PayPal -straszny kurs

rafalfil
Użytkownik
Witam,

Od kilku tygodni handluję na zagranicznych eBay'ach. Interes zaczął się "rozkręcać", a mi zaczęl przeszkadzać złodziejskie kursy walut PayPala. Czy ktoś zna sposób na ominięcie przeliczania walut w tym serwisie?

Pozdrawiam,
Mateusz Osiwalski
Wiadomość 1 z 21
ostatnia odpowiedź
20 ODPOW. 20

Dot.: PayPal -straszny kurs

bdziubdzius
Użytkownik
Ewentualnie założyć sobie konto internetowe w Citibanku Citi One Direct (można w EUR, USD i GBP) 😉 Konto nieoprocentowane, ale mozna robić za darmo przelewy za granicę, do Niemiec płaci się tylko ewentualne (bo nie zawsze są) opłaty banku korespondencyjnego (5-12 EUR)
Wiadomość 11 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal -straszny kurs

... na 141 klientów , 130 to kupujący z zagranicy . Z USA , Australii, Izraela, Japonii , Włoch Francji, Wielkiej Brytanii , Chorwacji, Ukrainy , Chile , Kanady trafili się także z innych egzotycznych miejsc na świecie , na przykład z Niemiec . Nikt z nich nie stęknął kiedy zaproponowałem przesłanie płatności w liście poleconym . Mało tego Większość pyta o taką możliwość .


...no ale niestety . Ta forma płatności zakazana jest na Ebay , tak samo jak każda inna , z której grupa Ebay nie ma określonych korzyści .
Wiadomość 12 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal -straszny kurs

Witam,
oto rada otwórz sobie konto(a) PP w kraju w którym sprzedajesz, koszty niższe o ok. 40% ale problemy są:
musisz mieć konto do wypłat w tamtejszym banku lub nie mieć tylko płacić za jakieś towary które sprzedasz w Polsce (wtedy nawet pomnażasz swój zysk),
pzdr
p
?:|
Wiadomość 13 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal -straszny kurs

remzibi1
Użytkownik
Czy ktos z Panstwa wie cos na temat mozliwosci wyplaty srodkow z Paypal bez przewalutowania w swietle pkt 6.4 ich Umowy z Uzytkownikiem ?
Czy mozna zalozyc konto walutowe z karta w danej walucie w jakims banku (jakim?) i wyplate w USD lub EUR bezposrednio ? Czy ktos juz to zrobil w praktyce ?

" 6.4 Wypłacanie środków w wielu walutach. Jeśli Użytkownik posiada saldo w wielu walutach, ma możliwość wyboru, z którego salda środki zostaną wypłacone, jednakże o ile nie nastąpi inne uzgodnienie, wypłata nastąpi w walucie kraju zamieszkania Użytkownika. Jeżeli Użytkownik ma możliwość wypłacania środków na kartę z logo MasterCard lub Visa, wypłata może nastąpić w walucie innej niż waluta kraju zamieszkania Użytkownika pod warunkiem, że system PayPal obsługuje wypłaty w podstawowej walucie karty."
Wiadomość 14 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal -straszny kurs

Nie róbcie problemów. Doliczcie 10% do ceny produktu i pokryje wam koszty. Allegro na przykład to zaścianek w stosunku do ebaya. Wielu klientów i tak kupuje na firmę, na faktury z NIP-em Europejskim więc i tak płacą przelewami z opcją EUR-kosztami po ich stronie.
Ebay to wielka reklama, nie bądźcie aż tacy pazerni 🙂
Zwróci się to z nawiązką, zyskacie stałych odbiorców juz na polu firma-firma, a zakup na ebayu będzie wstępem do sprawdzenia czy jesteście wiarygodni 🙂
Życzę szczęścia w handlu 🙂
Wiadomość 15 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal -straszny kurs

wystarczy założyć firmę albo oddział (tańsze i prostsze) np. w Niemczech albo w UK, założyć konto bankowe w danym kraju (w NIemczech można to zrobić zdalnie, bez wizyty w banku) i zdefiniować adres siedziby firmy w danym kraju.

W przypadku Niemiech oszczędność jest 2% na wpłatach (wtedy są to wpłaty krajowea nie zagraniczne) + uniknięcie przewalutowania (ok 8% różnicy kursowej)

Polecam : eurohermes.eu 

Wiadomość 16 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal -straszny kurs

Pay pal to złodzieje jakich mało , kursy ustalają o wiele niższe , wstrzymują wypłaty środków kiedy im to pasuje , pobierają ogromne opłaty i potrafią zagranicznemu złodziejowi oddać pieniądze gdy ten nie zwróci towaru ,nie polecam PayPal

Wiadomość 17 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal -straszny kurs

Witam,

 

Mam pytania.

 

1) Jeśli ktoś mi wpłaci 1000 euro na konto PayPal - to czy ja na koncie PayPal zobacze te 1000 euro czy jakąś kwotę niższą pomniejszoną o prowizje dla PayPala ?

 

2) Nie znając odpowiedzi na moje pyt nr 1 zakładam, że widzę na koncie PayPal te 1000 euro. Chce je teraz wypłacić na polskie konto ROR w Euro. Czy w tym wypadku również wypłacę 1000 euro czy jakąś kwotę niższą pomniejszoną o prowizje dla PayPala ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wiadomość 18 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal -straszny kurs

Okej już mogę coś podpowiedzieć innym i zaraz odpowiedzieć sobie 🙂

 

Jeśli np. ktoś wpłaci Ci 600 euro na PayPal  to otrzymujesz z tego 582 euro (reszta to prowizja dla PayPal) - czyli zabierają 3% i teraz pytanie czy te 3% jest stałe czy zmienne ? Jeśli zmienne to gdzie można sprawdzić jaki obecnie panuje % ?

 

Ciekawe teraz jak będzie wyglądać wypłata tych 582 euro na konto bankowe ... Poinformuje o Was o tym 🙂

Wiadomość 19 z 21
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal -straszny kurs

Ta prowizja uzależniona jest od obrotu. Najmniejsz, to chyba ca 2%. Natomiast przy przelewie do banku na twoje konto przeliczą ci na złotówki po swoim kursie (z kosmosu). Kurs można sobie na bieżąco sprawdzić na stronie PayPal.

Wiadomość 20 z 21
ostatnia odpowiedź