anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na ebay.com; co.uk; de; it; fr

Witam,

Zamierzam sprzedawać na zagranicznym ebay: ebay.com; co.uk; de; it; fr. Interesuje mnie jakie dane firmowe muszę zamieścić i jakie informacje nt. zwrotów (podobno na ebay.de są mocno na to wyczuleni) by się w tych krajach do niczego nie przyczepili. Wystarczy to co wybiera się z ustawień ebay czy trzeba coś dopisywać w treści?

z góry dzięki

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Dot.: Sprzedaż na ebay.com; co.uk; de; it; fr

To co w tresci Ebay nie honoruje.

 

 

Zwroty ustaw tak aby bylo dla ciebie dogodnie np. 2 tygodnie czasu a oplate  za wysylke zwrotu pokrywa kupujacy chyba ze zwrot jest spowodowany z Twojej winy (np. wada produktu). Wowczas zadeklaruj (ale tylko w tresci) zwrot oplaty pocztowej po zdeterminowaniu iz reklamacja jest zasadna

**************************************
Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.com; co.uk; de; it; fr

Dziękuję za odpowiedź.

A zmienia coś, że przedmiotem sprzedaży będą stare przedmioty kolekcjonerskie? Mogę na taki towar ustalić brak możliwości zwrotu? Zmienia się coś w zależności czy taki stary przedmiot jest sprzedany przez 'kup teraz' czy w licytacji?

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.com; co.uk; de; it; fr

1. nie ma znaczenia czy licytacja czy kup teraz

2. mozliwość zwrotu -zgodnie z polską ustawą (jesli firma zarejestrowana jest w Polsce) jest wymagana przy sprzedaży osobie fizycznej (konsumentowi). Dlatego dobrze opisz przemiot.

3. Jeśli sprzedaż jest na firmę, zwrotów nie ma (firma to kontrahent , nie konsument w/g prawa).

 

 

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.com; co.uk; de; it; fr

Witam,

 

Handluje na .DE więc jeśli chcesz robić to samo jako firma to wręcz namawiam na:

 

 1) Na każdej aukcji czy KT musi być AGB,

 2) Na każdej aukcji musi być info dot. zwrotu towaru,

 3) Na każdej aukcji muszą być pełne dane Twojej firmy

 

Oczywiście wszystko w ma odpowiednich miejscach a nie w opisie aukcji. 

 

W przeciwnym wypadku spodzwiewaj się nieprzyjemności prędzej czy później od niemieckiego UOKiK.

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.com; co.uk; de; it; fr

2012tn - konto na ebay niemieckim mam od 2001r. Zasada jest taka, że jeśli nie masz indywidualnego AGB, obowiązuje cię standard ebay i przepisy unijne dot. zwrotów-nie ma rozkazu tworzenia własnego AGB  "na dzień dobry".   Jedyne co się zmieniło od tych "paru lat" to koniecznośc i mus wpisania Impressum- czyli wszystkich danych dot. firmy. Kiedyś tego  nie było, funkcjonuje od kilku lat.

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.com; co.uk; de; it; fr

Dzięki za odpowiedzi.

 

Kolejne kwestie:

Zamieniłem konto indywidualne na firmowe. Nie pojawiła się niestety informacja, że jestem użytkownikiem biznesowym (tak jest prawdopodobnie przy kontach od razu zakładanych jako biznesowe).

Zasady sprzedaży i zwroty mam z opcji ebay, tu nic sam nie wymyślałem. Nie wyświetla się nigdzie niestety podana nazwa firmy. Rozumiem, że powinna być. Wystarczy na stronie sklepu czy pełne dane powinny być na każdej aukcji (dotyczy .com i .co.uk). Jeśli mają być takie dane na każdej aukcji to czy muszą być napisane czy mogą być w formie obrazka. Zastanawiam się co jest lepsze, gdy dane firmy są widoczne dla googla czy w formie obrazka (ale ten też zacznie krążyc po sieci wraz z moimi danymi). Która opcja jest korzystniejsza/bezpieczniejsza?

 

BTW Co to jest AGB? :))

 

 

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.com; co.uk; de; it; fr

1. zawsze zakładasz jako priv a potem zamieniasz opcję na firmowe.

2. Nazwa firmy którą wpisałeś jako użykownik pojawi się automatycznie "na samym dole" wystawionej aukcji-gdzie są zakładki dot. płatności i wysyłki.

3. google wyszukuje tekstu , nie obrazka z tekstem. Obrazek będzie dobrze krążyć, jesli odpowiednio go podpiszesz we właściwościach pliku, kodzie  i dobrze nazwiesz. Poszperaj w googlach nt SEO.

 

AGB-Allgemeine Geschäftsbedingungen - obowiązkowe dla każdej firmy w Niemczech.

 

 

 

 

 

 

 

 

/*--Pomogłem? Zaznacz odpowiedź jako zaakceptowaną. Dziękuję --*/

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.com; co.uk; de; it; fr

U mnie właśnie informacje o firmie nie pojawiają się na dole.

Na ebay.pl widzę w preferencjach strony info, że jestem zarejestrowany jako płatnik VAT i że informacje nt. firmy nie pojawiają się na stronie. Gdy próbuję to zmienić jestem automatycznie przerzucany do ebay.com (gdzie dekadę temu się rejestrowałem) i dostaję info, że czynność taka jest niemożliwa do zrobienia. Gdzie to zmienić z poziomu ebay.com? W site preferences nie widzę takiej możliwości. Ślepy jestem, mam zaćmienie czy co.

 

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź