Wysyłka do USA

Witajcie

 

Pierwszy raz mam taki problem i pierwszy raz zobaczyłem że Paypal ma gdzieś sprzedających. Otóż kupujący z USA kupił od mnie 2 miesiące temu towar który nadałem listem poleconym priorytetowym do USA. Nie zgłaszał w ciągu tych 2 miesięcy żadnych pretensji i uwag. Aż tu nagle dostałem od Paypala wiadomość że zablokowali mi środki od kupującego i został wszczęty spór.

Niestety chciałem sprawdzić na stronie USPS o co chodzi ale moim oczom ukazał się:

USPS Tracking™ is unavailable for this product for POLAND.

 

Mimo iż 2 miesiące temu sprawdzałem i wszystko działało i jestem pewien że ta przesyłka doszła. Na nic zdały się skany potwierdzenia nadania i de facto straciłem pieniądze, towar + poniesione koszta wysyłki. Paypal rozstrzygnął spór na korzyść kupującego i zamknął sprawę bez możliwości jakiegokolwiek późniejszego odwołania od decyzji (chore).

 

Co teraz robić w takich sytuacjach? Poprzez kogo wysyłać? Wysyłam głównie towar do 0,5 kg. Bo widzę że USPS już nie honoruje i nie śledzi przesyłek poleconych priorytetowych z Polski i z wielu innych krajów także, z tego co udało mi się przeczytać w internecie. Wcześniej korzystałem z Poczty Polskiej ale widzę że wysyłka z niej teraz do USA to jawne proszenie się o kłopoty gdy trafimy na takiego złodzieja jak w wyżej wymienionej sytuacji.

 

Co myślicie? Za każde porady będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Wysyłka do USA

Zanalizuj kupujacego,  zablokuj jemu podonychnych.. Moze mial neutrale albo niski dorobek.  Ryzyko zawsze bedzie istnialo. Wlicz je w cene 

**************************************
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do USA

bo amerykańce zaprzestali skanowania listów wpoleconych wysyłanych z zagranicy, skanują tylko paczki , EMS i global express

 

masz oficjalne info na stronie poczty polskiej

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Wysyłka do USA

Dzięki za informacje

 

Jednakże nie opłacalne dla mnie wysyłać Global Expressem albo przesyłką EMS więc zostanę przy liście priorytetowym ale wezme opcję potwierdzenie odbioru.

Myślicie że w przyszłości w razie sporu takiego jak wcześniej i mając potwierdzenie odbioru paypal rozwiąże spór na moją korzyść?

Logiczne że to jest niezbity dowód na to że kupujący otrzymał przesyłkę ale Paypalowi nie ufam że jest sprawiedliwy.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź