anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

od 01/2013 poczta polska podnosi mocno cennik za listy zagraniczne...

Witam,


od 4tego stycznia 2013 polska poczta podnosi drastycznie ceny wysłania listów za granicę ...


W związku z tym chciałbym zapytać czy ktoś tu szuka jakiegoś lepszego rozwiązania... ?


Pomyślałem o zorganizowaniu wspólnie może kogoś kto mógłby wysyłać nasze listy na czeskiej poczcie?


możnaby np. wysyłać do Cieszyna worki z naszymi listami przez PKP (przesyłki konduktorskie) a tam ktoś by je odbierał i wysyłał przez czeską pocztę w świat..?


 


Jakieś inne rozwiązania może? wspólnie zawsze siła...


Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 15
ostatnia odpowiedź
14 ODPOW. 14

Odp.: od 01/2013 poczta polska podnosi mocno cennik za listy zagraniczne...

ale teraz znalazłem na stronie poczty że...



"Zawartość listów poleconych mogą stanowić oprócz korespondencji, dokumenty, prasa, książki oraz drobne przedmioty dopuszczone do przewozu pocztowego, jednakże w listach poleconych nie można przesyłać pieniędzy, papierów wartościowych na okaziciela i przedmiotów wartościowych. W tym celu proponujemy skorzystać z przesyłki rejestrowanej - list wartościowy. "



czyli można przesyłać przedmioty!!

Wiadomość 11 z 15
ostatnia odpowiedź

Odp.: od 01/2013 poczta polska podnosi mocno cennik za listy zagraniczne...

jarekantosik123
Użytkownik

I najlepsze jest to że byłem w dwóch urzędach pocztowych. Nie wiem jak to jest w innych miastach, ale ja jestem z Łodzi i dzwoniąc do głownego urzędu u nas w mieście dostałem informację że od 1 stycznia obowiązuje nowe prawo pocztowe ( ustawa z 23 lipca ).


 


A jeszcze lepsze jest to że mam tą ustawę przed sobą i ni cholery nie widzę tam zakazu wysyłania w listach innych przedmiotów niż dokumenty !!!


 


 

Wiadomość 12 z 15
ostatnia odpowiedź

Odp.: od 01/2013 poczta polska podnosi mocno cennik za listy zagraniczne...

jarekantosik123
Użytkownik
Wiadomość 13 z 15
ostatnia odpowiedź

Odp.: od 01/2013 poczta polska podnosi mocno cennik za listy zagraniczne...

jarekantosik123
Użytkownik

Na forum alledrogo można trochę poczytać. Rzeczywiście był jakiś wyrok sądu w 2009 roku który mówi o zawartości listów itd itp. Jednak większość tych rzeczy nie weszła w życie. Teraz w związku z pojawieniem się nowej ustawy jakiś mądrala to odnalazł i  puścił w świat. Niektóre poczty się do tego stosują, niektóre nie. Akurat w Łodzi jest problem 😕


 


Mam nadzieje że za jakiś czas im przejdzie. 

Wiadomość 14 z 15
ostatnia odpowiedź

Odp.: od 01/2013 poczta polska podnosi mocno cennik za listy zagraniczne...

co oni wam pierdzielą w Łodzi, że w listach nie można wysyłać towaru tylko dokumenty, do tej pory puściłem ponad 30 listów z towarem i już wszystkie opuściły terytorium Polski 🙂


 


 Dz.U z 2008 r. Nr 189, poz. 1159 z późn. zm.


 


jak dla mnie największe zmiany dotyczą przedziału wagowego 50-100g przedtem list polecony prio kosztował 9,30 teraz 7,50 więcej 😄


 


open_razor fajnie, że 4 przedział wagowy jest tańszy, ale ja powyżej 350 g nie wysyłam wcale


 


 

Wiadomość 15 z 15
ostatnia odpowiedź