anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

przemkovsky
Użytkownik

No właśnie, jak w temacie..



Teoretycznie przy sprzedaży poza granice wspólnoty eu nie musimy płacić VATu - tak stanowi ustawa o podatku od towarów i usług. Nie określa jednak w jaki sposób mamy przed skarbowym udokumentować fakt wysłania towaru poza granice eu.



Określa to niestety Izba Celna na niekorzyść osób sprzedających drobne produkty klientom detalicznym - trzeba przedłożyć SAD3 lub elektroniczny wydruk w formie komunikatu IE-599 „Potwierdzenie wywozu” wygenerowany w systemie ECS – Export Control System (czarna magia póki co).



W tym momencie wydawałoby się, że sprawa jest zamknięta i vat trzeba zapłacić, ale przecież jakąś podstawę prawną swojego działania mają sklepy proponujące przybyszom spoza ue produkty ze stawką vat 0% (np. IKEA). Nie uwierzę, że IKEA wystawia SAD3 dla każdego Rosjanina kupującego świecznik i taborecik.



Jeżeli ktoś coś wie - bardzo proszę o pomoc. Jeżeli coś wyjaśnię z księgową też podrzucę tutaj informacje, zapewne komuś się przyda.

Wiadomość 1 z 26
ostatnia odpowiedź
25 ODPOW. 25

Re: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Hej,

sprawa nie jest taka prosta jak sie wydaje i nie warta zachodu przy małych kwotach. Z tego co się dowiedziałem, krótko mówiąc, to trzeba by wypełniać formularze, tłumaczyć je (oczywiście za money), dowozić paczki do celnego itp (później można w siedzibie firmy). Jeżeli mowa o dużych kwotach, np przy sprzedaży samochodu, to wtedy jak najbardziej się opłaca (ale kto sprzedaje samochody poza UE?).

 

Pozdrawiam

 

 

Wiadomość 11 z 26
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Czyli płacimy VAT ??

Wiadomość 12 z 26
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Zawsze można przenieść się np do UK albo Luksemburga 🙂 Mnie zatrzymały w tym roku sprawy rodzinne 😞 Tak to już bym siedział w UK.

Wiadomość 13 z 26
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Nie wiem skąd macie takie iformacje że to katastrofa i się nie opłaca?! Ja już w izbie celnej załatwiam formalności i ide do przodu... Jeśli jest do ugrania tysiąc zł. to faktycznie bez sensu ale jeśli kilka tysięcy to warto;)

 

ps. jakie niby faktury do tłumczenia? Skad masz takie info.? ps. Ty eksportujesz a nie importujesz... kobitką na infolini się chyba coś myli...

 

opowiem póżniej co i jak...

 

pozdrawiam

Wiadomość 14 z 26
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Hhmm może ja rozmawiałem z osoba niekompetentną.

 

Daj znać co i jak.

Wiadomość 15 z 26
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Witaj house_of_pipe

 

Mógłbyś napisaćna priv jak to powinno wyglądać, wiem że u mnie napewno opłaca się powaliczyć o stawkę 0% ponieważ zaczynam dopiero sprzedawać na 90% to wysyłki poza UE

 

pozdrawiam

Wiadomość 16 z 26
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Przypomniałem sobie jeszcze jedno ułatwienie, można wysyłać paczki kurierem UPS - koszt wysyłki do USA 100zł.

 

Przy wysyłce kurier dostarcza dokumenty wysyłki towarów z UC

Wiadomość 17 z 26
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Hej,

odgrzebuje temat bo jestem ciekaw jak poszło.

 

house_of_pipe:

 

Jakieś info? Dałeś rade? Często masz naloty? 😛

Wiadomość 18 z 26
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Przeszliśmy przez wszystkie przeszkody i od stycznia odprawy celne lecą bez najmniejszego problemu. Mamy profesjonalny program itp. Ps. Myślę że niedługo będziemy robić to za innych sprzedawców… procedura będzie bardzo prosta (w skrócie- sprzedawca wysyła tylko fakturę na @ ja odsyłam numery które trzeba nakleić na paczkę i leci na pocztę itp… następnego dnia otrzymuję dokumenty potwierdzające wywóz towaru na swojego @).
Wiadomość 19 z 26
ostatnia odpowiedź

Re: Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Gratuluję. Bardzo się cieszę, że się udało. Czyli wszystko odbywa się już elektronicznie? Nie musisz nigdzie latać? Czy mógłbyś podać nazwę programu którego używasz (ewentualnie na priv). Dzięki.

Wiadomość 20 z 26
ostatnia odpowiedź