anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Ponoć deklarują czas dostawy i jak będzie opóżnienie to wypłacają odszkodowanie.

 

Ponoć do USA 8 dni, cena do 0,5kg 41zł z VAT-em...  przy podpisaniu umowy cena do negocjacji.

 

 

Wiadomość 1 z 350
ostatnia odpowiedź
349 ODPOW. 349

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Korzystam od 4 lat i jest ok. Przy umowie z firmą dają niższe ceny, bardzo się to oplaca przy wysyłce do Australii i Am Pn.

Wiadomość 271 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Czas doręczeń paczek priorytetowych do USA wzrósł teraz do minimum 16 dni.

Wiadomość 272 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Paczka priorytetowa dotarła do odbiorcy w Chicago w 21 dni.

Wiadomość 273 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Paczka ekonomiczna do USA doszła do odbiorcy w 47 dni. Czyżby nowy rekord?

Wiadomość 274 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Paczka priorytetowa do Belgii została doręczona w równe 10 dni.

Wiadomość 275 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Mam kilka listów poleconych priorytetowych nadanych 3 grudnia do UK. 

Od 24 dni leżą w WER Warszawa.

Czy warto zgłaszać skargę do  UOKiK?  

 
Skoro na odszkodowania ze strony PP nie ma na co liczyć.
 
Wiadomość 276 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Poczta Polska to kolejne państwo w państwie. Wspomnę tylko, że listy do Australii kilka lat temu szły ponad 86 dni. Nie dają odszkodowania, bo powołują się na przepis międzynarodowy, w którym jakiś bubek zapomniał określić ilości dni na dostarczenie. Na tej podstawie nie odpowiadają za przewlekłość w ruchu międzynarodowym.

Stosują też triki w reklamacjach, że jak się zbliża termin przekroczenia czasu na odpowiedz, to wysyłają maila z pytaniem co to są np. walory kolekcjonerskie. Zyskują w ten sposób kolejne 14 dni. Ignorują zmieniając treść zgłoszonych problemów. Np. zgłaszam brak potwierdzenia odbioru w Kanadzie, a oni mi przysyłają orzeczenie, że nie uznano reklamacji, bo przeszklę odebrano w dniu tym, a tym. Tylko ja płaciłam osobno za druczek potwierdzenia odbioru, czyli za dodatkową usługę. Napiszę do rzecznika Obrony Konsumenta, to odpisze, że nie jego kompetencja, albo po zasięgnięciu wiadomości u źródła (czyli winowajcy) uznaję sprawę za rozwiązaną.

W listopadzie mieli zator z monitoringiem, ale nikt się do tego nie przyzna. Wszystko stało, a oni wprowadzili te nowe wpisy co to nic nie mówią poza transportem paczki z punku przeładunkowego do punktu przeładunkowego, czasami 6 razy. W efekcie wszystkie monitoringi z listopada stoją na wpisie, że opuściła Polskę, a u nas, że w drodze.

Na takim wpisie PP straciłam 80 zł. Anglik zgłosił, że nie dostał, na monitoringu widać, że od 03-12-2019 stoi ostatni wpis i oddali mu moją kasę z Pay Pal. Nie mam ani CD, ani pieniędzy, a dodatkowo e-bay zabrał haracz za sprzedaż do której według tegoż e-bay nie doszło.

Złożyłam reklamację w PP, ale co mi to da. jak nawet w 40 min rozmowie konsultantką PP nie umiała mi wytłumaczyć dlaczego jest tak, jak nie powinno być. Jeśli stwierdzą, że Anglik dostał przesyłkę to za 90 dni mogę mu w d..... nadmuchać.

Wiadomość 277 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Kolejny rekord! Paczka priorytetowa do USA dotarła do odbiorcy w Denver w 30 dni.

 

Dla porównania UPS zajmuje to zaledwie 2 dni.

Wiadomość 278 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Paczka ekonomiczna do Francji doszła w 16 dni.

Wiadomość 279 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Global do Kanady doszedł do odbiorcy w 20 dni. Warto odnotować, że od nadania tydzień spędził w Polsce.

 

2019-12-24 12:21

MISSISSAUGA,ON, Item has arrived in Canada and was sent for further processing.

2019-12-16 14:01

PLWAWA,Poland, International item has left originating country and is en route to Canada

2019-12-09 18:49

PL61240,Poland, International item mailed in originating country

Wiadomość 280 z 350
ostatnia odpowiedź