anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

sk.polishuser
Użytkownik
Otrzymalem od ebay info o otwarciu sporu przez kupujacego. Przesylka zostala wyslana paczta polska do Grecji listem poleconym. W trakingu na stronie poczty Greckiej widnieje info. iz przesylka zostala dostarczona a kupujacy twierdzi, ze nic nie dostal ? Przeslalem mu numer nadania i sam sprawdzil sobie status przesylki i nawet zglosil sie do poczty greckiej ktora potwierdzila, iz przesylka zostala dostarczona ale on nic nie dostal. Teraz otworzyl mi sprawe o to, ze nie otrzymal przesylki i rzada pelnego zwrotu sumy ktorej zaplacil gdyz jak twierdzi juz nie potrzebuje przedmiotu. Sprawa jest bardzo dziwna, gdyz spor nie zostal otwarty po przez paypal a wlasnie tak oplacil zakup tylko przez ebay. Przedmiot zostal wystawiony na koncie zarejestrowanym w usa na ebay.uk Teraz nasuwa sie pytanie jak mam sie bronic w tej sprawie. Niedawno przegralem 2 sprawy na pp w sporze nawet po dostarczeniu dowodow nadania przesylek z poreczeniem naczelnika poczty o autentycznosci drukow i przegralem bo traking w poczty kraju docelowego nic nie pokazywal. Tak jak wspomnialem nie wiem jak sie zachowac a nie chce miec jakichs klopotow z zawieszeniem konta na ebay wiec nie wiem czy mam mu zwrucic kase czy sie bronic i opisac cala sytuacje i dosarczyc traking. Nie mam pojecia wiec doradzcie cos madrego.
Wiadomość 1 z 18
ostatnia odpowiedź
17 ODPOW. 17

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

To znaczy tak. My powinniśmy wysyłać towary przez EBAY opacone paypalem jako CIP z czego my nadajemy pocztą i opłacamy paypal jako ubezpieczyciela. Bez względu na to z jakiego powodu nie dojdzie EBAY/PP powinni za paczkę zapłacić. Przesyłki kurierskie są ubezpieczone same z siebie więc PP żadnego ryzyka nie ponosi. Wiele lat temu, może 2000r jeszcze "Servisco" zwróciło mi około 7 tysiecy za kuriera, który ukradł. 2 tygodnie to trwało.
Wiadomość 11 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

znam ten ból,odpowiedź na reklamację z poczty to około 2 miesiące.A paypal zwraca kasę kupującemu o wiele wcześniej.Wystarczy grupa cwaniaczków i można "załatwić" sprzedawcę tak że zbankrutuje.
Wiadomość 12 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

Ja mam szczęście bo nie sprzedaję atrakcyjnych towarów. Kupują raczej potrzebujący a i tak trafiam na naciągaczy.
Ostatnio np. dwóch z Portugalii (na szczęście portugalska poczta wpisuje przesyłki z Polski) i jeden z Francji (tu poległem, musiałem wysłać drugi raz towar a gdy za dwa miesiące przyszłą odpowiedź z poczty, że kolo odebrał pierwszy przedmiot było już po ptokach).
Ten tracking jest dla EMS pocztexu dlatego nie działa poprawnie dla listów poleconych i paczek. Mam informacje,że w kwietniu postanie w pełni działająca strona Poczty Polskiej
Jednak z tego co wiem od Poczty Polskiej niektóre kraje (ich narodowe poczty) świadomie nie rejestrują polskich przesyłek w systemie choć mają taki obowiązek.
Każda sprawa odrzucona przez paypal jest wygrana w sądzie.
Tylko komu się opłaci takie sprawy pojedynczo oddawać do sądu...
Wiadomość 13 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

tracking nie działa bo poczta np Francji nakleja własne "R" i taki list już jest "francuski" i trzeba znać nowy numer.Bez jasnowidzenia to niemożliwe.To samo w Niemczech
Np tracking do U.K kiedyś działał,ale już nie działa na stronie RoyalMail.

Tracking pocztex-u działał dla poleconych,nawet dla krajów bez trackingu.Można było udowodnić że list został tylko wysłany+skan książki nadawczej.Jednak od lutego pocztex zmienił coś i wszystko się posypało
Wiadomość 14 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

dlatego trzeba dzwonić na infolinię pocztexu lub do sortowni w Warszawie (kraj-zagranica)225481358

ja dzwonię na oby dwa numery i panie mi mówią w szczegółach o której godzinie przesyłka opuściła UC i została skierowana na lot

bo wyszukiwarka pocztexu jest w fazie testu, ale kiedy ja mówięć na infolinii pocztexu, że jest do niczego, do za każdym razem pani zapewnia, że to się zmieni.
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 15 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

A jak wysyłam poza Unię to jeszcze urząd celny poprzez system ECS / CELINA odsyła mi podpisany elektronicznie plik, ze paczka opuściła obszar celny Unii. Listy polecone priorytetowe do 2kg wysyłam jako CPT, bo poczta nie ubezpiecza. Wszystkie paczki poza unię odprawiam bez wyjatku. Wysyłam pocztą, bo najtaniej. Nie stać moich klientów na droższą wysyłkę ale chyba zacznę doliczać do każdej paczki $5 albo $10 i będę to traktować jako swoiste samoubezpieczenie. Jak nie wsiąknie to będę do przodu o te $10 razy ileś. A jak wsiaknie to wyślę drugą bez dyskusji.
Wiadomość 16 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

andzia_444
Użytkownik
WitaM
Mam problem a nie znam sie na tych wszystkich zasadach.
Sprzedalam ostatnio Iphona zepsutego wyslalam go do kolesia coprawda nie polecpnym ani nic tylko standartowa przesylka ktora miala dotrzec do 3 dni, zawsze wysyalalam wszystko tak i bylo okej, tutejsza poczta chodzi o RoyalMail w anglii zawsze sie wywiazywala wszystko bylo w porzadku.
No i teraz mam problem bo facet mi chce wytoczyc spor na paypal? co to jest i co mi za to grozi?
Niewiem czy powinnam odeslac pieniadze?
Posiadam rachunek wyslania paczki, wyslalam juz formularz w sprawie zaginiecia paczki.
Niemma rowniez pewnosci ze on tej przesylki nie odebral a teraz mowi ze nie dostal , bo moglo byc ze otrzymal i chce teraz jeszcze kase? co ja mam zrobic :(:(
Wiadomość 17 z 18
ostatnia odpowiedź

Wytoczyl spor a przesylka zostala dostarczona ???

niech otworzy spor.
Wiadomość 18 z 18
ostatnia odpowiedź