Dlaczego przedmiotu nie widac za granica

legoslave
Użytkownik
Dlaczego wystawionych na ebay.pl przedmiotow nie widac na ebay.co.uk czy ebay.com. Nawet wpisujac dokladna nazwe aukcji (taka jaka podalem w serwisie ebay.pl) Czy to norma czy po prostu zrobilem cos zle? pozdrawiam LS

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (10)

Odpowiedzi (10)

Skad 0,45 Euro? Kopiuje z: http://pages.ebay.com/help/sell/fees.html\ Books, Music, DVDs & Movies, Video Games 15 centow Other categories 35 centow Minimalna cena: $1 finalna prowizja dla elektroniki: $0.01 - $50.00 8% $50.01 - $1,000.00 8.00% of the initial $50.00, plus 4.50% of the remaining closing value balance ($50.01-$1,000.00) dla innych dzialow 6%, 12% moze i wysoko ale aukcja moze byc wyswietlana do odwolania a cene mozna modyfikowac jesli sie nie sprzeda + kupujacy moze zaproponowac swoja cene.
wystawiaj moze na ebay.com za 35 centow bez wzgledu na wysokosc ceny w opcji kup teraz az do odwolania z tym ze koncowa oplata wynosi 8% ale dopiero jak sprzedasz. 5 wystawien w miesiacu jest darmowych.
Kazdy Ebay jest troche inny…jak inny jest kraj w ktorym funkcjonuje. Pojawienie sie aukcji w wynikach wyszukiwarki jest uzaleznione od faktu zindeksownia jej w bazie danych. Ebay indeksuje w pewnych interwalach czasowych i czasami moze minac 24 godziny zanim twoja aukcja zostanie znaleziona. Zanim to nastapi mozesz skonfrontowac wystawienie w “moj ebay” lub znajdujac ja linkiem podanym w momencie wystawiania lub wpisujac jej numer w okienko wyszukiwarki. Aukcje sa widoczne na innym ebay niz ten na ktorym ja wystawiles jesli kupujacy zaznaczy opcje “szukaj na calym ebay” w wyszukiwaniu zaawansowanym (niestety, niewielu kupujacych korzysta z tego dodatkowego klikniecia). Moze czesciej uzywaja tej opcji kolekcjonerzy, poszukujacy artykulow trudnych do zdobycia lub typowo regionalnych. Niektore Ebaye wyswietlaja wyniki wyszukiwan z innych portali jesli starcza na to czasu wyszukiwarce. Tak jest na Ebay.com, na kanadyjskim… Wyszukiwarka umieszcza w indeksie w pierwszym rzedzie aukcje wg. narzuconego schematu np. wpierw zindeksuje ze swojego rodzimego ebay, nastepnie z platnych glownych ebay, a na koncu z mniejszych i darmowych. Pamietac nalezy ze umieszcza ona nastepnie w wynikach wyszukiwania tylko tyle aukcji ile zmiesci sie w ustalonej ramie czasowej wiec nie zawsze starczy czasu aby twoja aukcja zostala tam umieszczona jesli znajduje sie na innym Ebay niz rodzimy ebay wyszukiwarki. Najkorzystniejszym jest wystawianie swojego towaru na tym ebay na ktorym jest na niego popyt.
ratm4n
Użytkownik
Przyłączam się do tematu: próbowałem różnych opcji wyszukiwania, ale na każdej stronie 'światowej/regionalnej' dostaję inne wyniki, nie ważne jakich opcji użyję. Czy fakt,że wyniki wyszukiwania różnią się zależy od tego, o czym było wspomniane wcześniej, tzn czasu potrzebnego na zindeksowanie wyników, itp.? Naprawdę nie chcę odwiedzać każdej strony, po to by na każdej z nich szukać tego samego przedmiotu, nie po to zaznaczam opcje "cały świat", ew "wysyłka do Polski". Czy może coś źle robię? Z góry dziękuję za odpowiedź.
sprawdziłem, tak jest w formie licytacji bez foty, a KT bez foty €0,45 we wszystkich ebay'ach jest taniej, w formie KT np. IT, FR €0,35 a UK 0,40 pi
empieniek
Użytkownik
Ooo to mi się podoba. Dzięki 🙂
empieniek
Użytkownik
A i jeszcze jedno. Są tam dwa sposoby wystwiania. Jeden uproszczony, drugi taki jak w Polsce. Robiłem drugim sposobem. Przed chwilą sprawdzałem. 4,80 Euro opłaty za 350Euro ceny wyjściowej. Pomyliłem się o dwa Euro, bo już dawno to sprawdzałem. Ale i tak cena za wysoka.
empieniek
Użytkownik
No właśnie nie. Zdjęć nawet nie dodawałem prócz jednego bezpłatnego. Dwa dni kombinowałem jak wystawić na niemieckim ebay. Opłata zależy od ceny przedmiotu. Na polskim płacę 40 gr (pomyliłem się nie 20 gr a 40 gr). A na niemieckim jak wpisałem cenę wyjśiową 350 Euro, to krzyknęło mi 6,48 Euro opłaty. I podziękowałem. Sprawdzałem kilka razy. Opłata zależała od ceny wyjściowej przedmiotu. Zrób eksperyment: Wejdź na ebay.de, wejdź w sprzedaż przedmiotu, wpisz jakąkolwiek nazwę, wybierz jakąkolwiek kategorię, następnie ustaw cenę, na samym dole strony pojawi się opłata. Napisz czy też tak miałeś. Może coś nacisnąłem przez przypadek, bo niemiecki to ledwo ledwo rozumiem.
empieniek a nie stosujesz czasem dodatkowych funkcji jak wyróżnienie, podświetlenie etc btw; założ sklep ebay, bedziesz płacił w porywach €2,70
empieniek
Użytkownik
Wystawianie na polskim ebay kosztuje mnie 20 gr, wystawienie na niemieckim ebay tego samego przedmiotu 6,48 euro (szok!!!) Aby przedmiot był wioczny za granicą trzeba skorzystać z opcji: Wysyłka za granicę jest funkcją opcjonalną. Aby ją wyświetlić lub ukryć kliknij łącze Dodaj lub usuń opcje w formularzu sprzedaży w punkcie: Podaj kupującym szczegóły dotyczące wysyłki.
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań