anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka do USA jakie dokumenty ???

Witam

 

sprzedałem przedmiot do usa

 

Mam dizałalność mam przedmiot wysłać normalnie pocztą

Wydrukuje gościowi fakture pójde na poczte wszystko wypełnie ale co z cłem???? co mam wypełnić???

Wystarczy jak podam na poczcie tam na blankiecie wartość za jaką gość kupił i co kupił oraz zaznacze że to towar handlowy i wyśle i wszystko będzie ok????????

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Dot.: Wysyłka do USA jakie dokumenty ???

Jak wysyłasz przesyłką listową to pamiętaj, żeby to była przesyłka polecona (z numerem śledzenia).

Naklej adres kupującego na kopercie, fakture wrzuć do środka, wypełnij blankiecik do poleconego i wyślij.

 

Jeżeli wysyłasz paczką, to wypełnij blankecik, zaznacz próbka handlowa, międzynarodowa priorytetowa, napisz co to za przedmiot, ilość, mase netto i wartość, zwrócić nadawcy po (w przypadku nie odebrania).

 

Cła nie będzie.

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Wysyłka do USA jakie dokumenty ???

Jeśli chcesz mieć zerową stawkę VAT to musisz odprawić przesyłkę alebo przez agencję celna (koszty za kazdym razem) albo samodzielnie. W drugim przypadku trzeba kupić program do zgłaszania dokuemntów do urzędu celnego pocztowego ale to jednorazowy wydatek a potem możesz tłuc dokumenty ile potrzebujesz. Tutaj możesz przeczytać co jest potrzebne, żeby mieć 0%VAT http://www.vat.pl/prawo_do_zastosowania_stawki_0_w_eksporcie_komentarz_vat_interpretacje_1791.php W eksporcie nigdy nie ma cła! Cło się płaci jak coś przywozisz do Polski a nie jak wywozisz.

 

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Wysyłka do USA jakie dokumenty ???

Cło płaci się tylko w przypadku kiedy coś zamawiasz do Polski a nie jak wysyłasz poza UE. Jak chcesz korzystać z 0%VAT to musisz zrobić także odprawę celną albo przez agencje celną (opłata za każdą odprawę) albo samodzielnie. Tylko wtedy musisz zarejestrować sie w urzędzie celnym. Tutaj możesz poczytać o 0%VAT http://www.vat.pl/prawo_do_zastosowania_stawki_0_w_eksporcie_komentarz_vat_interpretacje_1791.php

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź