anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

VAT w Unii Europejskiej zakup na firmę

Jak to jest z tym vatem w handlu wewnątrz UE. Mam unijny NIP i chce kupić coś na firmę na niemieckim lub brytyjskim ebay i jak to z tym vatem teraz będzie? Kupuje u sprzedawcy i płace mu bez ich vatu czy płace kwotę brutto, a ten Vat jakoś rozliczam w w Polsce?



Sprzedający na niemieckim ebay choć ma numer EU VAT nie chce mi sprzedać w kwocie netto tylko pisze mi: "Of course you will get a invoice including 19% VAT" czyli, że wystawi mi FV zawierająca 19% VAT. Większość sprzedawców tak mi właśnie odpowiedziała oraz umieszczają taką informacje: "Wystawiam faktury z kwotą podatku VAT podaną w oddzielnym polu"



Więc jak to w końcu jest. Spzredawce niemiecki w ofercie na ebay podaje kwote brutto ale jeśli ja i on jesteśmy płatnikami Vat to on powinien mi sprzedać w kwocie netto czyli de facto taniej niż ma w ofercie. Przestałem już to rozumieć

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

VAT w Unii Europejskiej zakup na firmę

Mam ten sam problem. Doczytałem, że Niemiec MUSI wystawić fakturę bez VATu jeżeli kupujący z Polski i sprzedający z Niemiec mają NIPy z przedrostkami DE i PL. Może wypowie się ktoś z doświadczeniem księgowym.
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

VAT w Unii Europejskiej zakup na firmę

Tez mam ten problem, proszę serwis eBay o odpowiedz !

 

Dodam, że powinienem płacić sumę netto wyświetloną w aukcji a nie brutto (z VAT).

 

 

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

VAT w Unii Europejskiej zakup na firmę

osobiscie jeszzce nie widzialem tu, aby ceny w ofertach byly wyswietlane bez vatu jesli kupujacy jest tez firmą

 

co do samego zakupu po cenie netto w podobnym watku ktos radzil zaproponowac sprzedawcy dodanie do oferty opcji najlepszej oferty i zlozenie oferty na kwote bez vat ktora sprzedawca moze zaakceptowac

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź