anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Global Express do Australii i Brazyli

WItam, czy macie jakieś doświadczenia z usługą Global Express Poczty Polski, szczególnie jeśli chodzi o wysyłanie przesyłek do Australii i Brazyli? 

Będę Wam bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi.

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Dot.: Global Express do Australii i Brazyli

wysyłam Globalem do tych krajów,to jedyna opcja żeby nie stracić pieniędzy,do Australii nie ma trackingu a do Brazylii polecone mogą iść 3 miesiące.W Australii jest formularz do administracji poczty,przysyłają odpowiedzi jaki jest status przesyłki ale ebay i paypal tego nie respektują.

Regularnie dostaję odszkodowania 20 zł za niespełnienie terminów określonych w wykazie terminów (Brazylia)

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Global Express do Australii i Brazyli

uwazajcie jeszcze na meksyk bo tam listy polecone takze potrafia isc 2-4 msc.

 

Brazylia i Meksyk to raczej tylko EMS  lub przesyłki polecone "CP"  ale listów poleconych nie wysyłajcie bo ida b. długo.

Wysylalem ostatnio do Brazyli CP i doszedł w miare szybko.  Mysle ze tam sa głownie problemy z listami poleconymi czyli RR

 

Australia u mnie jest ok - faktycznie tracking number nie pokazuje sie w Australii ale gdy przesyłka jest doreczona to jest to wyswietlane na stronie Pocztex.  Jakos wszystko do Autralii dochodzi do 21 dni, listy polecone takze  - wiec u mnie Australia spoko.

 

A na co jeszcze uwazajcie - na listy polecone do UK -  one ida royal Mail i czesto ida bardzo długo i czesto gina, jedyne listy jakie mi zginęly to listy polecone do UK wysłane Royal Mail.  Przesyłki CP wysłane do UK ida juz inna firma i wszystko jest  ok  ale listy polecone RR strach wyslac jeżeli w liscie jest cos innego niz dokumenty/kartki itp.  OIstroznie z wysylaniem cennych rzeczy do UK jako listów poleconych - to juz lepiej dopłacic do CP bo to idzie inna firma i jest ok.

 

 

 

 

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Global Express do Australii i Brazyli

co do UK nie zgodze się z Tobą gdyz wysyłam 100 miesiecznie albo i wiecej i jeszcze zadna nie zaginęła, nie zadne długo a tylko max 8 dni. Wysyłam tylko poleconymi i nie mam zadnych obaw. A w moich kopertach jest tylko towar nawet o wartości 300 zł

To ze nie skanują poleconych to wiadomo nie od dzis tylko tak jest od zawsze. Na Heatrow skanuja tylko wybiorczo, to samo dotyczy czy kupujacy odebral przesylke na stronie poczty królewskiej

 

są inne strony trackingowe gdzie pokazują cały full tracking jak np trackitonline.ru

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Global Express do Australii i Brazyli

odnośnie Australii,na stronie Pocztex nie ma żadnego trackingu listów poleconych

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Global Express do Australii i Brazyli

A to do Australii jest tracking Global Express?

A co to jest CP - paczka?

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Global Express do Australii i Brazyli

do Australii jest tracking,ale nie zawsze pokazuje do końca że dostarczono,list polecony nic nie pokazuje w Australii,przegrałem w ten sposób wszystkie spory które mi zakładali

 

CP to paczka,ale o wiele droższa,priorytet to około 3 tygodni

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Global Express do Australii i Brazyli

Mam paczkę do Australii niecałe kilo i zastaawiam się czy dopłacić troche i słać EMS czy global express wystarczy

 

Ile idzie global express do AUstralii ?

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Global Express do Australii i Brazyli

nie ma reguły,2-3 tygodnie przynajmniej,teraz mam gościa który się gardłuje bo przesyłka wysłana 28 grudnia i nie doszła,tracking tam nie działa,oni uznają że ich poczta to 8 cud świata i nie można złego słowa na AUspost powiedzieć

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź