anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż powyżej 150 EURO poza UE - rozliczanie VAT- ryczałt- nie VATowiec- EBAYCOM

Witam,

 

Jako ryczałtowiec, nie vatowiec na platformie ebay.com  - w jaki sposób odprowadzasz vat powyżej 150 euro dla krajów poza UE ?

Czy doliczasz vat  do każdej aukcji już podczas wystawiania? Jak tak to w którym  miejscu/rubryce konkretnie uzupełniasz dane (screenshot- załącznik mile widziany).

Jeśli nie ma takiej rubryki, to w jaki sposób to robisz żeby odprowadzić vat dla danego kraju?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Sprzedaż powyżej 150 EURO poza UE - rozliczanie VAT- ryczałt- nie VATowiec- EBAYCOM

Witam,

spędzone dziesiątki godzin nad nowymi przepisami vat oss dowiedziałem się, że na eBay na ten moment konkretnie jest wielki bałagan i nic poprawnie nie działa-nie tylko na eBay w przepisach nawet w PL nikt za bardzo się nie orientuje. Od jednych transakcji w UE pobieraja vat od drugich do tego samego kraju za ten sam towar nie pobierają-wymienione 30 email ze "specjalistami z eBay"oczywiście po 5 wiadomościach inna osoba odpowiada twierdząc co innego jednym słowem walka z wiatrakami. Jedna interpretacja wyklucza podjęte ich działania. Jestem na vat jeżeli chodzi o ryczałt nie wiem jak to jest  w sumie z vat też nie do końca. Jeżeli jesteś podatnikiem w PL to na ebay.com sami pobiorą podatek(kupujący w USA/Australi/Nowej Zelandii/). Natomiast jeżeli chodzi po przekroczeniu 42000tys=10 000  do krajów UE(taki przelicznik rząd obrał) chyba każdy musi odprowadzać vat w  kraju dostarczenia produktu z obowiązującą stawką vat w danym kraju DANEGO PRODUKTU. - takie wspaniałe ułatwienie 😕

 

Na ten moment sam nie wiem do końca jak się rozliczyć. Korzystałem z różnych pomocy radców podatkowych jednak sprzeczne działania ebay z pobieraniem lub niepobieraniem vat nie pozwalają na jednoznaczne rozliczenie.

Niestety na razie widzę jedno rozliczenie, każda aukcja osobno vat pobrany jest wliczony w fakturę eBay nie odprowadzasz podatku, vat niepobrany wprowadzasz fakturę wybierasz odpowiedni kraj i odpowiednią stawkę vat.

Jakieś nowe wiadomości proszę o kontakt. Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż powyżej 150 EURO poza UE - rozliczanie VAT- ryczałt- nie VATowiec- EBAYCOM

Placisz podatki Poldsce. Nie martw sie o inne kraje.

 

Ebay pobiera podatek od kupujacego i odprowadza do skarbowki kraju w ktorym jest adres odbioru. Sprzedawca nie ma nic z tym wspolnego.

 

Sprzedawca rozlicza sume sprzedazy w PL ponad 200 ty. zl a w USA 20 tys USD ALE ze swoim krajem. Tylko ze swoim krajem.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż powyżej 150 EURO poza UE - rozliczanie VAT- ryczałt- nie VATowiec- EBAYCOM

42000PLN  W UE DOTYCZY WSZYSTKICH bez względu czy jesteś firmą czy nie

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź