Ebay.de

kasiula012
Użytkownik
Przepraszam ale muszę się powtórzyć tzn.zadałam juz to pytanie ale tutaj chyba częsciej zaglądają użytkownicy.Mój problem wygląda tak `ze jestem zarejstrowana na ebay.uk bo tutaj mieszkam ,wystawiłam produkt do sprzedaży i wszystko jest ok tylko mi zależałoby żeby można go było znaleźć np. na ebay.de po niemiecku.Mój produkt jest na ebay.de ale wyświetla sie tylko kiedy wpisze pełną angielską nazwę np.kolinsky nail brush ,ale gdy wpisze tylko kolinsy to wyskakują oferty po niemiecku (w odpowiednim dziale )i to mnie interesuje.Napisałam całe ogłoszenie po niemiecku z niemieckim tytułem "kolinsky pinsel" (po zalogowaniu na ebay.de)i wystawiłam ale nic z tego. Tak samo jest gdy chcę wystawić dodatkowo na ebay pl,a mnie chodziłoby o dotarcie do klienta w Polsce czy Niemczech w jego ojczystym języku i teraz nie wiem czy istnieje taka możliwość wystawienia z jednego konta czy mam zakładac nowe np. na ebay de/.No i jezeli można prosić o informacje to tak jak"chłop krowie na rowie" bo ja mało techniczna jestem 🙂
Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Re: Ebay.de

Krotko mowiac najkorzystniejszym jest wystawianie swojego towaru na tym ebay na ktorym jest na niego popyt poniewaz w ten sposob znajowany jest przez najliczniejsza rzesze potencjalnych kupcow w tym kraju.

Aukcje sa widoczne na innym ebay niz ten na ktorym ja wystawiles jesli kupujacy zaznaczy opcje “szukaj na calym ebay” w wyszukiwaniu zaawansowanym (niestety, niewielu kupujacych korzysta z tego dodatkowego klikniecia). Moze czesciej uzywaja tej opcji kolekcjonerzy, poszukujacy artykulow trudnych do zdobycia lub typowo regionalnych.

Niektore Ebaye wyswietlaja wyniki wyszukiwan z innych portali jesli starcza na to czasu wyszukiwarce lub po wyborze opcji (platnej) widocznosci na Ebay w UK (tak jest na Ebay.com)

Wyszukiwarka umieszcza w indeksie w pierwszym rzedzie aukcje wg. narzuconego schematu np. wpierw zindeksuje ze swojego rodzimego ebay, nastepnie z platnych glownych ebay, a na koncu z mniejszych i darmowych.
Pamietac nalezy ze umieszcza ona nastepnie w wynikach wyszukiwania tylko tyle aukcji ile zmiesci sie w ustalonej ramie czasowej wiec nie zawsze starczy czasu aby twoja aukcja zostala tam umieszczona jesli znajduje sie na innym Ebay niz rodzimy ebay wyszukiwarki.
Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Re: Ebay.de

kasiula012
Użytkownik
No wlasnie ja sie zalogowalam na ebay.de opisalam produkt po niemiecku i tej wersji nie ma jest tylko wersja angielska wystawiona przez ebay.uk 😞 Zastanawiam sie czy nie trzeba sie jeszcze raz zarejstrowac na ebay.de ale co wtedy z miejscem zamieszkania i czy to w ogole ma sens 😮
Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Re: Ebay.de

m*m_2007
Użytkownik
Nie musisz zakladac drugiego konta zarejestrowanego na eBay.de. Mozesz ze swojego brytyjskiego konta wystawic przedmiot bezposrednio na eBay.de. Bedzie on wtedy widoczny w podstawowym wyszukiwaniu.
Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Re: Ebay.de

kasiula012
Użytkownik
Dzieki za odpowiedz ,moze cos zle zrobilam ze nie wskoczylo sprobuje jeszce raz 🙂
Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Re: Ebay.de

No i, udało się?..
Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Re: Ebay.de

kasiula012
Użytkownik
No niestety nie udalo sie chociaz zauwazylam ze zostala sciagnieta oplata za wystawienie ale transakcji nie ma na stronie ebay.de , a wlasciewie w ogole jej nie ma jakbym nic nie wystawila (moj ebay jest pusty) 😞
Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Re: Ebay.de

oh!maniak
Użytkownik
No dobra, to odkopuje temat. 😉

Już trochę zgłupiałem i muszę zasięgnąć porady od trochę większych wyjadaczy na Ebay'u niż ja jestem. 😜

Chciałem w miarę najtaniej i najłatwiej wystawić aukcje, aby były dostępne dla kupujących z innych krajów, głównie ze strefy UE.

Wystawiłem więc sobie 2 aukcje za pomocą strony EBAY.COM według tego samego schematu. Od razu zaznaczę, że na formularzu sprzedaży nie wybierałem w opcji "Internacjonal Visibility", że mają być domyślnie widoczne na Ebay UK (dodatkowo płatne a i nie ma do wyboru np. Ebay DE, więc po co). Wysyłka oczywiście "cały świat" z pewnymi wykluczeniami np. Azja czy Afryka lub takie państwa jak Białoruś itd. oraz forma płatności PayPal (na PayPal'u wsio zweryfikowane i powiązane z Ebay).

Nie ukrywam, że właśnie zależało mi bardzo, aby nasi zachodni sąsiedzi mieli możliwość zapoznania się z moimi aukcjami. O ile aukcja o nr 170534626617 listuje się przy wyszukiwaniu na EBAY.DE to już aukcja nr 170534330757 nie i nie mam bladego pojęcia dlaczego? (oczywiście chodzi mi o wyszukiwanie jak kupujący wybierze opcję szukania "cały świat" czyli odpowiednio "Worldwide" czy dla Ebay.de "Weltweit" lub też wejdzie na mój profil, aby zobaczyć jakie rzeczy mam jeszcze do sprzedania, to będzie widział tylko jedną aukcje a powinien widzieć wszystkie czyli obie moje aukcje jakie wystawiłem (http://shop.ebay.de/oh!maniak/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686).

Jeśli ktoś mi podrzuci jakąś wskazówkę dlaczego tak się dzieje, to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam całą rzeszę sprzedających na Ebay'u i z góry dziękuję za pomoc. 😉

PS. Linki do moich aukcji:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170534330757 (ta niewidoczna na ebay.de)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170534626617 (ta widoczna na ebay.de)

Pozdro.
Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Re: Ebay.de

Aukcje wystawia się tam gdzie kraj docelowy. Taki Niemiec przeważnie nie zaznacza "całego świata" lub "europy" i interesują go aukcje po niemiecku na ebay.de. Musisz wystawić też na ebay.de - zalogujesz się tym samym hasłem.


Inaczej nie ma szans, że Niemiec kupi u Anglika.

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź