Sprzedaż za granicę

Witam 

 

Chcę rozwinąć sprzedaż na zagranicę, nie jest mi to temat obcy (wiem co chce sprzedawać, wiem na czym mogę zarobić, wiem czym wysłać, mam własną działalność, sprzedaję na Polskim rynku itp.) 

Moje zamiary są następujące jednak nie wiem czy do końca słuszne i możliwe do zrealiowania, a mianowicie: 

 

Mój Ebay jest "pusty" w komentarze i tu jest problem (10 pozytywów i 90 dni od wystawienia pierwszej aukcji), a chcę wystawiać od już ! Zrodził mi się pomysł zameldowania się w niemczech, mam tam rodzinę i możliowść zamieszkania . Dzięki zameldowaniu się w niemczech będę mógł bez obaw zacząć sprzedaż od już na ebay.de (tak mi się wydaje, jeżeli się mylę proszę mi to wyperswadować). 

 

Moją wielką niewiadomą jest, czy posiadając niemieckie zameldowanie, i niemieckie konto mogę sprzedawać za pośrednictwem mojej firmy zarejestrowanej w Polsce czy też muszę otworzyć firmę w Niemczech? (konto ebay zarejestrowane na niemiecki adres a firma na polski adres). 

 

Prosze o odpowiedź. 

Mateusz Brylski

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Dot.: Sprzedaż za granicę

Potrzebna Ci firma w niemczech. Posiadajac adres w niemczech mozesz zarejestrowac konto prywatne. Problemem jest roznica Vat. Jezeli nie masz ochoty na rozprawy z niemieckimi prawnikami radze unikac. Ale kto wie moze rozwazysz, przekalkulujesz ryzyko i wyjdzie ze chcesz miec firme w niemczech. Wtedy sam sobie zalatw prawnika jak to ma kazda firma niemiecka i jechane... Zycze powodzenia.
Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż za granicę

Proszę pamiętać, że na koncie prywatnym w ebay.de są limity ilościowe. Jakoś do 10szt na mies. Więc zależy, co się sprzedaje, może na początek to wystarczyć.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź