Sprzedający nie wysyłał przedmiotu aukcji i zerwał kontakt

rafiki_08
Użytkownik

Witam

W ubiegłą środę wygrałem aukcje i już na następnym dzień porozumiałem się ze sprzedającym odnośnie wyboru rpdzaju przesyłki (paczka priorytetowe z zadeklarowaną wartością) i wysłałem pieniadze PayPal`em. Sprzedawca po chwili potwierdził, że pieniądze do niego dotarły i zapewnił, że paczkę wyśle jeszcze tego samego dnia . Na następny dzień za pośrednictwem GG poprosiłem sprzedawcę o przesłanie mi potwierdzenia nadania przesyłki lub numeru paczki celem monitorowanai jej położenia, na co odpowiedział twierdzącą, ale z zastrzeżeniem "jak wrócę z pracy do domu", po tej odpowiedzi kontakt się urwał. Podany przez niego numer telefonu w eBay jest wyłączony, na maile i pytania zadane przez GG nie odpowiada. Płatność potwierdził w eBay 2 października, a więc  nawet gdyby paczkę nadał w pierwszy dzień roboczy tj 3 października, to powinna ona dotrzeć do mnie dzisiaj. Niestety nie dotarła, a od sprzedawcy do tej pory nie dostałem ani numeru paczki ani potwierdzenia nadania, co uniemożliwiałoby mi śledzenie paczki.

To oraz całkowity brak kontaktu podpowiada mi, że to może być oszustwo.

Użytkownik wystawiał w tej samej chwili 2 różne telefony komórkowe i nie posiada jeszcze żadnego komentarza.

Do możliwości otwarcia sporu pozostały mi 4 dni, ale już dziś jestem niemal pewny, że zostałem oszukany.

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (6)

Odpowiedzi (6)

rafiki_08
Użytkownik

Tak jak wyżej, poszło bezboleśnie, poniważ sprzedawca-oszust nie odezwał się już ani razu. PayPal nie dostał z jego strony odpowiedzi, więc oddał pieniądze po 10 dniach czekania, a po kolejnych 3 były z powrotem na karcie.

tadekl1
Użytkownik

Rafiki,

Interesuje mnie kwestia sporu i roszczenia na paypalu wobec nieuczciwego sprzedawcy telefonu (iphone ?). Pponieważ jestem w identycznej sytuacji jak ty chciałbym wiedzieć jak zakończyła się twoja sprawa.

 

rafiki_08
Użytkownik

Jakbym go dorwał to bym go chyba wykastrował :_Szkoda tylko mojego czasu i teraz nerwów.

Spór założony i czekam na reakcję. Trzymajcie kciuki 🙂

nie, nie wiem, bo jeszcze nie otwierałem bezpośrednio na paypalu, ale jeśli tylko otworzysz bezpośrednio na paypalu, a szczegóły masz w poście powyżej, to pójdzie to jak z płatka, bo paypal będzie przecież widział, że użytkownik nie jest już zarejestrowany

 

tylko pamietaj masz 45 dni na otwarcie sporu od dnia zakończenia aukcji, jeśli się spóźnisz nawet o minutę to kasa przepadnie

 

p

rafiki_08
Użytkownik

W tym samym czasie miał jeszcze Samsunga na sprzedaż i zastanawiam się czy na tamntym też taki numer wykręcił komuś.

 

A orientujesz się jaki jest czas oczekiwania na zwrot pieniędzy? Zapewne nie będzie w ogóle odpowiadał na spór, na moje maile też nie odpisuje.

wiem, co kupiłeś i wiem na 100%, że sprzedający zrobił wałek i się wyrejestrował z serwisu

 

ale to nic otwieraj spór na paypalu, a możesz to robić już od 2 października, a całkowity czas na otwarcie sporu wynosi 45 dni licząc od 28 września kiedy to aukcja się zakończyła lub kliknąłeś w kup teraz (nie ważne czy otworzysz go w serwisie ebay czy paypal czas jest ten sam i tak samo go się liczy)

 

a robisz to tak, że logujesz się na paypal, odszukaj tą transakcję, wejdź w szczegóły i na samym dole kliknij w aktywny link i otworzysz spór

 

co zrobi paypal, zablokuje Twoje pieniądze na jego koncie, zapewne nie ma tej kasy już na saldzie paypala, to co zrobi "siądzie" na jego koncie bankowym, tam pracują tacy spece co wiedzą co z tym zrobić.

 

ode mnie masz 100% zapewnienie, że na 100% kasę odzyskasz

 

 

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay