eBay.com

Dzień dobry,

 

Chcę wystawiać swoje produkty jedynie na eBay.com.

Czy mogę je wystawić od razu na eBay.com czy muszę stworzyć ofertę na eBay.pl i wtedy zaznaczyć wyświetlanie na eBay.com.

W ogóle nie zależy mi na wyświetlaniu na eBay.pl

 

A co najważniejsze - jak eBay liczy podatki ? Nalicza podatki na podstawie geolokalizacji ?

Czy podawać cenę netto czy brutto?  

 

Jak jest  z kurierem ? Muszę korzystać z kurierów z eBaya skoro mam podpisaną swoją umowę z UPS?

 

Dziękuję za odpowiedzi

 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

eBay.com

Od razu wystawiasz na eBay.com.

eBay pobiera podatek wg.lokalizacji adresu  odbiorcy od kupującego. eBay odprowadza podatek do fiskusa. Ty rozliczasz się z fiskusem z dochodu jeśli przekroczysz pewien poziom. Jaki to poziom jest gdzieś w pomocy Ebay

Możesz wysłać jakimkolwiek kurierem chcesz. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

eBay.com

Od razu wystawiasz na eBay.com.

eBay pobiera podatek wg.lokalizacji adresu  odbiorcy od kupującego. eBay odprowadza podatek do fiskusa. Ty rozliczasz się z fiskusem z dochodu jeśli przekroczysz pewien poziom. Jaki to poziom jest gdzieś w pomocy Ebay

Możesz wysłać jakimkolwiek kurierem chcesz. 

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

eBay.com

Bardzo dziękuję za odpowiedź. 

Chciałabym jednak dopytać jak z tą widoczną ceną - wystawiać cenę brutto czy netto ? 

Z tego co ja rozumiem to netto. 

A po prostu kupujący płaci więcej według stawek podatkowych w swoim kraju.

 

A ja jeśli przekroczę dochód (chyba 200 000 zł to muszę to zgłosić do fiskusa). Chociaż ja i będę miała podpiętą sprzedaż z eBaya w swoim panelu sklepu internetowego i będę wystawiać faktury. 

 

Najbardziej interesuje mnie sprzedaż w USA, a pojawiała mi się informacje, że trzeba zaznaczać podatki stanowe, a ja zupełnie nie wiem o co chodzi

 

 

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

eBay.com

Wystaw cenę netto. Kupujący zapłaci więcej o podatek naliczony przez Ebay w jego kraju czy stanie. Zobaczysz ten podatek w rozliczeniu jako plus a następnie minus tak że nie zmieni on twojego podliczenia.

 

Nie martw się o podatki stanowe czy w innych krajach. Zignoruj te informację. Sprzedaję w USA i nigdzie nie muszę zaznaczać podatków. Podatkami zajmuje się w 100% Ebay. Ty tylko skoncentruj się na krajowym fiskusie i jego wymaganiach. Wierz mi starczy bólu głowy na te jedną instytucje więc nie dodawaj sobie podatków z całego świata bowiem to że wystawiasz na .com nie znaczy że nie kupi ktoś np z Tajlandii czy innego kraju którego języka nie znasz i nie dowiesz się o ich podatkach. Niech oni się o to martwią sami, na pewno masz dosyć swoich zmartwień.

 

Aczkolwiek temat ciekawy. Np. w PRL-u nie było podatków od poborów. Dopiero kapitalizm rozszerzył dochód państwa na obywateli. W Chinach np. do dzisiaj podatki obejmują tylko zagraniczne firmy.

 

 

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź