anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

Witam

 

Od dziś widzę na stronie UPS taki komunikat dla wszystkich moich listów poleconych wysłanych do USA 😞

 

USPS Tracking™ is unavailable for this product for POLAND.

Szukałem po necie - jedyne co się dowiedziałem, że teraz już tak będzie. Potwierdzili tą informację na naszej poczcie. Jedyne pocieszające info to, że jak już będzie dostarczone to odpowiednie info na stronie poczty polskiej śie pojawi.

 

Pewnie rozwiązania brak ale na wszelki wypadek zapytam : czy ktoś z Was zna jakąś alternatywę na śledzenie poleconych do USA?

 

Dzięki

Wiadomość 1 z 77
ostatnia odpowiedź
76 ODPOW. 76

Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

Znalazłem jeszcze info o tym na stronie USPS

 

 

International Registered MailTracking Suppression of Import Registered Mail

Effective October 1, 2015, the Postal Service™ will no longer offer visibility for international import Registered Mail™ items unless International Posts have upgraded to offer their customers U.S. Postal Service® products that come with visibility.

The International Posts which have upgraded to offer their customers Postal Service products that offer visibility are listed here: http://faq.usps.com/?articleId=1437076354655.

If tracking and delivery information features are important to customers, the Postal Service encourages International Posts to offer their customers postal products that offer visibility and other value-added services, including:

n ePacket or PRIME Express — service alternatives with visibility on http://usps.com; or

n Import Priority Mail Express International® (PMEI) or Priority Mail International® (PMI or Parcels), which offer:

n End-to-end scanning and tracking (also known as “product visibility”);

n Online customer service assistance and support; and

n Delivery and Signature Confirmation for import PMEI, and Delivery Confirmation for import PMI.

As International Posts upgrade, they will be added to the list of countries providing tracking and delivery information for import Registered Mail items sent to the United States.

 

 

http://about.usps.com/postal-bulletin/2015/pb22424/html/info_002.htm

Wiadomość 2 z 77
ostatnia odpowiedź

Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

To w jaki sposób mam teraz udowodnić klientowi z USA, że wysłałem list? I jak udowodnićdla  Ebay w razie gdzy klient otworzy spór, że nie otrzymał przedmiotu?

Wiadomość 3 z 77
ostatnia odpowiedź

Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

nie udowodnisz,oni nie uznają polskiego trackingu jeśli śledzenie nie pokazuje "delivered"

Jeśli przesyłka dotrze mniej niż w 10 dni po zakończeniu sporu to można się odwołać i wtedy decyzja zostanie cofnięta,w innym przypadku pieniądze przepadają.Nie da się ich odzyskać żadnymi sposobami oprócz żebrania u kupującego o swoje pieniędze.

 

Wiadomość 4 z 77
ostatnia odpowiedź

Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

dzwoniłem na infolinie to tylko nie można śledzić listów priorytetowych bo ponoć za dużo tego szło

Wiadomość 5 z 77
ostatnia odpowiedź

Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

Nie rozumiemi takiego działania PP, przecież praktycznie wszystkie lekkie i małe przedmioty wysyła się poleconym priorytetem bo ekonomiczny idzie do USA nawet pare miesięcy. Nie widze w takiej sytuacji dobrego rozwiązania dla sprzedawców w razie problemów z kupującym.

zsedc1983 a wysłałeś już jakiś list który dotarł i jest o tym info na stronie PP? Moje wszystkie listy nawet te które już dotarły to śledzenie na str. PP kończy się na wylocie listu z kraju i potem to już nie wiadomo.

Wiadomość 6 z 77
ostatnia odpowiedź

Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

tragedia normalnie, ja nic o tym nawet nie wiedziałem... gdyby nie forum to bym się nie dowiedział. Już dzisiaj posąłałem globalami listy do US. cena mnie trochę boli

Wiadomość 7 z 77
ostatnia odpowiedź

Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

house_of_pipe a jakie druki / kwity celne trzeba wypełnić na przesyłke global expres? Dziś byłem zapytać się na mojej poczcie to w ogóle nie wiedzieli o co chodzi i powiedzieli mi,że wypełnia się tak samo jak na polecony.

Wiadomość 8 z 77
ostatnia odpowiedź

Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

dla biznesu global expres nie jest taki straszny,masz cenę netto,rabaty przy umowie,darmowy zwrot... da się to przeżyć

Wiadomość 9 z 77
ostatnia odpowiedź

Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

No to teraz PP będzie miała mase roboty jak zaczną się reklamacje. Wyjdzie im to napewno na dobre.

 

Nie wiem kto takie coś wymyśla ale jest kompletnym idiotą.

Wiadomość 10 z 77
ostatnia odpowiedź