anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Witam,


 


Chciałbym zacząć handlować z polskiego konta założonego na ebay.pl na ebay.de


 


Wiadomo, że jest blokada 10 pozytywnych opinii + 90dni od ostatniej sprzedaży.


 


W związku z tym mam pytania:


 


 1) Czy wystarczy mieć 1 sprzedaż i 9 zakupów żeby móc po 90 dniach sprzedawać na ebay.de ? Czy jest to inaczej rozwiązane ?


 


 2) Czy jak spełnię wymogi ebay.de i będę mógł w końcu wystawiać na tej platformie swoje produkty to będzie to już dożywotnie pozwolenie czy też jakieś czasowe ?


 


Bardzo żałuję, że jesteśmy tak traktowani przez ebay.de ponieważ naprawdę trzeba nieźle się nagimnastykować aby cokolwiek na polskim ebay'u sprzedać a co za tym idzie ... sprostać wymaganiom ebay.de


 


Z góry dzięki za odp.

Wiadomość 1 z 35
ostatnia odpowiedź
34 ODPOW. 34

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Witam

Chciałabym rozpocząć sprzedaz na w serwisach zagranicznych, czy muszę najpierw wystawić przedmioty na ebay.pl, wzyskać 10 pozytywów i odczekać 90 dni, czy mogeto ominąći zacąć od razu sprzedawać wserwisach zagranicznych?

Wiadomość 21 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Musi minąć 90 dni od pierwszej sprzedaży i potrzeba 10 pozytywów jako sprzedawca, aby móc sprzedawać na zagranicznym eBay.    Nie da się tego niestety ominąć.

 

http://pages.ebay.pl/help/sell/questions/sell_international_requirements.html#1

Wiadomość 22 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

O co chodzi z tymi progami sprzedaży wysyłkowej.Można prosić o więcej informacji?

Wiadomość 23 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Ano o to:

 

http://www.pit.pl/limity_sprzedazy_wysylkowej_w_ue_1620.php

 

Jeżeli przekroczysz ten limit, to rejestrujesz sie do VATu w kraju, w którym ten limit przekroczyłeś, np. w UK.

Otrzymujesz numer VAT UK, i jeżeli ktoś z tego kraju kupi u Ciebie jakiś przedmiot, to na fakturze podajesz już VAT UK zamiast polskiego NIPu. Stawki VAT stosujesz takie jakie są w tym kraju, czyli np. u nas jest 23% ale w UK już będzie to 20%. I 20% podajesz na fakturze. Czyli de facto 3% więcej zostaje dla Ciebie.

 

W przypadku UK to rozliczasz się co 3 miesiące, czyli co 3 miesiące przelewasz im kase za VAT. W Polsce płacisz jedynie podatek dochodowy od tych transakcji z klientami z UK, a VAT w całości w UK.

Wiadomość 24 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Mam konto na ebay.co.uk zwiekszyli mi limit do 400 i teraz moje pytanie czy ja musze znow dzwonic i sie prosic o zwiekszenie limitu? Sprzedalam w mies 30 przedmiotow (wiem nie zbyt duzo) mam kolejne 700 do wystawienia i co mam w takiej sytuacji zrobic? Ciagle dzwonic i sie prosic o podniesienie limitu grrr
Wiadomość 25 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Nie jest latwo cos tu sprzedac? Wydaje sie ze wszystko, pozostaje tylko kwestia ceny i kosztow wysylki bo niemcy tacy ssmi ludzie jak polacy. Lubia tanio kupic. Powodzenia. A komentarz rowniez otrzymujesz za swoj zakup. Powodzenia.
Wiadomość 26 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Witam, 

Jestem nowy na ebay i chcialbym sie zpytac jak ustawic automatyczne ponawianie aktualnej aukcji ( gdzie sa przypiasne caly czas ile osob juz kupilo i ile ogladlao) Mam zaawansowany menadzer sprzedazy . Poprosze o pomoc 

Pozdrawiam 

Wiadomość 27 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

W managerze wybierz:

 

1. Edytuj--->edytuj wszsytkie aukcje

 

potem kliknij na: edytuj pola i wybierz aukcje do zmiany czasu trwania.

 

Potem kliknij na "format i czas trwania" i zaznacz czas jaki chcesz wpisać.

 

 

Wiadomość 28 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

To teraz ja coś dorzucę. Próbuje po omacku coś rozpocząć z exportem detalicznym na DE i FR, konto w pełni odblokowane, mogę się zalogować np. na ebayu.de i wystawiać aukcje w euro wg. prowizji ebay.de ( opisywane wyżej zasady zwrotów itp to chyba kazdy juz wie że sprzedając u kogoś musisz spełniać ich wymogi i tyle )

 

Aukcje wystawione w taki sposób są widoczne z  eBay Deutschland, koszty transportu wliczone w cene żeby kusiła darmowa wysyłka, aukcje się pozycjonują więc wszystko gra.

 

Nasuwa się mi tylko pytanie co z rozliczaniem sprzedaży. Gdy zakupi klient detaliczny nie ma problemu, polski paragon + fv do paragonu i paczka leci. Wszystko zgodnie z przepisami.

Problem nasuwa sie mi w przypadku Faktur.

Jako firma wystawiamy oczywiście FV. W przypadku kontrahenta z UE leci FV UE na NIP UE. ale w czym problem; ano w tym że gość zakupi u Nas coś za 123euro, wg. aukcji, zapłaci PAyPalem 123 euro, ( pomijam wyksięgowanie prowizji od transakcji itp ) poprosi o FV a ja mu jedynie co mogę wysatwić w takim przypadku to FV UE a więc netto czyli 100euro i co dalej?

Do każdej FV będzie trzeba robić zwrot wartości zapłaconego niesłusznie podatku?

 

 

Zakładając firmę w DE nie było by tego problemu bo transgranicznie towar sprzedawany by był pomiędzy firmą matka a córką.

 

Jakies pomysły jak rozwiązać ten "drobny" aspekt prawny?

 

Wiadomość 29 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Witam,

 

czy wystawiając jako początkowy użytkownik przedmoty na sprzedaż np. na ebay.de ( mimo iż jestem zarejestrowana na ebay.pl) użytkownicy z niemieckiego ebaya będą mogli dokonać zakupu na mojej aukcji? Czy moja aukcja będzie dla nich widoczna?

 

I drugie pytanie:

 

Czy gdy wystawię aukcję na ebay.pl i osoba z poza Polski np. z Niemiec bądź Wielkiej Brytanii dokona zakupu przedmiotu z mojej aukcji to czy będzie miala taka osoba możliwość wystawienia mi komentarza ( biorąc pod uwagę iż posiadam limit do osiągniecia -10 komentarzy)

 

dziekuje z góry.

Pozdrowienia

Wiadomość 30 z 35
ostatnia odpowiedź