Czy ebay posiada i weryfikuje prawdziwe dane sprzeających?

Witam

 

Zobaczyłem dobrą ofertę konsoli w serwisie olx. Zaproponowałem sprzedawcy allegro, by wysłać przelew i abym był chroniony programem ochorny kupujących. Zaproponował ebay, bo na allegro nie ma konta. Ok, zakupiłem przedmiot na ebayu, wysłałem pieniądze. Kontakt mailowy urwał się po wysłaniu przelewu. Nie odpisuje na maile, nie odpowiada telefonicznie. Zrozumiałbym, że może nie ma zasu, ale kolejna rzecz mnie zaniepokoiła. Po wpisaniu jego nicku w google, wyskoczyła oferta telefonu. Klikam na zdjęcie, obrazy w google i zobaczyłem dokładnie taką samą ofertę na portalu sprzedajemy. Natomiast zmienił się nick z nazwiskiem użytkownika oraz miejscowość i numer telefonu. 

 

Mam pytanie: Czy mam pewność, że nr telefonu i nazwisko sprzedawcy w ebay jest prawdziwe? Dostałem też informacje o miejscowości i województwie. Czy ebay weryfikuje te informacje? a może każdy może tam wpisać co chce?

 

Jeśli zostałem oszukany to ebay pomoże przy zwrocie pieniędzy? Wpłaciłem pieniądze na konto podpięte pod sprzedawce w ebay.

 

Czy ebay posiada adres sprzedawcy? 

 

Kwota to 920 zł i chciałbym wkroczyć na drogę sądową, jeżeli ebay nie pomoże. Pozdrawiam

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

dałeś się zrobić w najłatwiejszy sposób jaki jest! 

 

pełno tu takich postów , więc kasa poszła się wietrzyć ... 

 

ebay nic nie pomoże przy odzyskaniu pieniądzy , bo zapłaciłeś przelewem.

 

przez ebay tylko paypal masz pełną ochrone , przez olx tylko pobranie z możłiwością sprawdzenia zawartości

 

konto bankowe na słupa otwiera się w ciągu jednego dnia nie wychodząc z domu.

 

Policja -  po miesiącu dostaniesz pismo o umorzeniu dochodzenia z powodu nie wykrycia sprawcy. 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay