anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ustawienie kosztów wysyłki za granicę

Witam

Mam kilka pytań dotyczących ebaya. Sporo się naczytałem, ale nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie pytania.

1. Z tego co zrozumiałem, żebym mógł handlować na zagranicznych ebayach to muszę uzyskać 10 komentarzy (w sumie to sprzedaży) na polskim ebayu i musi upłynąć 90 dni od pierwszej sprzedanej rzeczy? A na starcie mam jakieś blokady na polskim ebayu czy mogę wystawić np. 500 aukcji?

2. Załóżmy, że mam już dostęp do sprzedaży w innych krajach. Jeżeli chce dotrzeć do największej ilości klientów to powinienem wystawiać aukcje na każdym rodzimym ebayu jak niemcy, włochy, uk? I od razu kolejne pytanie, jeżeli chcę dotrzeć do czechów i słowaków (oni podobno nie mają swojego) to wystawić na ebay.com?

3. Jak ustawić koszty przesyłki? W zależności od kraju klienta i wagi paczki są różne opłaty, więc jak powinienem ustawić koszt przesyłki i czy w ogóle jest taka możliwość, żeby ustawić, że do 1kg jest 20 zł a od 2 do 10kg do UE jest 100 zł a do Australii 140 zł? I tutaj dochodzi kolejny problem, bo jako sklep wystawiłbym np. 200 rzeczy o różnych wagach i jeżeli ktoś kupi 5 rzeczy to zliczy się automatycznie waga tych przedmiotów i wyskoczy koszt przesyłki z 2 do 10 kg?

 

Wszystko to jest hipotetyczne, bo chce zrozumieć sam schemat działania, bo nie wiem jak ogarnąć koszty przesyłki.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Dot.: ustawienie kosztów wysyłki za granicę

1. Odnosnie limitow, to wspomniane przez ciebie wymagania obowiazuja i oprocz pewnych okreslonych sytuacji, kiedy sa nakladane, np. opisanych na http://pages.ebay.pl/help/export-getting-started.html#3 > Zacznij sprzedawac > Limity sprzedazy, moga one pewnie dotyczyc takze wystawiania na ebay.pl i tylko ebay wie kiedy i jaki limit nalozy na kogo.

 

osobiscie odradzam wystawiania od razu na poczatek przy malym dorobku sprzedazowym wiekszych ilosci, bo i sam ebay do tego nie zacheca wlasnie poprzez te rozne wymagania i organiczenia.

 

2. jak juz spelnisz wymagnia, jesli chcesz miec dostep do najwiekszej ilosci klientow, to wystawiaj na ebay.com. jesli przewidujesz lub wiesz, ze najwiekszy popyt na twoj towar bedzie np. we wloszech, to wystawiaj na ebay.it. w przypadku krajow gdzie nie ma lokalnego ebaya, czyli np. czechy, slowacja itd., wystawienie na ebay.com zapewnia widocznosc dla klientow z tych krajow. (http://sellerupdate.ebay.pl/autumn2013/international-selling)

 

subskrypcja sklepu na ebay.pl dot. tylko sprzedazy na ebay.pl i aby korzystac ze stawek dla sklepu an ebay.de trzeba zakonczyc subskrypcje na ebay.pk i aktywowac sklep na ebay.de

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Dot.: ustawienie kosztów wysyłki za granicę

I jeszcze jedno pytanie: Jeżeli otworzę sklep na ebay.pl i zapłacę za subskrypcje to jeżeli będę wystawiał przedmioty np. na ebay.de to też będę miał zniżki za prowadzenie sklepu czy to działa już na oddzielnych zasadach?

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: ustawienie kosztów wysyłki za granicę

1. Odnosnie limitow, to wspomniane przez ciebie wymagania obowiazuja i oprocz pewnych okreslonych sytuacji, kiedy sa nakladane, np. opisanych na http://pages.ebay.pl/help/export-getting-started.html#3 > Zacznij sprzedawac > Limity sprzedazy, moga one pewnie dotyczyc takze wystawiania na ebay.pl i tylko ebay wie kiedy i jaki limit nalozy na kogo.

 

osobiscie odradzam wystawiania od razu na poczatek przy malym dorobku sprzedazowym wiekszych ilosci, bo i sam ebay do tego nie zacheca wlasnie poprzez te rozne wymagania i organiczenia.

 

2. jak juz spelnisz wymagnia, jesli chcesz miec dostep do najwiekszej ilosci klientow, to wystawiaj na ebay.com. jesli przewidujesz lub wiesz, ze najwiekszy popyt na twoj towar bedzie np. we wloszech, to wystawiaj na ebay.it. w przypadku krajow gdzie nie ma lokalnego ebaya, czyli np. czechy, slowacja itd., wystawienie na ebay.com zapewnia widocznosc dla klientow z tych krajow. (http://sellerupdate.ebay.pl/autumn2013/international-selling)

 

subskrypcja sklepu na ebay.pl dot. tylko sprzedazy na ebay.pl i aby korzystac ze stawek dla sklepu an ebay.de trzeba zakonczyc subskrypcje na ebay.pk i aktywowac sklep na ebay.de

 

 

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: ustawienie kosztów wysyłki za granicę

Wielkie dzięki za odpowiedź, jest ona bardzo przydatna. A jaka jest opcja z kosztami przesyłki. Tzn. jak najlepiej rozwiązać ten problem? Podać uśredniony koszt i czasami będzie się wychodziło na + a czasami na - czy jakieś inne są lepsze możliwości? Pozdrawiam
Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: ustawienie kosztów wysyłki za granicę

w niektorych serwisach zagranicznych np. UK w formularzu sprzedazy jest funkcja 'Postage rate tables' (domyslnie dla mnie byla ukryta wiec musialem ja wlaczyc w opcjach sekcji kosztow wysylki) 

 

W tej funkcji mozna ustawiac koszty wysylki do poszczegolnych krajow wedlug przedmiotu lub wagi - patrz zrzut ekrnau ponizej

uk_international_rate_tables.jpg

 

Wiecej info o postage rate tables

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: ustawienie kosztów wysyłki za granicę

Wysyłam na cały świat z ebay.com i się zastanawiam jak tę tabelkę ustawić dla przedmiotów ważących więcej niż 2kg. Czy najlepiej i nałatwiej będzie wszystkie towary zważyć i wycenić ? czy istnieje jakiś prostszy sposób?

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź