anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący próbuje wyłudzic pieniądze.

Więc do rzeczy kupujący otworzył spór że nie otrzymał przesyłki , w trackingu na USPS ( kupujący z USA ) widnieje że przesyłka doręczone 3 marca ,

 

- najlepsze jest to gdy próbuję odpowiedzieć na spór i wprowadzam numer przesyłki ( pierwsza kolumna ) , przewoznika ( druga kolumna ) i wiadomośc ( trzecia kolumna ) i prubuję dac dalej to wyskakuje komunikat (  nieprawidłowy numer śledzenia )

numer wpisuję prawidłowo , co zrobić w takiej sytuacji jak odpowiedzieć na spór .

Wiadomość 1 z 19
ostatnia odpowiedź
18 ODPOW. 18

Dot.: Kupujący próbuje wyłudzic pieniądze.

zgłaszałeś do ebay.com? jeśli tak to nigdy ci nie odpowiedzą,ich nic nie obowiązuje

Wiadomość 11 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kupujący próbuje wyłudzic pieniądze.

Zgłaszałem do ebay.pl , wiem że do ebay.com nie ma co pisać pisałem kiedyś dwa razy zero odzewu.

Myslałem że dzisiaj dostane odpowiedz od ebay.pl ,może   czekają  na ruch strony USA.

Wiadomość 12 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kupujący próbuje wyłudzic pieniądze.

Z ebay.pl raczej też nie spodziewiaj się odpowiedzi 🙂

Najlepiej kontaktować się na ebay uk, tam mają chat live. Tam się czegokolwiek dowiesz i dostaniesz jakąś odpowiedź.

Wiadomość 13 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kupujący próbuje wyłudzic pieniądze.

Do mnie odezwali się z ebay.com w odpowiedzi na odwołanie, pierwszy raz w historii odpisał człowiek nie automat. Potwierdzili że płują na sprzedających, zwracają natychmiast kupującemu kasę jeśli tylko jej zażąda nie sprawdzając gdzie jest paczka, zwrot jest ostateczny i nie ma już żadnej możliwości jego cofnięcia. Odwołanie nie jest żeby udowodnić, że przesyłka doszła bo to już nie ma żadnego znaczenia, tylko żeby zgłosić jakieś błędy w sprawie. Później jak paczka dojdzie jedyne co można zrobić to prosić kupującego o zwrot - co zwykle nic nie daje bo kupujący czuje sie jakby dostał pieniądze za nic. Ebay zabiera kasę tylko sprzedającym, kupującym już nie, bo tak jest zrobiony system przez jakiegoś oszołoma. Komentować tego mi sie nawet nie chce.

Mam już z 5 takich transakcji gdzie kasa doszła po zwrocie, więksi domyśłam sie mają po kilkadziesiąt, próbował ktoś takie sprawy zgłaszać na policje? Wkońcu wałek internetowy, oni się tym zajmują.

Wiadomość 14 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kupujący próbuje wyłudzic pieniądze.

Witamy,

 

Niestety mamy to samo.

Sporów obecnie mamy 11 - wszystkie paczki do USA.

Będę zapewne doręczone za miesiąc, ale w wielu, jest możliwosć już do przekazania sprawy do pracownika ebay, co będzie się wiązało ze zwrotem środków.

 

Reklamacja też nie jest rozwiązaniem, bo po 60 dniach, paczki są doręczone, ja filanie stracę i towar i kasę.

Na 30 spraw w 2014 może 1-2 osoby wysłały pieniądze po odebraniu paczki ale niestety większość, doskonale wie, że ma w nas sponsora.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Polski ebay, ma w dupie i nie ma możliwości wnikania w sprawy poza ebay.pl

Wiadomość 15 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kupujący próbuje wyłudzic pieniądze.

ja odpowiedz od ebay.pl ostatnio dostałem po trzech dniach bo mają dużo spraw... kocioł ostatnio że szok

Wiadomość 16 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kupujący próbuje wyłudzic pieniądze.

Norma. Zawsze mają.
A i tak odpisuję w sposób" kopiuj wklej.
Zero konkretów.
Wiadomość 17 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kupujący próbuje wyłudzic pieniądze.

Tylko u mie jest tak że kupujący odebrał przesyłkę 3 marca  , a spór otworzył 6 marca towar miał juz od trzech dni , oczywiście w sporze podał że paczki nie otrzymał .

 

Na razie ebay.pl milczy zero odpowiedzi a to już trzy dni jak do nich napisałem.

 

Ja już powoli myślę o zaprzestaniu sprzedaży na ebay.com i chyba przeniosę sie na ebay.de , blisko kupują przesyłi idą 3-4 dni , klienci zadowoleni , a czy jest taka możliwość aby sprzedawac na ebay.com ale zablokowac kupujących z USA , bo mam też klientów z Australii i Kanady .

 

Wiadomość 18 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Kupujący próbuje wyłudzic pieniądze.

Podnieście ceny na wysyłki do USA i wysyłajacie paczki kurierem.

Od miesiąca tak robie i  w końcu mam święty spokój, paczki idą 1-2 dni !!!

 

Przez poczte, to ani kasy ani towaru więc jaki to ma sens.?

Wiadomość 19 z 19
ostatnia odpowiedź