Zmiana ocen kupujących

Witajcie! 

 

otóż dostałem dzisiaj taką informację. 

Leider haben Sie das Verkaufslimit für diese Artikelart bereits erreicht. Daher können Sie 30 Tage lang keine Artikel dieser Art einstellen. Andere Artikelarten können Sie jedoch weiterhin einstellen. Diese Limits gelten nach dem letzten Verstoß für 90 Tage bzw. bis Ihr Servicestatus nicht mehr unterdurchschnittlich ist und Sie mindestens einen durchschnittlichen Servicestatus aufweisen können. Mehr zum Thema Limits für Verkäufer.

W tłumaczeniu :
Niestety limit sprzedaży tego rodzaju towaru został już wyczerpany. Dlatego też przez 30 dni nie mogą Państwo wystawiać tego typu towaru. Inne towary mogą Państwo jednak dalej wystawiać. Limity te obowiązują przez 90 dni od ostatniego naruszenia lub dopóki Państwa status serwisu nie będzie już poniżej przeciętnej i będą Państwo mogli wykazać status minimum przeciętny. 

 

Nie mogę skumać jednej rzeczy - oceny sprzedaży mam dobre, obecnie jest super sprzedawca nie mniej jednak już go nie będzie, będą oceny ponad standard.

Proszę mi podpowiedzieć jak sprawdzić kto wystawił takie niskie oceny które zaniżyły mi średnią?
Można to jakoś zmienić? 

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Zmiana ocen kupujących

Masz jeden negatywny i 7 neutralnych komentarzy w jednym miesiacu !!!!    Od 20 sierpnia bedzie to oznaczalo 8 negatywow poniewaz wedlug Ebay  neutral bedzie zaliczany jako negatyw. 

Nie znam niemieckiego ale gdybys przetlumaczyl co Tobie napisali w tych neutralnych i negatywnych komentarzach to moze moglbym cos podpowiedziec.

Jedna rzecz jest pewna-jezeli po 20 sierpmnia nie bedziesz spelnial standartow to twoje konto zostanie zamkniete

Wejdz w swoje wskazniki sprzedazy i napisz co tam jest  a na pewno wielu z nas udzieli jakis rad co nalezy poprawic

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Zmiana ocen kupujących

O jakich standardach mowa ?? Czy będzie to obowiązywało w każdym serwisie ebay ??

 

Czasami kupujący wystawiają komentarz negatywny bez jakiego kolwiek kontaktu, czasami za jakieś głupoty a według mnie można po prostu skontaktować się ze sprzedawcą i wyjaśnić taki problem.

 

Pewnie sporo sprzedawców poleci przez te restrykcji, wydaje mi się że każdemu zależy na utrzymani jak najwyższym poziome ale przez kupujących jest to niemożliwe.

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Zmiana ocen kupujących

Tez mi sie tak jedno konto zamknelo w ten sam sposob co u Ciebie idzie. Skad wysylasz paczki? Masz 2 negi za zgubienie przesylek, Ja przy duzych obrotach przenioslem cala firme do Niemiec, roznica 4% w VAT pokrywa mi koszty mieszkania. 

Ebay tymi restrykcjami pod przykrywka najlepszej obslugi klienta kreci bata sam na siebie bo pozamyka wielu sprzedawcow i straci dochody, te strate bedzie chcial sobie powetowac kolejna podwyzka prowizji. A klienci to sie nie martw mozna by ksiazke o nich napisac. Podam ci dla smiechu kilka przypadkow z tamtego konta co mi negatywy wystawili. Kilka to mi szczeka opadla samemu ze gdzie sie tacy id.... rodza.

- kupno o godzinie 0.03 (tuz po polnocy) > godzina 10 rano atak gdzie paczka, jak to mozliwe ze on jeszcze niema paczki i po wymianie kilka zdan ze nie wiem o co chodzi. polecialem jak **bleep** do DHL paczkomatu i o 11 tej mial nadane, dostal nastepnego dnia i wystawil negatywa ze dluga obsluga. (rece opadaja)

- kupil cos u mnie a odeslal cos innego kupionego gdzie indziej z faktura z innego sklepu i negatyw ze mu kasy nie oddalem

- kupil cos i wystawil nega ze kolor nie taki, potem przepraszal bo ogladal w okularach fotochromatycznych czy jakos tak.

- kupil model samochodu (w sensie zabawke dajmy na to) a myslal ze to prawdziwy samochod

brak slow juz czasem do tego co klient potrafi wymyslic.

 

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Zmiana ocen kupujących

@m5e39bmw5: Zrobiłem to samo, założyłęm firmę w Niemczech,wiesz wszystko byłoby okej gdyby nie te nowe standardy konto które w tym momencie jest powyżej standardów w nowych wakaźnkach jest poniżej 🙂
Jest to naprawdę śmieszne, lecz zdaje sobie sprawę że klienci są mega nieprzyjemni nie wszyscy ale tacy się zdarzają.

Tak mam drugie konto na firme w DE i tam wystawiam od nowa wszystko z racji dużego limitu na sam poczatek mogę sobie na to pozwolić.
Ale czy tam też będzie wszystko OK? Się okaże, z zebranym doświadczeniem mogę uniknąc pewnych spraw.

@smarty_tech : Tutaj poczytaj sobie o tym : http://sellerupdate.ebay.pl/spring2014/new-seller-standards

Analizując to o czym jest napisane w tych zmianach wnioskuje, że większośc sprzedawców poleci albo będzie musiała znaleźć sposó na swoje konta aby je podnieść do standardu co jeżeli sprzedaje się do DE jest ciężkim tematem.

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Zmiana ocen kupujących

Ty masz "chłopino" pecha nawet po emigracji do Niemiec. I w Polsce i w Niemczech się na Ciebie uwzięli. 

Pechowiec i tyle.

Jednak mieć przy sprzedaży tylko obuwia tyle neutrali i negów w czasie miesiąca trzeba być albo pechowcem albo nie napiszę znów co bo zaraz zaczniesz straszyć mnie prawnikiem za naruszenie dóbr osobistych. Sa wakacje to nie chce mi się z tobą spierać.

Zdjęcia zerżnięte z ......znów nie napiszę od kogo bo po co reklamować fajny sklep. A te fajne zdjęcia rozpoznawalne są w całej sieci przez ludzi którzy siedzą w tym, a klienci idioci albo masz poprostu pecha.

 

Zamkinj sprzedaż. Jedź na wakacje przemyśl sprosób i jakośc sprzedaży napij się zimnego piwa i wracaj do nas z dobrymi wiadomościami.

Nie jestem złosliwy ale coś musi być na rzeczy,

 

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź