYPAL  to gorsi niz nigerusy, zlodzieje i oszusci, zaslaniajacy sie swoimi przepisami..i gadka o bezpieczenstwie...transakcji.

takze przedemna odpowiedz z fos a potem sad.

pozdrawiam

W moim przypadku to jak zamówiłam krem na ebay za 14.99 f i zaplacilam przez paypal - to na drugi dzien miałam pobrane przez paypal 6 razy pod rząd 3,28 f mało tego na 7 raz 14.99 , , , , , , w sumie 34,67 f . Usunelam już konto na paypal , i każdemu to radze . 

Gdy mialem 1 , 2 wpaty dziennie wszystko bylo ok. Gdy pojawilo sie wiecej wplat od razu zablokowali mi konto , przeciez sprzedaje na ebaj wiec wszystko jest legalne. Wyslalem wszystko co chcieli ksero dowodu, paszportu , karte kredytowa, a im malo i malo , domagaja sie dokumentow gdzie kupuje towar po ile , marki producenta, po ile sprzedaje , skad go mam, niedlugo bede pewnie pytac o preferencje seksualne i o to czy jestem wierzacy. Kontaktu z nimi nie ma w Polsce , tylko w Irlandi i Luxemburgu. Osoby ktore odbieraja telefon pomagaja tylko w drobnych sprawach. Odblokowaniu konta nie ma mowy ,moze po kilku miesiacach oddadza , a moze nie. ZAstanawiam sie czy paypal nie ukradl mi pieniedzy i czy nie zglosic tego na policje, w najlepszym razie beda obracac moimi pieniedzmi i nie wiado mo kiedy oddadza.

Firma paypal jest oszukancza uwazajcie na nia.

 

 

Witam, załatwili mnie tak samo. Zatrzymali sprzedaż i zablokowali 2,5 tys€ na koncie. Czy Twoim zdniem istnieje jakaś grupa osób która byłaby zainteresowana założeniem zbiorowego pozwu przeciwko PayPal ?

Po zakupie aparatu lustrzanki za 80 euro , sprzedawca zanotował pieniąde na swoim koncie bankowym i odrazu usuą konto ebay z czego wstawił zdiecie sprzedawanego produktu znalezione gdzies na internecie , ebay uznał to jako reklame i po zalupie przezemnie towaru usuną całą trNsakcje z czego niw mam numeru przedmoiotu aby założyć spór , paypal ,, cały czs piszę że nie można si€ skontaktować ze sprzedawcą bo nie istnieje. I nadal prosz€ o pomoc, a oni cały czas skontaktój się ze sprzedawcą

A czy ktoś spotkał się z tym, że po odblokowaniu środków z transakcji ebay w chwili próby przelewu tych środków na inne konto, zablokowują całe konto i żadają, żeby im szczegółowo opisywać dla kogo i za co ten przelew?

Zastanawiam się nad tym co ich obchodzi co robię ze swoimi pieniędzmi i czy przypadiem ten durny moloch nie zachowuje się tak, jakby to były ich pieniąze nie zaś faktycznego właściciela.

 

Czy znacie może jakiś inny serwis, który zastępuje skutecznie paypal, bo odechciało mi się współpracy z tymi oszustami.

 

Wolą mieć moje pienądze wciąż na koncie i nie pozwalają mi ich wypłacić.

To ja mam jeszcze inaczej. Kupowałem na ebay sprzęt. W celu zapłacenia musiałem doładować konto paypal 6000USD.

Przelew do nich dotarł, ale konta nie doładowali. Oczywiście pieniądze na moje konto bankowe nie wróciły. Od miesiąca trwa reklamacja bez efektu. Obecnie w celu rozpatrzenia reklamacji chcą ode mnie listę wszystkich !!! wykonanych na prywatnym koncie bankowym operacji. 

Witam szanowne grono ... i na mnie również trafiło. I to drugi juz raz.

Pierwsza sprawa dotyczyła rzekomo uszkodzonego przedmiotu. Wówczas sprzedaż odbyła się przez Ebay. Nie było dyskusji z kupującym, nie było dyskusji z ebay - straciłem towar (który kupujący sobie zatrzymał) i całą kwotę transakcji.

 

Druga, świeża sprawa, wygląda na typową 'wyj....ę'. Wszystko ustalone 'na ebay', ale transakcja poza ebayowa - wpłata bezpośrednio na paypal. Po ok 6 tygodniach, z nienacka, kupujący otwiera sprawę, w której roszczy zwrot pieniędzy z powodu nie otrzymania towaru. Paypal rozstrzyga sprawę na korzysć kupującego, pomimo właściwego numeru listu przewozowego, korespodencji, itp. Nawiasem mówiąc, był to Polak z adresem w UK, ale wysyłka do Rumunii ...

 

Podsumowójąc: porażka.
Jeśli ktoś potrafi 'wliczyć' sobie takie atrakcje w koszty, to podziwiam.

A jeszcze bardziej podziwiam zdolność do zaakceptowania tego oszukańczego precederu.

Mnie krew zalewa za tą niemoc wobec systemu.

 

 

Dziękuję uwierzyłam Ci

Ponad tydzień temu dostałem przelew z zagranicy, system zażądał wysłania dokumentów potwierdzających mój adres oraz zdjęcie dowodu, co oczywiście zrobiłem. Możliwość przelania środków została zablokowana, na wiadomości, które wysyłam nikt nie reaguje. Udało mi się znaleźć numer tel. do siedziby złodziei w Warszawie - automat poinformował mnie, iż z powodu Covid biuro obsługi klienta zostało zamknięte!!! Kosmos! Czuję, że tych pieniędzy już nie zobaczę.

Biorąc pod uwagę ilość podobnych przypadków na całym świecie, w tym USA dziwi mnie tylko to, dlaczego jakaś rządowa instytucja jeszcze się do tych przestępców nie dobrała. Okradają ludzi z premedytacją - czy oni tego nie widzą czy nie chcą widzieć?

A tak na marginesie jednym z założycieli jest Musk - już wiecie, skąd bogacze tego świata biorą fortuny?

 

Ja również zostałam oszukana przez PAYPAL.

Nigdy więcej ebay i paypal..

Właśnie przez obciążenie zwrotne i kartę użytą bez wiedzy właściciela

Mnie załatwili tak samo. EBay i PayPal i **bleep** naciągacz z Rumunii. Jestem w plecy 400EUR. Reklamacja kupującego, brak nawet analuzy moich wyjaśnień, blokada na koncie i po chwili telefony i pisma z firm windykacyjnych. Złodzieje i tyle. Strach cokolwiek już sprzedać więc sobie odpuściłem handel na tym śmietniku.

Witam czy takie pan    

Patryk Laskowski

patryk.lasiu@interia.pl   

 oszukjałą mnie na kwotę 50 zł czy mozną  zalbkowac  mu konto ? albo  odzysakć  kase ?          jego link  na górze  danie i tp czy  mozliwosć ?  numer kontak   czy ktoś mogł mi pomoć ?   prosze pisać  do mine fb   https://www.facebook.com/kuba.kopcznski/

Mnie też te sku...ny próbują ograbić z pieniędzy.

Jeden Włoch kupił ode mnie recorder cyfrowy i zapłacił. Wysłałem mu towar a on się rozmyślił i podał powód że nie było kabla do prądu. W aukcji nie oferowałem kabla a ci złodzieje uznali jego zwrot za słuszny a mi naliczyli złodzieje prowizję za sprzedaż.

Co za złodziejska banda.

Podam ich do sądu za to. Nie odpuszczę tego.

Ja tez mam niemiłe doświadczenia z PayPal, które nie chce zwrócić pieniędzy za złodzieja chińczyk który na tej samej aukcji na której ja dokonałem zakupu wydał jeszcze 212 osób nie licząc innych aukcji. Chińczyk wysłał paczki pod zupełnie inne adresy aby tylko był nr nadania, debile z PayPal twierdzą że wszystko jest OK i po raz kolejny zamknęli roszczenie bo chińczyk olał idiotów z paypal i nie przesłał im wymaganych dokumentów w wyznaczonym czasie co raczej świadczy o tym ze moje słowa się potwierdziły! Te smutny o Bezpiecznych zakupach to **bleep** zupełnie nic nie znaczące a zamiast zgłaszać temu gównianemu operatorowi płatności reklamacje lepiej nie kupować przez ten syf.... tez uważałem ze te płatności są bezpieczne do czasu kiedy widzę jakie luki są w tym syfnym systemie a przede wszystkim jak mają w dupie poszkodowanych !

TO PRAWDA

Jestem sprzedającym i właśnie zostałem oszukany na ok 3000zł. Kupujący to Polak mieszkający w Angli: jacek kolodziejczyk (jacek.uk@interia.pl)

Trochę za późno się dowiedziałem o tym sposobie oszustw:(

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay