Podwójny VAT

Witam,

 

Właśnie spotkała mnie przykra sprawa..

paczka kupiona na ebay w USA VAT zapłacony odrazu przy zakupie, paczka szła dhl do Niemiec potem jakieś przepakowanie i poczta Polska..

dzis poszedłem na pocztę odebrać paczkę i musiałem zapłacić 2 raz VAT.. Pani powiedziała, że to nie ich problem tak maja napisane z urzędu celnego i jak nie zapałce to paczka wróci do nadawcy..

to jest chore.. jak idzie dhl to wysyłam dokumenty potwierdzające płatność VAT i jest ok..

 

czy ktoś miał podobnie?

Wiadomość 1 z 21
ostatnia odpowiedź
20 ODPOW. 20

Dot.: Podwójny VAT

Witam,

dołączam się do tematu. Paczka z Japonii z pobranym przy zakupie vat  7 euro i poczta polska dolicza 60 zł za vat. Paragon dostałem.

Wiadomość 2 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójny VAT

Mam ten sam problem z kolejna przesyłką, poprzednie odesłali do nadawcy.

To co teraz sie robi to jest chore.

Poprzednie zgłaszałem do oddziałów w których była odprawa , podawałem numer ioss , przekazałem tez fakture z opłaconym juz vat-em,i nic, delikatnie mówiąc ich to nie obchodzi ,mam ponownie opłacić i na swoją rękę ubiegać sie potem o zwrot naliczonego podatku.

Obawiam sie ze i te przesyłki wrócą do nadawców.

Nie ma takich problemów za granica, wystarczy podac numer i wszystko jasne , w PL  wszystko sie robi aby ogolić adresata do kości, mimo ze juz sie opłaciło z góry podatek.

Czemu u nas nie może byc normalnie?

 

 

Wiadomość 4 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójny VAT

Mi doliczyli VAT na poczcie za zwrot towaru od od klienta USA...zwrot!!!

zaznaczone było returning goods

Wiadomość 5 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójny VAT

Parę lat temu zaginęła mi przesyłka wartościowa do Austrii za parę tysięcy-zareklamowałem a oni nie chcieli oddać upierając się,że zaginęła w urzędzie celnym w Australii-po ponad 8 miesiącach i dziesiątkach maili kasę zwróconą klientowi po miesiącu od wysyłki na szczęście odzyskałem bo ktoś mądry z kierownictwa zobaczył,że Austria to nie Australia(brak możliwości wysyłki listów wartościowych).

Wiadomość 6 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójny VAT

cyberj4ck
Użytkownik

Mam ten sam problem. Ktoś może odzyskał VAT? Teraz zapłaciłem bo nie chciałem już czekać na odsyłanie. Ale kolejna przesyłka od tego samego sprzedawcy jest już w drodze i znowu będzie ta sama akcja.

Wiadomość 7 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójny VAT

To samo u mnie, dzisiaj odebrałem drugą taką przesyłkę i tym razem już nie odpuszczę. Trzeba zgłosić do swojej skarbówki na dziennik podawczy wniosek o zwrot nadpłaty podatku VAT, opisać sytuację i załączyć wszystkie dokumenty. Nie wiem tylko kto tutaj jest złodziejem, skarbówka, która działa tak jak dotychczas, czy ebay, na któym zostały narzucone opłaty bez wystarczającej (jak widać) konsultacji z urzędami poszczególnych państw. 

Wiadomość 8 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójny VAT

eBay zwróci podwójnie naliczony VAT.

Należy przesłać skan pokwitowania.

Wystukaj "zwrot VAT" w pomocy eBay pod linkiem u dołu każdej strony lub kliknij na link w odpowiedzi na ten post:

https://community.ebay.pl/t5/Transakcje-mi%C4%99dzynarodowe/Pomimo-zap%C5%82acenia-c%C5%82a-i-VAT-po...

Wiadomość 9 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójny VAT

Tak samo, dwa razy zapłaciłam VAT. 3 dni temu dostałam przesyłkę z Tajlandii (zakupy na e-Bay) i listonoszowi musiałam zapłacić VAT-129 zł, który już został mi potrącony przez e-Bay w chwili, gdy płaciłam za przedmioty. Dzwoniąc po urzędach, odsyłano z Poczty Polskiej do Urzędu Celnego, Urzędu Skarbowego i tak w kółko.  Niekompetentni urzędnicy, biorący wysokie pensje, popełniają błędy a petenci zostają okradzeni i mają problem z odzyskaniem swoich pieniędzy. W końcu, podano, że mam napisać wniosek do Naczelnika Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego o zwrot niesłusznie pobranego podwójnego VAT,ale następna przesyłka od tego samego sprzedawcy jest w drodze i znowu będzie ten sam problem, bo nigdzie nie chcą przyjąć zgłoszenia, by nie naliczać już zapłaconego VAT. Na pocieszenie podano, że masę ludzi ma ten sam problem, dziwne, że wiedzą o tym i nic z tym nie robią, licząc, że wielu nie będzie wiedziało jak i nie będzie się upominać o niesłusznie pobrany VAT. Złodziejstwo w biały dzień!

Wiadomość 10 z 21
ostatnia odpowiedź