Sprzedawanie na ebay.co.uk

Mam kilka pytań ale najpierw opisze swoją sytuacje.

Założyłem konto na ebay.pl i zamierzam zebrać te 10 komentarzy i czekać 90 dni żyby móc sprzedawać towary za granice, ale mam kilka pytań:

1. Czy jeśli zaloguje sie na ebay.co.uk z konta utworzonego w ebay.pl to będę mógł tam wystawiać towary?

2. Czy muszę mieć założoną działalność czy mogę sprzedawać jako osoba prywatna?

3. Czy może lepiej wystawiać towary na ebay.com? tylko czy te aukcje będą 'mało widoczne' w Anglii?

4. Czy może lepiej od razu założyć konto na ebay.co.uk? tylko czy jest to możliwe jeśli ja tam nie mieszkam?

Proszę o pomoc każdego kto już przez to przeszedł, odpowiedz choćby na jedno z dręczących mnie pytań Emotikon: Szczęśliwy

Wiadomość 1 z 22
ostatnia odpowiedź
21 ODPOW. 21

Dot.: Sprzedawanie na ebay.co.uk

witam . chciala bym zalozyc konto biznes na ebay uk ale moze ktos wie jakie sa koszty posiadania takiego konta i ile sie placi przy sprzedazy? czy moge otworzyc ang ebay w polsce? bo logjac sie tam wyskakuje mi blad..

 

Wiadomość 11 z 22
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedawanie na ebay.co.uk

Witam, czy isteniej opcja wyłączenia wysyłki do USA z ebay.com ? aby obejmowała samą Europę ?

Wiadomość 12 z 22
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedawanie na ebay.co.uk

0.26 funta za wystawienie aukcji. Można jeszcze dodać różne usługi dodatkowo płatne, typu upiększenie strony dodatkowe duże zdjęcia itp itd. Np. Dodatkowa notatka do tytułu przedmiotu (0,86F). Design strony, czyli jakiś gotowy szablon (0,26F) dodatkowa cena kup teraz do aukcji (0.44F). No i oczywiście 10% od sprzedanego przedmiotu 😄 Pozdrawiam

Wiadomość 13 z 22
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedawanie na ebay.co.uk

Witam serdecznie 🙂
Jak można zauwazyć jestem nowym użytkownikiem 🙂

W niedalekiej przyszłości chciałbym  rozpocząć sprzedaż na ebay.co.uk.
Zajmuję się wytwarzaniem średnich rękodzieł.

Przeglądając forum, część informacji pochodzi z 2010, 2013, 2014 roku.

Naturalnie nie otwierałem każdego tematu na forum, więc gdzieś może znajduję się informacja której nie jestem pewien.
Jeżeli mogę zapytać :

1. Czy w dalszym ciagu aby wystawiać aukcję na co.uk, potrzeba 10 komentarzy (może być od polskich sprzedawców) i musi upłynąć 30 dni?

2. Czy nie ma różnicy założenie konta na ebay.pl a ebay.co.uk ?

 

3. W jaki sposób rozlicze się z ebay-em za wystawienie aukcji oraz sprzedaż ?

 

4. Jeżeli chciałbym wystawić przesyłkę kurierem np. DHL,  którą opcję powinienem wybrać ?

 


Serdecznie pozdrawiam !!!

Wiadomość 14 z 22
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedawanie na ebay.co.uk

Bardzo przepraszam ale nie mogę edytować poprzedniego postu ;/
Chciałbym również zapytać o system PayPal (przewalutowanie [gdzieś wyczytałem że jest to zależne od obrotu, a minimalny procent to 2]).
Będę bardzo wdzięczny za pomoc ! 🙂
Wiadomość 15 z 22
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedawanie na ebay.co.uk

naprawdę nikt nie pomoże ? 😞

Wiadomość 16 z 22
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedawanie na ebay.co.uk

z tymi 10 komentarzami roznie bywa > najlepiej wejdz w formularz sprzedazy na np. ebay uk i sprobuj wystawic ofertę >  jesli juz to blokada powinna pojawic sie po wypelnieniu obowiazkowych pol z pierwszej strony i probie przejscia na druga gdzie zatwierdzasz

 

 

Wiadomość 17 z 22
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedawanie na ebay.co.uk

co do pozostalych pytan:

 

 

2. Czy nie ma różnicy założenie konta na ebay.pl a ebay.co.uk ?

 

- rejestrujac konto na zagranicznym ebayu musisz podac lokalny adres > czyli na ebay uk adres w uk > wpisanie adresu w pl i wybor polski jako kraju spowoduje przekierowanie do rejestracji na ebay.pl

 

- na zagranicznych ebayach sa i moga byc dostepne opcje i narzedzia dostepne tylko dla sprzedawcow tam zarejestrowanych, ale konto zalozone na ebay.pl w zupelnosci wystarczy aby logowac sie / kupowac i sprzedawac na zagranicznych ebayach

 

- majac konto firmowe zarejestrowane na np. ebay de, podlegasz niemieckim wymogom dla firm , choc pewnie w wiekszosci stosuja sie one takze do firm zarejestrowanych gdzie indziej, ktore sprzedaja poprzez ebay.de

 

3. W jaki sposób rozlicze się z ebay-em za wystawienie aukcji oraz sprzedaż ?

 

regulujac oplaty za sprzedaz obowiazujace na ebayu na ktorym wystawiasz oferty / sprzedajesz >  mozna je regulowac takze poprzez ebay.pl w zł lub euro zaleznie od wybranej waluty konta, ktora mozna zmienic chyba tylko raz na rok

 

4. Jeżeli chciałbym wystawić przesyłkę kurierem np. DHL,  którą opcję powinienem wybrać ?

 

wystawiajac na ebay uk przedmiot zlokalizowany w pl , w sekcji for,mularza International postage mozesz wybrac np. International Tracked Postage

 

 

Wiadomość 18 z 22
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedawanie na ebay.co.uk

bardzo Ci dziękuje za odpowiedź !
zaczynałem tracić nadzieję.

jeżeli mogę jeszcze o coś zapytać:

dlaczego nie widać wszystkich aukcji w wyszukiwarce na uk.co ? dopiero wpisanie dokłanej nazwy opisu przedmiotu pokazuje ją, ale ogólnikowo nie. Czy to samo będzie działo się z moimi aukcjami ?

wyczytałem gdzieś, że ewentualny punkt reklamacji musi być w kraju gdzie chce się sprzedawać produkty.
Czy to prawda ?

Serdecznie pozdrawiam !

Wiadomość 19 z 22
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedawanie na ebay.co.uk

Wystaw na ebay.co.uk i ustaw europę.
Wiadomość 20 z 22
ostatnia odpowiedź