Telefon z usa

jarx89
Użytkownik
Witam pisze dziś tak z ciekawości bo nie dostałem żadnej informacji od sprzedającego wystawił mi tylko komentarza że poleca itp ale niestety nie ma żadnej informacji czy telefon został wysłany jak to mogę sprawdzić na emalie też mi nie odpisują Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedz;0

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (9)

Odpowiedzi (9)

o szczegółowe info zadzwoń do Informacji Celnej MF tel. (+48 22) 694 31 94, 694 30 91 lub e-mail Informacja.Celna@mofnet.gov.pl tam Ci miła Pani udzieli fachowej i wyczerpującej odpowiedzi ja kiedyś kupowałem towar o łącznej wartości (wówczas limit w € był mniejszy to przy kwocie 164 zielonych, zapłaciłem prawie 100 zeta opłat tylko towar kupiony w Unii Europejskiej nie podlega opłatom celnym
jarx89
Użytkownik
hmmm czyli co jeszcze mam coś płacić niby dodatkowo ?? Ile mniejwiecej jeszczze za to moge zaplaciac?/
Tak, teraz "dojdzie" do tygodnia czasu jeśli już zapłaciłeś ale na bank zapłacisz cło być może i VAT, dlatego że wartość towaru łącznie z przesyłką przekracza 150 €
jarx89
Użytkownik
Ok sprzedający oddał mi kase a teraz czekam na nową paczkę 😜 od tego samego 1 email jak oddał kase napisał taki : "Hi, I just issued a full refund and sent you a cancellation request.We were unable to ship cause the package could not be insured to your country it was to expensive. Emily" Teraz kupilem znowu od niego ale wybrałem sobie trochę inna wysyłke kupiłem to 130424116152 Powinno teraz już dojść nie ??
Nie porównuj UK do USA, bo poczta angielska bardzo szybko działa i przesyłki dochodzą bardzo szybko xD Powtarzam jeszcze raz tamta paczka nadana z USA została wysłana ekonomiczną i czas dostawy jest bardzo długi, jak dostaniesz do końca miesiąca to będzie super, w co 100% wątpię. Lepiej otwórz spór i będzie git Natomiast jeśli chcesz, aby paczki dochodziły szybciej to zawsze wybieraj rejestrowane w przypadku USA jest to Priority Mail i Express a jeśli chodzi o UK to Royal Mail International Signed for (tutaj przesyłki dochądzą nawet w ciągu 5-7 dni) lub Airsure. A tą co dzisiaj otrzymałeś to zapewne była wysłana jako Airmail. Co do wysyłek z UK to ja jestem obcykany 😛 Jak do tej pory kupiłem na angielskim ebay'u kilka setek przedmiotów w ciągu 3 lat pozdrawiam
jarx89
Użytkownik
Hmmm paczka która była do mnie wysłana 17.08.2010 dziś doszła do mnie była nadana z UK a ten z USA jeszcze nie ma hmmm... a była wysłana chyba 10.08.2010
jarx89
Użytkownik
Dziękuje twoj post mi pomógł ! pOZDRAWIAM I DZIĘKUJE
zacznijmy od tego, że wystawienie komentarza jest równoznaczne z wysłaniem paczki, taki jest tu zwyczaj ponieważ kupiłeś tak drogi sprzęt, a wysyłka nastąpiła tzw. naszą paczką ekonomiczną tzn. nie poleconą, nie ubezpieczoną i bez numeru do śledzenia (jestes nowy i mogłeś nie wiedzieć :D) to czas dostawy waha się od 1 miesiąca wzwyż, choć może być krócej, o ile nie zaginie lub nie zostanie skradziona :P co propunuję aby zrobił to, że jesli nie dojdzie do końca miesiąca to otwórz spór na ebayu, jesli płaciłeś paypal'em (zakładka konto nast. centrum rozstrzygania) lub bezpośrednio na paypal. Tu są ramy czasowe, które wynoszą 45 dni od zakończenia aukcji lub kliknięcia w Kup Teraz jeśli się spóźnisz to nie będzie możliwości odzyskania kasy. jak będziesz miał problem to pisz na forum pozdro
jarx89
Użytkownik
dodam jeszcze że pisałem do ebaya aby się dowiedzieli czy ten kolo to wysłali do mnie ale żadnej odp nie dostałem pozdrawiam
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań