anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupującym i chęć zwrócenia przez niego przedmiotu.

Hej,

zacznijmy od tego, że choć posiadam długo konto na Ebay to korzystałem z niego prawie wyłącznie do zakupów za granicą, sprzedaż zdarzała mi się bardzo rzadko. Ostatnio jednak postanowiłem sprzedać swój rower. Był on dosyć dobrej klasy, a co za tym idzie jego cena do niskich nie należała, więc stwierdziłem, że szybciej sprzedam go na części, do tego za granicą. Tak też się stało i w przeciągu tygodnia, może dwóch na wszystkie części znaleźli się kupcy. Dodawałem jak trzeba wszystkie numery przesyłek, wszystkie posyłałem priorytetem i wszystkie doszły. Kupujący zadowoleni. Poza jednym. Do sedna. Koła wraz z szytkami (oponami bezdętkowymi) kupił pewien pan z Japoni. Po odbiorze paczki napisał mi, że przednie koło ma pęknięcia. Pęknięcia były pod oponą, która trzyma się na kleju (tak się robi w przypadku szytek, aby nie ześlizgnęły się na zakręcie). Facet odkleił opony i zauważył kilka drobnych rysek (załącznik). Pisał, że niebezpiecznie jest na nich jeździć. Wolne żarty, zanim rozebrałem rower jeździłem na nim do końca i zawsze działał jak powinien... Koła były bardzo lekkie (950 gram dla obu, bez opon). Przypuszczam, że z powodu minimalych ilości materiału (włókna węglowego) na obręczach mogły się poszczępić miejsca obok gniazd na szprychy kiedy kupujący odklejał oponę. Sam przyklejałem kiedyś te opony do obręczy specjalnym klejem do tego celu i "jeździłem" wtedy palcem po całej obręczy do okoła. Gdyby było coś nie tak na pewno bym zauważył.  Facet zgłosił sprawę do Ebaya i twierdzi, że chce zwrócić sprzęt i że zostanę także obciążony dodatkowymi kosztami. Ja na wszystkich aukcjach pisałem, że zwrotów i gwarancji nie ma, bo jest to sprzedaż prywanta. Poza tym, sprzedawałem koła z przyklejonymi oponam, a nie odklejonymi. Jeśli ktoś może pomóc w tej sprawie to proszę uprzejmie o pomoc.

 

Pozdrawiam,

Dino02041

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Problem z kupującym i chęć zwrócenia przez niego przedmiotu.

udzielilem ci odpowiedzi w tym innym watku

**************************************
Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź