anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

rozliczanie sprzedaży zagranicznej

Witam,

przeczytałem już dziesiątki temtów związanych z moim problemem, ale odpowiedzi są tak różne, że postanowiłem założyć osobny.

Chcę sprzedawać przedmioty za granicą (na początku ebay UK i DE). Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, mam kasę fiskalną. Czy do przedmiotu sprzedanego np w Anglii wystarczy paragon w złotówkach (taki sam jak w Polsce), czy musi być wystawiony w obowiązującej tam walucie?

W wielu tematach spotkałem się z opinią, że moze być w złotówkach. Ale jak taką sprzedaż zapisać w księgach? Przy pomocy kursu NBP z dnia poprzedniego. Czy ten kurs musi być na paragonie? W praktyce będzie to wyglądało tak, że ten sam produkt w ciągu miesiąca będzie przez wahania kursu sprzedawany po różnych cenach? Może ktoś ma zdjęcie takiego paragonu?

I co z różnicami kursowymi? Wiadomo, że NBP, paypal i bank mają różne kursy? Czy trzeba te różnice ujmować?

Dziękuję za pomoc.

 

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Dot.: rozliczanie sprzedaży zagranicznej

Czesc

 

Sprawa jest banalnie prosta. Dajmy na to że dzisiaj sprzedałeś coś za 15 GBP, bierzesz kurs z NBP z ostatniego dnia robocze, czyli w tym wypadku będzie to piątek. Mnożysz 15 GBP razy kurs z NBP i tyle nabijasz na paragon. I tak dzień po dniu. Jeśli np sprzedałeś coś w niedziele to bierzesz też kurs z piątku, jeśli we wtorek, to kurs z poniedziałku.

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: rozliczanie sprzedaży zagranicznej

Super, dziękuję. A czy to prawda, że trzeba przy takiej transakcji wystawić zarówno paragon jak i fakturę i paragon wraz z kopią faktury zostawia się dla siebie, a oryginał faktury wędruje do Kupującego?

I rozumiem, że jeśli sprzedaję przedmioty po kursie NBP, a jakiś czas później przewalutuję pieniądze na złotówki (kurs będzie się różnił), to z różnicami wynikającymi z kursu nic nie muszę robić? (księgowo)

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: rozliczanie sprzedaży zagranicznej

Nie ma potrzeby ujmowania owego przewalutowania z dnia wymiany (jedynym kursem liczącym się jest ten NBP z dnia poprzedzającego sprzedaż). W ramach sprzedaży wysyłkowej polecam się zapoznać z progami funkcjonującymi w każdym kraju UE jeśli sprzedaż dotyczy klientów indywidualnych.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź