Prowizja od kosztów wysyłki?

Witam,

Dzisiaj, po miesiącu walki z ebay.pl, udało mi się sprzedać swój pierwszy przedmiot na ebay.com.

Przedmiot został wystawiany z ceną startową $4 i za taką się sprzedał.

Koszty wysyłki ustaliłem na $6, co po ostatnich podwyżkach poczty jest zrozumiałe.

Kupujący zapłacił przez PayPal, który niezwłocznie poinformował mnie, że pieniądze są już u nich i żeby koniecznie NATYCHMIAST wysłąć. Gdzieś jeszcze napomknął, że pieniądze zobaczę za "do 21 dni".

Trudno, poczekam.

Z moich 10 dolarów PayPal potrącił sobie skromne 0,69 $. 

Chciałem jeszcze sprawdzić jak ma się sprawa prowizji (na ebay.pl jest bardzo przyjazna - marne 2,5%), wchodzę w konto sprzedawcy i widzę pozycję:
"Cena końcowa: US $4,00 (aukcja z licytacją), prowizja od ceny końcowej w wysokości US $0,40 przeliczona na 1,21 zł według kursu 3,03570 (na dzień 19-06-2014).".

10%, trudno, przeżyję.

Ale ku mojemu zdziwieniu zauważyłem również pozycję:
"Koszt wysyłki i inne koszty bez podatku od sprzedaży: US $6,00 (aukcja z licytacją), prowizja od ceny końcowej dla wysyłki w wysokości US $0,60 przeliczona na 1,82 zł według kursu 3,03570 (na dzień 19-06-2014)."

I tu opadła mi szczęka.

PROWIZJA OD WYSYŁKI?

Czy to jakiś żart? Czy popełniłem jakiś błąd przedzierając się przez setki  opcji w moim profilu sprzedawcy  i zaznaczyłem o jeden "haczyk" za dużo? Czy może jakiegoś nie zaznaczyłem?

Proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Prowizja od kosztów wysyłki?

Czy to jakiś żart? Czy popełniłem jakiś błąd przedzierając się przez setki  opcji w moim profilu sprzedawcy  i zaznaczyłem o jeden "haczyk" za dużo? Czy może jakiegoś nie zaznaczyłem?

 

wszystko jest ok, to nie jest zart, ebay pobiera osobno prowizje od towaru i od kosztow dostawy w wysokości 10% a tylko polski ebay pobiera prowizję w wysokości 2,5%

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Prowizja od kosztów wysyłki?

NIe wiem od jakiego czasu ebay i paypal biorą takie duże prowizje a już prowizja od kosztów wysyłki to zwykły skandal i totalne ździerstwo ale zachłanność amerykanów i amerykańskich firm jest znana od dawna . Dzisiaj obliczyłem ile zarabiam a raczej ile na mnie zarabia ebay a ile zostaje mnie tak więc przy marży w wysokości 12 zł zostaje mi około 4 złotych a resztę zabiera  ebaya i paypal.

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Prowizja od kosztów wysyłki?

Dzis sprzedalem cos na ebay.de po 4 miesiacach przerwy i albo tego nie kontrolowalem albo te prowizje od kosztow wysylki wprowadzili niedawno. To jest chore!!!!!!! Kupujacy teraz bedzie placi 10% wiecej za wysylke bo ebay musi sobie zarobic. W ostatecznosci nie bedzie placil bo mu sie nie bedzie oplacalo kupowac. 10% od produktu i 10% od wysylki bandytyzm w bialy dzien i w bialych rekawiczkach. Ale to nie wszystko kupujacy kupil 3 produkty i zaplacil jeden koszt wysylki ale gdzie tam ebay oczywiscie prowizje pobral od kazdej wysylki z osobna. Krew mnie zalewa jak mysle ile oni zarabiaja - jaka trzeba miec marze handlowa aby sie oplacilo tu cos sprzedawac. 

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Prowizja od kosztów wysyłki?

Witam

 

fakt prowizja od kosztów wysyłki to zdzierstwo.Koszty przesyłek z Polski np list polecony ( monit) to 16 zl plus prowizja 10% to z kopertą 18 zl a to już 6-7 dolarów  doliczyć trzeba do produktu- gdzie CHinczycy sprzedaja towar np za 2 $ a przesyłka za darmo.

nic dodać nic ująć

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Prowizja od kosztów wysyłki?

Od pewnego czasu nie zwracam już na to uwagi. Płacę za faktury po 6000- 7000 tyś złotych. Nie ogarniam tego.

Uciekłem z jedego i słusznego portalu aukcyjnego w Polsce bo tam było źle. Tu jest lepiej ale nie idealnie. Nie dokładam ale te prowizje naprawdę mogą zniszczyć. Na razie jakoś przędę jak długo jeszcze nie wiem. Dobrze, że ten ebay to tylko dodatkowe źródło sprzedaży ( niby cały świat ale po jakimś czasie zobaczyłem, że on tez jest mały ) jest sklep internetowy i stacjonarny, który czasem musi dołożyć do ebay.

 

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź