Wysyłka do USA

Witajcie

 

Pierwszy raz mam taki problem i pierwszy raz zobaczyłem że Paypal ma gdzieś sprzedających. Otóż kupujący z USA kupił od mnie 2 miesiące temu towar który nadałem listem poleconym priorytetowym do USA. Nie zgłaszał w ciągu tych 2 miesięcy żadnych pretensji i uwag. Aż tu nagle dostałem od Paypala wiadomość że zablokowali mi środki od kupującego i został wszczęty spór.

Niestety chciałem sprawdzić na stronie USPS o co chodzi ale moim oczom ukazał się:

USPS Tracking™ is unavailable for this product for POLAND.

 

Mimo iż 2 miesiące temu sprawdzałem i wszystko działało i jestem pewien że ta przesyłka doszła. Na nic zdały się skany potwierdzenia nadania i de facto straciłem pieniądze, towar + poniesione koszta wysyłki. Paypal rozstrzygnął spór na korzyść kupującego i zamknął sprawę bez możliwości jakiegokolwiek późniejszego odwołania od decyzji (chore).

 

Co teraz robić w takich sytuacjach? Poprzez kogo wysyłać? Wysyłam głównie towar do 0,5 kg. Bo widzę że USPS już nie honoruje i nie śledzi przesyłek poleconych priorytetowych z Polski i z wielu innych krajów także, z tego co udało mi się przeczytać w internecie. Wcześniej korzystałem z Poczty Polskiej ale widzę że wysyłka z niej teraz do USA to jawne proszenie się o kłopoty gdy trafimy na takiego złodzieja jak w wyżej wymienionej sytuacji.

 

Co myślicie? Za każde porady będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Dot.: Wysyłka do USA

Zanalizuj kupujacego,  zablokuj jemu podonychnych.. Moze mial neutrale albo niski dorobek.  Ryzyko zawsze bedzie istnialo. Wlicz je w cene 

**************************************
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Wysyłka do USA

bo amerykańce zaprzestali skanowania listów wpoleconych wysyłanych z zagranicy, skanują tylko paczki , EMS i global express

 

masz oficjalne info na stronie poczty polskiej

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Wysyłka do USA

Dzięki za informacje

 

Jednakże nie opłacalne dla mnie wysyłać Global Expressem albo przesyłką EMS więc zostanę przy liście priorytetowym ale wezme opcję potwierdzenie odbioru.

Myślicie że w przyszłości w razie sporu takiego jak wcześniej i mając potwierdzenie odbioru paypal rozwiąże spór na moją korzyść?

Logiczne że to jest niezbity dowód na to że kupujący otrzymał przesyłkę ale Paypalowi nie ufam że jest sprawiedliwy.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź