anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Ponoć deklarują czas dostawy i jak będzie opóżnienie to wypłacają odszkodowanie.

 

Ponoć do USA 8 dni, cena do 0,5kg 41zł z VAT-em...  przy podpisaniu umowy cena do negocjacji.

 

 

Wiadomość 1 z 350
ostatnia odpowiedź
349 ODPOW. 349

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Hmm, to może i mój się niedługo pojawi bo tez 6 nadany w PL a 7 opuścił kraj.

Muszę przemyśleć kolejne przesyłki do USA- w grudniu w okresie świątecznym nie miałem takiej obsuwy jak teraz.

Wiadomość 101 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

no jest masakra z terminami do USA. Wyslane 6. marca stoją w miejscu.  Mam juz spór założony 😞  

Tłumacze że dojdzie ale co zrobic..... nie kumaja ze poziom obsługi USPS to teraz trzeci świat.

Do wietnamu przesyłki duzo szybciej dochodzą.

Wiadomość 102 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

serio znowu ten cyrk z opóźnieniami ? ostatnio dochodziły całkiem ok.
Wiadomość 103 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

!!! GLOBAL EXPRES USA !!!

ja wysłałem dziś 29.05.2017  przesyłkę Polska-USA Global Expresem waga 0,86kg

 

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction_input?strOrigTrackNum=LX007656706PL 

 

zobaczymy ile będzie szło

wg tego dokumentu https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2014/08/Wykaz-kraj%C3%B3w-lub-terytori%C3%B3w-oraz-przew...

 

czas doręczenia do USA to 13dni + przestój na odprawę celną. tak czy inaczej to chyba będzie moja ostania przesyłka poza Europę pocztą polską, z tego co tu przeczytałem na forum to może iść znacznie dłużej, i kupujacy może się domagać zwrotu kasy i ją otrzymać

 

!!!! PACZKA POCZTOWA EKONOMICZNA USA !!!!

inny mam problem wysłałem paczkę ekonomiczną z laptopem do USA, waga 4,65kg -- wysłana 20.04.2017 -- dziś 29.05.17 minęły 5 tygodnie i nadal nie ma jej w USA, informacja z USPS : Origin Post is preparing Shipment.  Preshipment

 

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction_input?strOrigTrackNum=CP180538006PL

 

na ebay.com potraktowali mnie w USA jak złodzieja i oddali kupującemu kasę,  125$ z przesyłką mam wpłacić na konto ebaya. straciłem na 99% laptopa i 25$ na wysyłkę plus prowizje sprzedaży ebay i prowizje paypala., Wątpię by Amerykanin znowu mi zapłacił jak odbierze laptopa.

 

Poczta polska na przesyłki paczki ekonomiczne do USA deklaruje czas doręczenia 5-7tygodni niestety nie wiedziałem tego przed wysyłką, liczyłem na max 3 tygodnie.

 

info o terminach na paczki ekonomiczne zagraniczne tutaj w zakładce Terminy

 

https://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/przesylki-zagraniczne/paczki/paczka-pocztowa/

 

!!! PACZKA POCZTOWA PRIORYTETOWA USA etc !!!

terminy doręczeń tutaj  w linku poniżej-- USA niby 6 dni ale to chyba niemożliwe

 

http://cennik.poczta-polska.pl/plik,1/nie_do_wszystkich_krajow_mozna_wysylac_paczki_ekspresowe_i_z_z...

 

PACZKA POCZTOWA EKONOMICZNA CHINY

 

kolejny problem jaki mam to Chińczyk kupił odemnie ramę rowerową, paczka ekonomiczna idzie do Chin 9-11 dni (pewnie nie ma w tym czasu leżenia w urzędach celnych) wg linka wyzej. zapłacił też 25$ na paczke ekonomiczna do 7kg waga ramy z opakowaniem. jakbym chcial mu wyslac priorytetowa paczką to wyjde na minus A chińczyk nie chce dopłacić do przesyłki nawet 5$ i już anulowałem transakcje i mam mu oddac wpłaconą kasę, w plecy prowizja sprzedaży ebaya 30zł i prowizja paypala 10zł

 

Wiadomość 104 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Cały ten ebay to głównie dymanie sprzedajacych - albo przez coraz cfanszych kupujących albo przes sam ebay i na tym to w duzym stopniu polega. Sprzedajacy sa dostawcami kapitału.

 

Poza tym nie wysyłaj zagranice paczek ekonomicznych - one czesto ida nieprzyzwoicie długo.  Jak juz to proirytety ale tu tez ostatnio loteria (jezeli chodzi o USA)  i sporo kasy mozna stracic bo idą czasami takze ponad miesiac..

Wiadomość 105 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

testowo  wysłałem 2 paczki razem do jednego adresata do usa

jedna globalem, a druga poleconym

global doszedł po 10 dniach, poleconego tydzień później jeszcze nie widać

Wiadomość 106 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

na poleconego zaraz będziesz miał spór i pieniądze stracone,tracking na polecone nie istnieje

Wiadomość 107 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

A jak wygląda sprawa reklamacji złożonej Poczcie. Nieistotne czy przesyłka doszła. Nie ma trackingu i kupujący założył spór. Oczywiście dostał zwrot kasy. Chciałbym złożyć reklamację - jak do tego podejdzie Poczta Polska?

Wiadomość 108 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

jak zostały przekroczone terrminy to dostajesz odszkodowanie,jeśli zaginięcie to 200 zł+koszt nadania.Ściągnij sobie pdf z warunkami global ekspres

 

Wiadomość 109 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Chodziło mi o polecony priorytetowy. Global ma tracking w USA, a polecony znika po wysłaniu z WER Warszawa. Wiem, że to wątek o Globalu, ale może ktoś przerabiał temat.

Wiadomość 110 z 350
ostatnia odpowiedź