anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

sk.polishuser
Użytkownik
Otrzymalem od ebay info o otwarciu sporu przez kupujacego. Przesylka zostala wyslana paczta polska do Grecji listem poleconym. W trakingu na stronie poczty Greckiej widnieje info. iz przesylka zostala dostarczona a kupujacy twierdzi, ze nic nie dostal ? Przeslalem mu numer nadania i sam sprawdzil sobie status przesylki i nawet zglosil sie do poczty greckiej ktora potwierdzila, iz przesylka zostala dostarczona ale on nic nie dostal. Teraz otworzyl mi sprawe o to, ze nie otrzymal przesylki i rzada pelnego zwrotu sumy ktorej zaplacil gdyz jak twierdzi juz nie potrzebuje przedmiotu. Sprawa jest bardzo dziwna, gdyz spor nie zostal otwarty po przez paypal a wlasnie tak oplacil zakup tylko przez ebay. Przedmiot zostal wystawiony na koncie zarejestrowanym w usa na ebay.uk Teraz nasuwa sie pytanie jak mam sie bronic w tej sprawie. Niedawno przegralem 2 sprawy na pp w sporze nawet po dostarczeniu dowodow nadania przesylek z poreczeniem naczelnika poczty o autentycznosci drukow i przegralem bo traking w poczty kraju docelowego nic nie pokazywal. Tak jak wspomnialem nie wiem jak sie zachowac a nie chce miec jakichs klopotow z zawieszeniem konta na ebay wiec nie wiem czy mam mu zwrucic kase czy sie bronic i opisac cala sytuacje i dosarczyc traking. Nie mam pojecia wiec doradzcie cos madrego.
Wiadomość 1 z 18
ostatnia odpowiedź
17 ODPOW. 17

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

nie mogłeś przegrać sprawy bo tracking nic nie pokazywał,otóż pokazuje na stronie pocztexu

http://www.pocztex.pl/dokl_inf_telef.php

przed 9 cyfrowym numerem musi być RR a na końcu PL,w sumie 13 znaków,status pokazuje datę zarejestrowania przesyłki w systemie i kraj docelony
Wiadomość 2 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

sk.polishuser
Użytkownik
Zdecydowalem jednak nie poddac sie tak latwo i opisalem cala sytuacje wraz z podamiem wszystkich danych. Kupujacy po otrzymaniu tych danych zdecydowal sie na to aby to ebay rozstrzygnol spor i teraz czekam na decyzje ze strony ebay. Miejmy nadziej, ze bedzie sprawiedliwa w co watpie 🙂
Wiadomość 3 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

sk.polishuser
Użytkownik
A no i przegralem hehehe Traking na stronie pocztex pokazywal, ze przesylka zostala wyslana a grecki ems, ze dostarczona. Ebay i tak zdecydowal o zakonczeniu sprawy na kozysc kupujacego. Zaczyna mnie to juz smieszyc. Sa ewidentne dowody ktore oni wymagaja a i tak przegrywa sie sprawe. Tak juz niestety bywa i kolejna 120 pln na minusie.
Wiadomość 4 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

gigus-g1
Użytkownik
nooooooooooo bardzo ciekawe czyli ebay ma gdzies sprzedających lub kupijących z dowodami . ja miałem podobny przypadek a mianowicie kupiłem cos w Niemczech w aukcji było napisane ze mam czekac 21 dni od zakupu ok kase przelałem i czekałem cierpliwie mineło 21 dni a tu nic nic napisałem do goscia co dalej aten jeszcze tydzien czekania tydzien mija i dalej nic w koncu się wkuzyłem złozyłem sprawe do PAY PAL o z wrot kasy Pay Pal wysłał do goscia ostrzezenie ja napisałem tez i to był chyba cud kasa wruciła ale pomniejszona o 5 euro
Wiadomość 5 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

złóż reklamację na poczcie,dostaniesz oficjalne pismo że przesyłka została dostarczona.Odwołuj się od tej decyzji PP i zgłoś oszustwo którego dokonał kupujący
Wiadomość 6 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

sk.polishuser
Użytkownik
Skladales kiedys reklamacje na poczcie o zaginiecie przesylki wyslanej za granice ??? Ja kilkukrotnie i nie dostalem odpowiedzi od poczty wczesniej jak 2 miesiace od daty zlozenia a mozesz sie odwolywac do 10 dni od przegrania sporu w pp. Regulamin poczty jasno mowi, ze na taka reklamacje maja do 90 dni od daty jej zlozenia a reklamacje mozna skladac najwczesniej miesiac od daty nadani przesylki wiec w sumie dostaniesz odpowiedz po 4 miesiacach.
Wiadomość 7 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

ebay usunie negatyw jeśli przedstawisz pismo,więc dolegliwość jest tylko chwilowa.Trzeba to tylko dobrze rozegrać
Wiadomość 8 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

Ebay i paypal właściwie nie chroni sprzedających przed tego typu wyłudzeniami. Brak stosownych formularzy dla sprzedających na stronach paypal i ebay. Kontakt z BOK kończy się słowami pocieszenia zwrotem prowizji i sugerowaniem kontaktu z policją.
Prawo pocztowe międzynarodowe mówi o 90 dniach rozpatrzenia reklamacji ( + 30 od wysłania. Paypal rozpatruje reklamacje znacznie krócej. Łamie prawo lub conajmniej idzie na łatwiznę nie honorując druków urzędowych Poczty Polskiej jakie są dowody nadania i przyznając zwroty kupującym odsyłając cynicznie sprzedających do sądów.
Poczty Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji czy Australii łąmią regularnie międzynarodowe ustalenia niewpisując nrów polskich przesyłek rejestrowanych do swoich systemów choć są do tego zobowiązane. Ot całą zagadka niewidzialnych trackingów. Przydałby sie jakiś zbiorowy protest polskich internautów...
Wiadomość 9 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

Poczta Polska też ostatnio nie wpisuje. Numery nadania nigdzie sie nie pojawiają.
To jest wszystko postawione na głowie. Jak klient zagraniczny czy krajowy kupuje w firmie to uzgadniamy dokładnie tak: http://pl.wikipedia.org/wiki/Incoterms
Tam niżej jest obrazek. W deklaracji celnej np do USA wpisuję np transport CIP New York czyli Ciarriage Insured and Paid do NY i w chwili nadania paczki moja odpowiedzialność się kończy.
Wiadomość 10 z 18
ostatnia odpowiedź