anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ebay.de pobiera 2 razy prowizję od wysyłki na jednej aukcji

Witam, mam taki problem: 1 kupujący kupił u mnie 4 przedmioty na 1 aukcji ale z opcją wyboru rodzaju (2 sztuki jednego typu i 2 sztuki drugiego typu). Kupujący z niewiadomego mi względu zapłacił 2 razy za przesyłkę, osobno dla każdych 2 sztuk z wybranego rodzaju towaru na tej jednej aukcji. Mam ustawioną stałą cenę za przesyłkę, niezależnie od ilości zakupionych sztuk na tej jednej aukcji.  Zwróciłem więc kupującemuz sumy otrzymanych środków równowartość jednej kwoty za wysyłkę poprzez funkcję częściowego zwrotu serwisu PayPal w ramach tej transakcji. Na ebay widzę ze została mi pobrana 2 razy prowizja od przesyłki, mimo że w serwisie PayPal całość transakcji za te 4 sztuki z jednej aukcji jest ujęta na jednym rachunku, pod jednym adresem kupującego a ja zwróciłem już nadpłatę. Bardzo proszę o wytłumaczenie tej sytuacji, dlaczego tak się dzieje, jak temu zaradzić i jak odzyskać niesłusznie naliczoną 2 razy prowizję od wysyłki do kupującego w ramach jednej aukcji?

 

Poza tym, mam też taki problem: w sytuacji gdy kupujący kupuje u mnie przedmioty na kilku aukcjach, to czasami nie wysyła prośby o wystawienie faktury na łączną kwotę - wtedy mógłbym mu ręcznie obniżyć zwielokrotniany koszt przez koszty wysyłki z innych aukcji. Jednak czasami kupujący sam zapłaci i wtedy najczęśniej za przesyłkę płaci do każdej aukcji z osobna, także powstaje znowu sytuacja jak powyżej - a po zwrocie kupującemu z poziomu Paypal, ja jestem stratny przez zwielokrotnione prowizje od kilku wysyłek do jenego kupującego na ebay. Jak temu zaradzić? Zaznaczam że towar który sprzedaję ma różny kształt, rozmiar i wagę, więc ciężko ustawić reguły zniżek za wysyłkę dla kilku aukcji. Dziękuję za uwagi i pozdrawiam.

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

ebay.de pobiera 2 razy prowizję od wysyłki na jednej aukcji

Witam mamy ten sam problem ale u nas robimy tak nie oddajemy klientowi za podwójną wysyłke jak sam źle zapłaci tylko dajemy towary za równowartość wysyłki i po sprawie nigdy nikt sie nie doczepił do tego:)

Niestety chyba z tym nie wygrasz wystarczy ze kupujacy kupi np 4 sztuki i wypełni osobne wpłaty a po chwili poprosi o wspólną wysyłke to i tak tobie naliczy 4x opłate prowizji za wysyłkę:)

 

Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź