anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Eksport poza Unię Europejską do USA, Rosji, odprawa celna

Ostatnio sprzedajemy za granicę poza Unię Europejską i wymagało to pewnego wysiłku aby legalnie jako firma odprawiać paczki i je TANIO wysyłać. Ponieważ sami wiemy jaki to ciężki temat postanowiliśmy uruchomić stronę: http://ie515.110mb.com/
Napisaliśmy program, na razie prościutki, do odpraw celnych aby jedynym kosztem wysyłki np do USA była opłata za list priorytetowy, polecony taki do 2kg jak po Polsce.
Teraz wysyłka paczki kosztuje około 43zł i sami ją odprawiamy sobie przez internet. Programik udostępniamy za darmo, bo ceny komercyjnych są z kosmosu. Trzeba należeć do bazy danych PDR w Izbie Celnej, mieć nadany numer EORI i poprzez internet wypełniać dokument SAD, który teraz nazywa się IE515 i jest przetwarzany w systemie komputerowym ECS. Poczytajcie sobie, to jest prościzna już teraz. Jak przychodzi zamówienie to po 10 minutach już macie wszystko załatwione. Trzeba pojechać tylko po plombę celną i na pocztę.
Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Dot.: Eksport poza Unię Europejską do USA, Rosji, odprawa celna

a gdzie go można pobrac

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Eksport poza Unię Europejską do USA, Rosji, odprawa celna

Witam

Mam ogromną prośbę o podanie mi kilku informacji na temat eksportu.Czy każda wysyłka musi przejść odprawę celną?.Kiedyś dzwoniłam na informację celną i poinformowal mnie, że jeżeli nie zastosuję stawki 0, czynności te nie są zbyt częste i suma nie przekracza 1000 euro to  nie trzeba. Ale mam wątpliwośći i chciałabym to załatwiać jak należy. Każdy straszy, że droga oclenia jest nie do prześcia(te różne systemy i formularze), a korzystanie z usług agencji celnej mija się z celem, gdyż każdorazowo taka usługa to koszt około 150 zł. Proszę o informacje jak się za to zabrać,chętnie zapłacę za instruktaż i ten program, tylko proszę o pomoc.

dziękuję i pozdrawiam

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Eksport poza Unię Europejską do USA, Rosji, odprawa celna

Witam

Czy można prosić o jakiś instruktaż w odprawach celnych? gdzie można pobrać ten program.

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Eksport poza Unię Europejską do USA, Rosji, odprawa celna

Radzę nie używać tego typu programów.

 

Prawidłowo powniniście zgłosić się do Ministerstwa Finansów, że będziecie odprawiać paczki we własnym zakresie. Dodatkowo taki program musi być stale aktualizowany (kursy, kody itd).

 

Radzę zakupywać legalne, w pełni działające oprogramowanie.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź