Kupowanie za granicą
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Posty na forum

VAT w Unii Europejskiej zakup na firmę

Jak to jest z tym vatem w handlu wewnątrz UE. Mam unijny NIP i chce kupić coś na firmę na niemieckim lub brytyjskim ebay i jak to z tym vatem teraz będzie? Kupuje u sprzedawcy i płace mu bez ich vatu czy płace kwotę brutto, a ten Vat jakoś rozliczam ...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 3156 Wyświetlenia
  • 3 odpowiedzi
  • 1 podziękowania

Paczka od dwóch tygodni nie ruszyła

Zamówiłam pewien produkt z Niemiec, od sprzedawcy, który zawsze był bezproblemowy. 15.02 nadał paczkę, ale ta od prawie dwóch tygodni nie ruszyła się z miejsca. Wciąż widnieje jako nadana w International Postal System. Sprzedawca nie chce zwrócić pie...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 343 Wyświetlenia
  • 5 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

USPS First Class Mail International

witam, ile to przeważnie idzie? paczka została nadana 16.02(jest numerek na www.usps.com i potwierdzenie nadania, niema dalszego śledzenia). minęły 3 tygodnie i jeszcze nie dotarła, co można zrobić w takiej sytuacji ?

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 14831 Wyświetlenia
  • 35 odpowiedzi
  • 1 podziękowania

Oficjalna nazwa firmy

Co dla ebay oznacza "oficjalna nazwa firmy" ?Wpisuję nazwę zgodną z tą z Ewidencji Działalności Działalności i mimo to pojawia się informacja że należy użyć prawidłowej oficjalnej nazwy firmy.Może ktoś podpowie w czym jest tkwi problem.

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 236 Wyświetlenia
  • 0 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Zmiana waluty

Cześć wszystkim! Mieszkam w Anglii, czy jest opcja zmiany waluty z PLN na GBP przy wybranym J.Pol?

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 194 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Rozwiązane! Włamanie na konto sprzedawcy, zakupy na fejkowej aukcji

Witam, dokonałem ostatnio zakupu karty graficznej na aukcji u sprzedawcy z USA, który to ma konto na eBay od 2001 roku i mnóstwo opinii, 100% pozytywnych. Karta była podejrzanie tania, jednak zasugerowawszy się opiniami i renomą sprzedającego oraz ob...

Awatar użytkownika autor Nie dotyczy
  • 339 Wyświetlenia
  • 2 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Pierwszy zakup

Mieszkam w Niemczech i kupiłem dwa przedmioty przy odbiorze osobistym oczywiście na terenie Niemiec.Zamówiłem te przedmioty 16 września i nadal nie wiem co mam robić.Szczególy zamówienia jakie wybrałem.Dostawa:Szacowany czas dostawy: w ciągu 2-3 dni ...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 569 Wyświetlenia
  • 3 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Rozwiązane! Przesyłka z Izraela - czy będę musiał zapłacić cło?

Dzień dobry,Myślę kupić płytę główną do komputera ze sklepu komputerowego z Izraela. Chciałbym się dowiedzieć, czy będę musiał zapłacić cło lub jakiś podatek? Próbowałem dowiedzieć się tego w oddziale celnym, ale niestety nikt nie potrafi mi jednozna...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 1734 Wyświetlenia
  • 5 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

zmiana adresu dostawy

kupilem przedmiot na stary adres w Polsce, chcialbym ten adres dostawy zmienic. Sprzedajacy twierdzi, ze on nie jest strona tylko ebay, poniewaz on dostarcza towar do centrali w uk. Zmienilem juz oficjalny adres dostaw, ale omawiany przedmiot dalej m...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 1025 Wyświetlenia
  • 4 odpowiedzi
  • 1 podziękowania

Przesyłka z Anglii a opłaty

Witam, chciałam kupić buty u sprzedającego z Wielkiej Brytanii koszt całości to ok. 85 GBP. Pytałam czy zapłacę cło sprzedający odpisał, że wysyła jako sample i nic nie zapłacę. Nie orientuję się jak to teraz jest (Brexit) i stąd moje pytanie czy rze...

Znów złodziejska firma Pitney Bowes skonfiskowała mój przedmiot

Czy ktoś w ogóle ma jakąkolwiek wiedzę, czym ta firma kieruje się konfiskując przedmioty? Ponad tydzień temu zakupiłem w Wielkiej Brytanii zabytkowe radio lampowe, kolekcjonuję takie przedmioty. Model dla mnie niezmiernie ważny, poszukiwany od lat. A...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 441 Wyświetlenia
  • 4 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Brak przesyłki z UK Royal Mail International Standard (Small Packets)

Witam, mam taki problem mianowicie zamawiałem coś z UK, przesyłka została wysłana 7 września Royal Mail International Standard (Small Packets) według ebaya miała być dostarczona między 10-15 września dzisiaj mamy 21, a przesyłki nadal brak kto w Pols...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 11243 Wyświetlenia
  • 9 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Rozwiązane! ZAGINIĘCIE PACZKI

Prosze Was o pomoc. Zakupiłam 8.11 plastikową biżuterię na jarmark bożonarodzeniowy dla dzieci niepełnosprawnych. Biżuteria została wysłana 9.11 - 13.11 trafiła do global shhiping... i tam się urywają jakiekolwiek wiadomości o paczce. Przewoźnik w Po...

Rozwiązane! Używany sprzęt za 50$ z USA do PL- Cło? Vat?

Cześć,Zapewne temat wałkowany- ale nie wiem które zasady mają zastosowanie przy takim scenariuszu: Używany kask rowerowy za 50$ + wysyłka międzynarodowa (USPS Priority Mail International) 40$.Czy w takim przypadku moze być naliczone cło lub vat?Z gór...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 302 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania