anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Zakupiłam torebkę w sklepie w USA. Przesyłka została nadana USPS dnia 11lutego.

 

Dostałam numer przesyłki abym mogła ją śledzić i wszystko szło dobrze do dnia 15 lutego kiedy to pojawiła się informacja :"Your item departed a transfer airport in Okecie, Warsaw, POLAND on February 15, 2015 at 5:12 pm. The item is currently in transit to the destination."

 

Od tego czasu nic. Cisza.

Sprawdzałam na stronie Pocztex-u i tam pisze tylko :

Nadanie przesyłki2015-02-11 02:07International Postal System
Wysłanie przesyłki2015-02-14 00:20

ISC LOS ANGELES CA (USPS)

 

Zero informacji, że jest w PL.

Dzwoniłam do Pocztex-u i chyba do urzedu celnego do działu przesyłek zagranicznych, ale tam powiedziano mi, że niemożliwe, że jest w Polsce, bo na lotniku może być max 3-4h, a potem idzie szybciutko do nich i oni tego samego dnia przekazują do dostarczenia.

 

Proszę napiszcie co mam teraz zrobić, bo boję się, że przesyłka zaginie.

Wiadomość 1 z 439
ostatnia odpowiedź
438 ODPOW. 438

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

mam dokładnie to samo..poczta polska to **bleep** a nie usługa

Wiadomość 351 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

 
Wiadomość 352 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

U mnie sytuacja wygląda podobnie. Paczka wg śledzenia USPS „ Your item departed a transfer airport in OKECIE” z tym że ten sam status mam 13.02 oraz 20.02. Czy ktoś miał taką sytuacje? Na monitoringu Poczty Polskiej paczka widnieje, ale nie ma jej jeszcze w Polsce.
Wiadomość 353 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Anonymous
Nie dotyczy

Mam podobną sytuację paczka nadana 19.02. Ostatni status z USPS jest z 27.02.

POLAND, WARSAW, Departed -> Your item departed a transfer airport in OKECIE, WARSAW, POLAND on February 27, 2021 at 7:00 pm. The item is currently in transit to the destination

Tracking PP kończy się 21.02 - wysłanie przesyłki ISC NEW YORK NY (USPS)

 

Pisałem maila do PP, w odpowiedzi dostałem, że paczki nie ma w Polsce.

Wiadomość 354 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

ruszyło

 

(22.2. Ellijay, GA, USA; 24.2. departed MIAMI, 2.3. departed FRANKFURT, 4.3. departed OKECIE, 18.3. held in customs)

Wiadomość 355 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Dla innych czytających ten wątek. Wiadomość DEPARTED z trackingu USPS nie oznacza, że paczka znajduje się w Polsce (jak ktos juz wcześniej wspominał).

 

Posługując się prostym przykładem:

 

  • February 3 - USPS picked up item
  • February 17 - Departed CHICAGO
  • March 6 - Departed WARSAW, POLAND 
  • March 20 - Processed Through Facility POLAND

 

Ta szczególna paczka przyleciała 20 Marca samolotem lini LOT LO7804 z Chicago do Warszawy i odrazu została odznaczona w trackingu w systemie poczty polskiej 30 min po przylocie.

 

Teraz nasuwa się pytanie dlaczego tak długo to wszystko trwało ? Są dwa logiczne wytłumaczenia. Jeżeli paczki są transportowane tylko specjalnymi kursami i nie sa zabierane dodatkowo podczas lotów pasażerskich to po prostu czekają aż się ich nazbiera kupa i wtedy leci specjalny kurs. w tym przypadku trwało to aż miesiąc. Druga teza, raczej mało prawdopodobna to że liczba paczek jest tak duża, że zabierają tylko mała ilość podczas lotów pasażerskich.

 

To gdzie paczka trafi na wylot, tzw Chicago, New york ma dośc spore znaczenie bo prawdopodobie częstośc kursów/ szybkość napływu paczek jest z tym powiązana.

 

 

Wiadomość 356 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

@gustaf_the_s i jak z Twoją paczką? Moja też stoi od 1.03 na Okęciu...
Wiadomość 357 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Czesc, myślicie, że jest szansa, że paczka dotrze? Nadana została 13.02, ostatnia informacja jest z 22.02 w przejsciu do następnego obiektu.
Wyslana GLOBAL Expres.
Wiadomość 358 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Dotarło
22.2. Ellijay, GA, USA; 24.2. departed MIAMI, 2.3. departed FRANKFURT, 4.3. departed OKECIE, 18.3. held in customs, 19.3. released from customs, 22.3. doręczona
Wiadomość 359 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

No to miałeś farta.

 

Ja już tracę nadzieję. 
Sprzedawaca pisał do USPS, i odpisali, że powinna być dostarczona do 7 kwietnia. 
Ale kur... w NY wyszła 29 stycznia. Ja pier.. przecież na pieszo by już przyszła. 
To jest chore. 

Wiadomość 360 z 439
ostatnia odpowiedź