Sprzedawanie na ebay.co.uk

Mam kilka pytań ale najpierw opisze swoją sytuacje.

Założyłem konto na ebay.pl i zamierzam zebrać te 10 komentarzy i czekać 90 dni żyby móc sprzedawać towary za granice, ale mam kilka pytań:

1. Czy jeśli zaloguje sie na ebay.co.uk z konta utworzonego w ebay.pl to będę mógł tam wystawiać towary?

2. Czy muszę mieć założoną działalność czy mogę sprzedawać jako osoba prywatna?

3. Czy może lepiej wystawiać towary na ebay.com? tylko czy te aukcje będą 'mało widoczne' w Anglii?

4. Czy może lepiej od razu założyć konto na ebay.co.uk? tylko czy jest to możliwe jeśli ja tam nie mieszkam?

Proszę o pomoc każdego kto już przez to przeszedł, odpowiedz choćby na jedno z dręczących mnie pytań Emotikon: Szczęśliwy

Wiadomość 1 z 22
ostatnia odpowiedź
21 ODPOW. 21

Sprzedawanie na ebay.co.uk

Witaj.

Krotko odpowiem Ci na pytania.

1. Mając konto PL  możesz sprzedawac obojętnie w obojętnym kraju( co.uk, de, com). Jeszcze ne wiem jak wygląda rozliczanie walut za pośednictwem Pay Pala. Jest to preferowana forma płatności.

2. Możesz sprzedawać jako osoba prywatna.

3 Towar możesz wystawiać w UK i jeżeli chcesz aby twój był widziany na stronie com zaznaczasz to na stronie co.uk.

4. Jest możliwe,ale musisz posiadać konto bankowe z UK i adres.

Pozdrawiam

 

Wiadomość 2 z 22
ostatnia odpowiedź

Sprzedawanie na ebay.co.uk

hmm ale ja gdzieś przeczytałem że sprzedaż 10 produktów jest traktowana w co.uk jako sprzedaż hurtowa i wymagają żeby mieć konto firmowe a nie prywatne, nie wiem czy jest to prawdą? a jakie są limity w co.uk? jak Ty tam sprzedawałeś miałeś założone konto firmowe?

Wiadomość 3 z 22
ostatnia odpowiedź

Sprzedawanie na ebay.co.uk

To nie prawda nie trzeba mieć konta firmowego(sklepu). Sam sprzedawałem w UK jako sprzedawca prywatny( Personal account). Na początku miałem ograniczenie 10 przedmiotów na m-c. Po dwóch miesiąch mogłem się starać o zwiększenie ilości sprzedawanych przedmiotów. Warunek 100% Feedback -to tzw opinie o tobie od kupujących.

 

Pozdrawiam

 

Wiadomość 4 z 22
ostatnia odpowiedź

Sprzedawanie na ebay.co.uk

Dzięki, dużo mi wyjaśniłeś. jeszcze tylko jedno pytanie mam. Gdy staraleś się o zwiekszenie limitu to zapewne dzwonili do Ciebie z administracji z angielskiego ebay i trzeba się z nimi dogadać po angielsku, chodzi mi o to czy trzeba dobrze umieć angielski?

hmm chyba muszę zacząć się uczyć angielskiego na poważnie Emotikon: Szczęśliwy

Wiadomość 5 z 22
ostatnia odpowiedź

Sprzedawanie na ebay.co.uk

Witam. Nie, nie trzeba było dzwonić i nikt nie dzwonił. Poprostu próbowałem wystawić jedenasty przedmiot. Pokazało się okienko (formularz) że mam limit do 10 szt. ale mogę ziększyć limit po wypełnieniu tego formularza. Po trzech dniach dostałem list pinem i miałem możliwosć wystawiania 200 szt. do kwoty 3000£ na m-c.

Pozdrawiam

Wiadomość 6 z 22
ostatnia odpowiedź

Sprzedawanie na ebay.co.uk

hej mam ten sam problem powiedz mi prosze co musze zmienic zeby sprzedawac w uk mam ponad 90 pozytywnych komentarzy i jak chce cos sprzedac to nie moge w uk napisz mi krok po kroku jak to zrobic prosze bo nie bardzo to wszystko rozumiem .Dzieki z góryBardzo szczęśliwy mężczyzna

 

Wiadomość 7 z 22
ostatnia odpowiedź

Sprzedawanie na ebay.co.uk

Witam

 

Przyłączam sie do dyskusji kilka dni temu napisałem  do ebay aby odblokowali mozliwosc wystawiania na ebay uk bo pojawia sie komunikat  ze mam miec konto firmowe .W jakim celu konto firmowe jak sprzedaż jest  minimalna. Odpisali że zakladka itd założyc mam konto firmowe tak ze   Wtedy zapewne należy założyc działalnosc pod sprzedaż 50 zl na miesiąć bo bedą chcieli dokumenty. A z firmowego nie ma powrotu na prywatne i to jest najlepsze.Napiszę że z ebay nie wiązał bym zadnych nadzieji  bo procedury sa tragiczne a traktowac raczej jako hobby. To że 10 komentarzy i 6 mcy na ebay itd to pic na wode.

Wiadomość 8 z 22
ostatnia odpowiedź

Sprzedawanie na ebay.co.uk

witam, ja mam możliwość wystawienia 100 szt, również na początku było tak, ze miałam ograniczeniu 10 szt, po 90 dniach (oczywiscie miałam już 10 opinii) mogłam wystawić 100szt. Chcialabym zwiększyć limit. Napisz mi proszę jak zdobyć ten formularz, bo bardzo mi na tym zależy, pozdrawiam;-)


urik0203 napisali:

Witam. Nie, nie trzeba było dzwonić i nikt nie dzwonił. Poprostu próbowałem wystawić jedenasty przedmiot. Pokazało się okienko (formularz) że mam limit do 10 szt. ale mogę ziększyć limit po wypełnieniu tego formularza. Po trzech dniach dostałem list pinem i miałem możliwosć wystawiania 200 szt. do kwoty 3000£ na m-c.

Pozdrawiam


 

Wiadomość 9 z 22
ostatnia odpowiedź

Sprzedawanie na ebay.co.uk

Orientujecie się jak wykupić mały sklep - basic na ebay.co.uk mając wykupiony już skep na ebay.pl ??? 🙂  Konto z ebay.pl

 

Mając mały sklep na pl kasują mnie 0.30p co przy dużej ilości aukcji nie jest tak mało, czyli tak jak bym nie miał w ogóle żadnego sklepu wg info Fees for business sellers.

 

Jak tam wykupić ten ich sklep basic? Na każdym ebay trzeba mieć wykupiony? (de , com itp )  

 

Zna ktoś rozwiązanie dla dużej ilości aukcji na różnych ebay ???

 

z góry dzięki i szczęscia w nowym roku !!!

Wiadomość 10 z 22
ostatnia odpowiedź