Zwrot z paypala

aecjusz
Użytkownik
Szanowni Państwo,
takie pytanie. Wszcząłem spór, kwota ok. 3500 zł. Po ok. tygodniu dostałem krótkie info, że otrzymano zwrot pieniędzy od sprzedającego i spór został zamknięty. Tym nie mniej od kilku dni spór ciągle figuruje w zakładce jako otwarty, a status płatności (zwrotu) jest oznaczony jako „oczekująca” (Badane przez serwis PayPal). O co biega, jak długo to może potrwać i kiedy powinienem dostać pieniądze?
Pozdrawiam,
Grzegorz
Wiadomość 1 z 29
ostatnia odpowiedź
28 ODPOW. 28

Zwrot z paypala

Cześć aecjusz!

Skontaktowałam się z działem odpowiedzialnym za spory, żeby się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja i zostałam poinformowana, że sprawa jest nadal rozpatrywana.

Niestety, czasem się tak zdaża, że w przypadku niektórych roszczeń firma PayPal potrzebuje więcej czasu na sprawdzenie wszystkich informacji i ostateczne podjęcie decyzji. W każdym bądź razie otworzyłam link z opisem aukcji i jest tam zaznaczone, że zakup objęty jest ochroną kupujących. Bądź więc cierpliwy i poczekaj na odpowiedź z działu zajmującego się Twoim sporem.

Pozdrawiam,
Emilia
Wiadomość 11 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

zdarza

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony). O Mnie...

Wiadomość 12 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Dziękuję stamps222:)
Coż, czasem tak się zdarza...
Wiadomość 13 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

aecjusz
Użytkownik
Sprawa jest poniekąd zamknięta… ale ja straciłem 578 euro i nawet nie mogę wystawić opinii, bo czekałem zbyt długo, z nadzieją, że paypal lub ebay pomoże mi odzyskać pieniądze. Co mogę zrobić teraz, aby wystawić komentarz do transakcji? Facet okradł i olał mnie i Was (ebay/paypal) a ja nie mogę nawet wystawić komentarza pomimo, że był otwarty spór? ABSURD!
Wiadomość 14 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

marianzestawow
Użytkownik
To ciekawe. Bo PayPal podobno teraz sam zwraca całą sumę a nie tak jak właśnie w tym przypadku. No to nieciekawie jest w takim razie.
Wiadomość 15 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Marianie to tylko teoria.Życie nadal prostuje teorie.
Wiadomość 16 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Cześć aecjusz!

Przykro mi z takiego obrotu sprawy. Rzeczywiście na obecną chwilę PayPal oferuje pełną ochronę transakcji dokonanych w serwisie eBay. Domyślam się więc, że skoro nie otrzymałeś całkowitego zwrotu, wysłałeś płatność przed 3 czerwca (wtedy opcja ta weszła w życie w Polsce i w innych krajach).

W tego typu sytuacjach zwrot pozostałej sumy zależy od sprzedającego. Jak pisałam wcześniej, firma PayPal nakłada ograniczenie na konto sprzedającego i aby odzyskać pełny dostęp do swojego konta, musi zwrócić pozostałą kwotę kupującemu.

Postaram się wyjaśnić, czy coś się da zrobić w sprawie komentarza.

Pozdrawiam,
Emilia
Wiadomość 17 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

aecjusz
Użytkownik
I jak dało się coś zrobić? Wie Pani, problem polega na tym, że ja sprawę zgłosiłem wszędzie: do paypala, do ebaya, na policje etc. Poza Pani wypowiedziami, tutaj na forum, niestety pracownicy ebaya przysyłają mi zdawkowe, nieodpowiadające sytuacji odpowiedzi. Spór rozstrzygnięto na moją korzyść. Zgodnie z Waszymi sugestiami dotyczącymi postępowania podczas sporów, powstrzymywałem się od wystawienia komentarza do czasu zakończenia sporu. A kiedy już został zakończony, okazuje się, że feralnej transakcji, podczas której mnie oszukano na ponad 500 euro, nawet nie mogę skwitować komentarzem... ponieważ stosowałem się do Waszych reguł oraz porad i w międzyczasie minęło rzeczone 60 dni. Więc nie tylko mnie okradł, ale przeciągając sprawę uratował się przed negatywem. Ja nie mogę ostrzec innych, a on sprzedaje w najlepsze. Dla mnie to zwykłe wspieranie złodziejstwa i oszustów. Trudno to nazwa inaczej.
Wiadomość 18 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

aecjusz
Użytkownik
Dodam jeszcze tyle... że sprzedawca aktualnie nie przyjmuje już z tego co widzę zapłaty przez paypal... więc niekła sznsa, że coś dostanie na konto... na to konto.
Wiadomość 19 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Cóż miałam podobną sytuację, kupiłam przedmiot u super-sprzedawcy, dodatkowo wykupiłam ubezpieczenie, niestety sprzedawca nie wysłał mi przedmiotu. 😞 Paypal przyznał mi pełny zwrot zapłaconej kwoty, ale z braku środków na koncie sprzedawcy nigdy ich nie otrzymałam. 😞 W między czasie sprzedawca zamknął swoje konto na ebay, a ebay usunęło wszystkie jego aukcje, także te zakończone i opłacone, więc komentarza też nie miałam możliwości wystawić. 😞
Wniosek: paypal nie jest bezpieczną metodą płatności. Jest tak samo bezpieczny jak płatność kartą (w przypadku płatności kartą można skorzystać z ubezpieczenia karty), czy przelew (przy przelewie istnieje nikła szansa odzyskania gotówki, chociaż to w dużej mierze zależy od banku...)
Wiadomość 20 z 29
ostatnia odpowiedź