Sprzedawanie na ebay.co.uk

Mam kilka pytań ale najpierw opisze swoją sytuacje.

Założyłem konto na ebay.pl i zamierzam zebrać te 10 komentarzy i czekać 90 dni żyby móc sprzedawać towary za granice, ale mam kilka pytań:

1. Czy jeśli zaloguje sie na ebay.co.uk z konta utworzonego w ebay.pl to będę mógł tam wystawiać towary?

2. Czy muszę mieć założoną działalność czy mogę sprzedawać jako osoba prywatna?

3. Czy może lepiej wystawiać towary na ebay.com? tylko czy te aukcje będą 'mało widoczne' w Anglii?

4. Czy może lepiej od razu założyć konto na ebay.co.uk? tylko czy jest to możliwe jeśli ja tam nie mieszkam?

Proszę o pomoc każdego kto już przez to przeszedł, odpowiedz choćby na jedno z dręczących mnie pytań Emotikon: Szczęśliwy

Wiadomość 1 z 22
ostatnia odpowiedź
21 ODPOW. 21

Dot.: Sprzedawanie na ebay.co.uk

Mam pytanie odnosnie sprzedarzy w angli jak naprzyklad sprzedam tel za 350 funtow to ile musze zaplacic do Ebaya pomijajac koszta wstawienia dziekuje z gory
Wiadomość 21 z 22
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedawanie na ebay.co.uk

Witam,

Konto mam założone na ebay.pl, docelowo będę wystawiał na ebay.com.uk. Wystawiając aukcje podaje VAT, jaki obowiązuje dlatego produktu w PL (8%), a przesyłka jest na VAT 23%. Ebay ponieważ mam kontro firmowe i zarejestrowany NIP będzie pobierać prowizje od kwoty netto i to łącznie produkt + przesyłka. W jaki sposób ebay rozróżni VAT ?

Wiadomość 22 z 22
ostatnia odpowiedź