anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Wysłałem do polskiego eby w niedzielę przez formularz odwołanie od transakcji jednak nie dostałem odpowiedzi. Może jakiś moderator to przeczyta i odpowie. Poczekam do jutra.

Napisałem oczywiście o pomoc bo z Włochami dogadac się nie da. Napisałem przed momentem do niemieckiego ebay bo tam był sprzedany przedmiot zobaczymy czy  niemiecki ebay jest tak samo skłonny do odpowiedzi i w jaki sposób. Podaję wszystkie dane.

 

Poradżcie co z tym zrobić zanim zapytam prawnika lub zgłosze do prokuratury. Nie odpuszczę. A może przegrałem z góry ?

 

Witam. Piszę do polskiego oddziału ebay w sprawie #5116357207  niesłusznego zwrócenia użytkownikowi  357 EUR za zakup butów New Balance. Dokonano zakupu 9.10.2016 w niedzielę. Wysłaliśmy buty we wtorek 11.10.2016. Paczka została wysłana priorytetem numer nadania CP195211708PL. Kupujący otworzył 18.10 2016 sprawę z powodu nie otrzymania przedmiotu. Przedmiot został dostarczony do kupującego 19.10.2016 co można zobaczyć na śledzeniu przesyłki. http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=CP195211708PL Cały czas byłem w kontakcie ale kupujący nie odpowiadał mimo otrzymania przesyłki. Wysyłałem informacje do jego wglądu i administracji ebay. Mimo moich starań ebay zwrócił bardzo dużą sumę kupującemu 357 EUR  a buty też straciliśmy. Zostałem jako firma okradziony i pokrzywdzony przez ebay. Zamknięto sprawę z powodu niestety odpowiedź w języku włoskim
Ciao
Dopo aver esaminato la controversia, abbiamo deciso di emettere un rimborso completo a favore dell'acquirente.
Il codice della spedizione che hai fornito indica che l'oggetto e stato consegnato a un indirizzo diverso da quello fornito nei dettagli dell'ordine. Per essere protetto dal rischio di perdere una controversia, sei tenuto a effettuare la spedizione solo all'indirizzo presente nella pagina dei dettagli dell'ordine di eBay o nella pagina dei dettagli della transazione di PayPal.
E stato emesso un rimborso di EUR 357,00 il 6 nov 2016 a favore dell'acquirente. Il rimborso copre il prezzo di acquisto e le spese di spedizione originali.
Questo importo verra detratto dal tuo metodo di pagamento associato al tuo account.
Buty zostały wysłane na prawidłowy adres podany na PayPal przesyłka została dostarczona a my nie mamy butów ani 357 EUR.
Mamy zeskanowaną całą dokumentację transakcji. Żądamy od ebay zwrotu pełnej kwoty 357 EUR gdyż wywiązaliśmy się z transakcji. Nie rozumiemy dlaczego tak się stało i jeżeli nie odda ebay naszych pieniędzy skontaktujemy się z prawnikiem i z główny odziałem ebay. To jest niedopuszczalne. Prosimy o interwencję i natychmiastowy zwrot.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich co mają jeszcze nerwy i jaja handlowac na ebay.

Grzegorz

 

 

 

 

Wiadomość 1 z 41
ostatnia odpowiedź
40 ODPOW. 40

Dot.: Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Nie odpowiem Ci na to pytanie. Na razie mi jakoś udaje się dokonać zakupu zgodnego z opisem. Nie zostałem oszukany. Kupuję z innego konta prywatnego. Może inni mają przykre doświadczenia. Choćiaż tak i nie dokońca.

Kolega poprosił mnie paradoksalnie o zakup butow z USA. Limitowana edycja. Sprzedawca firma nie wystawił paragonu ale to dla mnie nie ważne, Wysłał buty listem a karton porozklejał złożył go na płasko aby było taniej, Zpłaciłem sporo więcej za wysyłkę ale z tym się liczyłem.

Wiadomość 31 z 41
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

farciarz.

Wiekszosc ludzi takie ewidente sprawy przegrywa z ebay a nie kazdy ma pozniej czas i mozliwosci walczyc.

WIdzisz tu trzeba znac nawet pare jezyków by taką sprawe wygrac 😛 

Wysyłac mase maili i pare godzin na telefonei wisiec.

  To co by było dopiero przy jakies bardziej zawiłej sprawie.

Mimo ze widac ze sprawa ewidentnie na twoja korzysc to jak widzisz ciezkie boje w tak ewidentnej sprawie.

 

Jednym słowem ebay ma nas głeboko w (_o_)

Wiadomość 32 z 41
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Ebay.de jeszcze nie kradnie,ta sama sytuacja z wersją australijską skończyłaby się bez happy endu.

Sprawdź wskaźniki sprzedawcy,masz w dalszym ciągu przewinienie za nierozwiązaną sprawę przez sprzedającego.

Wiadomość 33 z 41
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

A to jest jeszcze oś takiego jak ebay.de ?

Niedawno jak się zgłaszało problem na niemieckim ebay odpisywał Niemiec , teraz odpisują Bambule, Tariny , Adagle i inne persony . Oczywiście wszystko tłumaczone przez translatora  i to w ten sposób , że trudno się w ich odpowiedziach doszukać sensu i logiki .

Wiadomość 34 z 41
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

chodzi mi o to że na ebay.de mają inne zasady,podam przykład,facet poużywał maszynki do golenia i odesłał podając urojony powód.Nie zabrali mi pieniędzy chociaż mogli,na ebay.com i w Australii nic takiego nie miałoby miejsca,kasa znika od razu

Wiadomość 35 z 41
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Fakt. Kontakt telefoniczny z ebay.de był naprawdę dobry. Nawet jak poprosiłem aby oddzwnili do mnie a wyszedłem i nie zabrałem telefonu nawalali do mnie 4 razzy !! Przeciez mogli raz góra dwa.  Rozmowa trwala prawie 30 minut ale czułem, że chcą mi pomóc. Zainterweniowali do ebay.it i dopiero ruszyło z miejsca. Moje rozmowy z Włochami to tylko ble, ble chcemy pomóc nie możemy odsyłakli do ebay.pl. Po interewncji ebay.de wysłali wreszcie linka gdzie mogę złozyć wszystkie dokumenty dowody ale mimo prośby o język angielski to już nie, dalej włoski. No i wysłałem i za dwa dni mail a potem zwrot pieniędzy.

Może to przypadek a może byłem upierdliwy do bólu . Nie wiem.

Wiadomość 36 z 41
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Witam, mam taką akcje  dnia dzisiejszego, facet po tygodniu nie płaci za zakupiony towar. Zgłaszam o anulowanie tranzakcji i zwrot prowizji. On mi po 3 dniach zakłada sprawę o zwrot wpłaty :). Czy jak dzisiaj zamkne sprawę  to go pozamiatam czy będe musiał udowadniać że stara sie mnie oszukać ?

Wiadomość 37 z 41
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Wygrałeś bo byłeś upierdliwy do bólu. Napisz po jakim czasie wygrałeś. Ja wygrałem po 2 miesiącach. Gość ewidentie kłamał . Zawsze podają ,że paczka uszkodzona. Na bezczelnego pisze do mnie mimo ,że włączyłem blokadę . Nie może już nic kupować . Przez tego bezczelnego frajera straciłem ochotę . Dowody miałem ,że paczki odebrał w stanie dobrym . Zdjęcia paczek nie wskazywały na żadne uszkodzenia. Towar był podmieniony i ustawiony jako uszkodzony na paczce ,ktora nie była nawet częściowo rozpakowana. Frajerowi nie odpisuję na wiadomości. Ebay .fr kazał mi go zablokować i nie odpisywać na wiadomości. Trzeba być upartym i mieć dowody ,że trafiło się na oszusta. Za skany dokumentów dostawy zapłaciłem 10 eur. Był tam jego podpis na dwóch paczkach ,że odebrał je jako nieuszkodzone. Do eBay.fr podał ,że towar niezgodny z opisem ,etc. Ludzie myślą ,że Polacy to naiwni ludzie. Oni nie są wcale lepsi tylko gorsi. Obojętnie czy kupujesz , czy sprzedajesz ale nigdy nie wiesz na kogo trafisz. Lepiej sprzedać do Chin, Hong Kongu , gdziekolwiek do Azji ale nie jakiemuś choremu Europejczykowi ,ktory chce Ciebie orżnąć na kasie i towarze. Pozdrawiam
Wiadomość 38 z 41
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Witam

Gratulacje że udało Ci się wygrać z cwanym klientem z Włoch. Powiem tak aby uniknąć takich sytuacji blokuj klientów z Włoch i Francji zauważyłem że z nimi zawsze są kłopoty. Dziwne jest to że przecież sprzedawałeś towar na ebay.de wiec powinni na logikę pisać w języku niemieckiem lub angielskim. Druga sprawa nie wysyłaj Pocztą Polską idzie za długo generalnie najlepiej kurier DPD lub GLS czym dłużej klient czeka na towar tym większa szansa na spór i blokadę płatności paypal. Kolejna sprawa trzeba takie nieuczciwe zachowania wkalkulować w ryzyko sprzedaży, niestety taki jest handel na ebay. Fakt że zdażają się blokady obciążenia zwrotne i inne ciekawe sytuacje. Ale i tak jest tu owiele lepiej niż na naszym Allegro. Pozdrawiam wszystkich sprzedawców:)

Wiadomość 39 z 41
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Po wlosku ,he he ,bellissimo!

Niesamowite 1

Wiadomość 40 z 41
ostatnia odpowiedź