anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie chce odesłać towaru i brak z nim kontaktu

Hey.
Mam problem. 26 marca sprzedalem dosyć drogi przedmiot. Doszedł po tygodniu, a po dwoch dniach od otrzymania, po mojej prośbie, aby kupujący dał mi znać, czy wszystko ok, odpisał, że przedmiot przyszedł uszkodzony, co potwierdzil zdjęciami. Zdarza się, pewnie DPD grało pudełkiem w piłkę. Zgodzilem się refundnąć mu 2/5 wartości przedmiotu, aby miał środki na naprawę zniszczeń. Po ponad tygodniu czasu załóżył roszczenie o zwrot całości kwoty z chęcią odeslania przedmiotu. Spanikowałem, balem się blokady na Ebay i Paypal więc zgodziłem się na zwrot towaru. Chciałem ustalić z kupującym kwotę, jaką mam mu przelać za zwrot, ale się nie oddzywał, więc zaraportowałem go do ebay i poinformowalem kupującego o tym fakcie. Dopiero postrzaszony odezwał się, że zgadza się na przelanie mu równowartości kosztu jaki poniesie za wysłanie do mnie figurki firmą DPD. Minęło ponad 14 dni roboczych od zaplacenia mu za przesyłkę zwrotną, a kupujący się nie oddzywa pomimo moich próźb i wysyłanych do niego maili, przedmiotu również nie odesłal. Wielokrotnie kontaktowalem się z ebayem zagranicznym, który umywa ręce i skutecznie omija odpowiedź na pytanie - co z moimi pieniędzmi, które już prawie miesiąc sa zablokowane. Buyer ma przedmiot, ebay kasę w swoim depozycie, a ja nic.
Czy jest jakaś szansa na odzyskanie tych zablokowanych środków? Bo w to, ze buyer wyślę mi spowrotem przedmiot, to już nie wierzę. czy mogę jakoś odzyskać równiez ponad 20 funtów, które przelałem mu za przesylkę zwrotną? 

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Kupujący nie chce odesłać towaru i brak z nim kontaktu

Nie pisz elaboratów do ebay bo to nic nie da. Zdzwoń do nich wytłumacz jak inteligentny człowiek jaki masz problem. Na 99% sparwę załatwisz. Pisanie nic nie da. Będziesz dostawał odpowiedzi z których nic nie zrozumiesz. Masz opcję też aby ebay do Ciebie oddzwonił w ciągu nie pamiętam chyba około 40 minut.
A tak na marginesie nie masz co się martwić. Zanim nie potwierdzisz odbioru przesyłki kupujący nie otrzyma pieniędzy. Problem tylko ten, że nie masz swoich pieniędzy i towaru
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Kupujący nie chce odesłać towaru i brak z nim kontaktu

a oddzwonią z polskiego ebay? Bo wystawiałem na .com
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Kupujący nie chce odesłać towaru i brak z nim kontaktu

Wystawiłeś na ebay.com musisz tam sie kontaktować. Z naszego nikt nie oddzwoni tylko mail i w dodatku po angielsku
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź