Zawieszenie konta

Witam, mam dla was śmieszną historię chociaż jak przypuszczam na ebay to nie nowość.


Otóż miałem konto na ebay od 3 lat, żadnych problemów, na paypalu 2 razy potwierdzałem tożsamość na ebay także.
Konto skromne bo nie jestem jakims sklepem tylko osobą fizyczną, miałem 2 aukcje, była to usługa dotycząca telefonów komórkowych, nie wiem co mnie pokusiło żeby sprzedawać na rynek amerykański gdzie średni iloraz inteligencji użytkowników internetu to przypuszczam ~70 punktów ale myślę że była to wielkość rynku.


I tak od ponad 6 miesięcy sprzedawałem tą usługę oczywiście zdarzaly się negatywy gdyż kupujący nie czytali treści aukcji tylko po prostu klikają kup i tyle, oczywiście w opisie aukcji jak i zdjęciach było dokładnie pokazane jakie telefony są obsługiwane ale co tam lepiej wystawić negatyw ze nie działa.


No i trafił się jeden który nie przeczytał treści aukcji no i oczywiście nie zadziałała u niego usługa, zaczął mi grozić że mam mu wysłać zwrot a ja po prostu nie mogę gdyż skompilowanie usługi wymaga kupienia programów, serwera osób trzecich za które każdorazowo płacę i bym stracił pieniądze tylko dlatego że kupujący nie raczył przeczytać aukcji.


Idąc dalej kupujący zmnieszał mnie z błotem używając słów jak "**bleep**" głupek" "**bleep**" oczywiście po amerykańsku, złożył roszczenie w PayPal że nie otrzymał przedmiotu, paypal zbadało sprawę i zamknęło ją zwracając kupującemu wpłatę 5$ bo taki jest koszt usługi nie obciążając mnie kosztami, myślałem że sprawa jest zakończona ale nie.


Jakimś cudem kupujący wymógł na PayPal nałożenie ograniczeń na moje konto, pieniądze zostały zablokowane do czasu przesłania dodatkowych dokumentów, dziwiłem się na tą reakcję gdyż 3 minuty wczesniej paypal zamknęło sprawę kupującego ale jeszcze większe zdziwienie nadeszło gdy otrzymałem od ebay wiadomość iż nakładają ograniczenie na konto z powodu "Po dokonaniu weryfikacji Twojego konta eBay stwierdziliśmy, że Twoje działania budzą poważne zastrzeżenia" usunięto aukcje i olano mnie.


Może jakoś pomożecie ale raczej w to wątpię że przywrócą konto i aukcji bo z tego co widze ebay nawet nie interesuje się sprawą tylko od razu blokuje. Sytuacja śmiechu warta, kupujący nie przeczytał treści aukcji, kupił, zwyzywał mnie od idiotów, a ebay zamknęlo moje konto...

Wiadomość 1 z 1
ostatnia odpowiedź
0 ODPOWIEDZI 0